Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 25

Téma: Výkon, účinnosť klímy SX4

Predvolené Výkon, účinnosť klímy SX4

Dnes sa vyrabaju styri typy, klim: Jednozonova, dvojzonova, troj a stvorzonova.
    Jedno zonovu nemusim popisovat, tu ma Sx4. Dvojzonova funguje tak ako napisala Nadineh a to bud vodič spolujazdec, alebo moze aj predok zadok, v osobnych autach som sa s takym rozdelenim este nestretol, skor velke autobusy, zvlast klima sofera a zvlast klima ostatna cast busu. trojzonova ma naviac nastavenie pre komplet zadok a v predu lavo prave rozdelenie. No vrchol stvorzonova to maju najma luxusne limuziny, kde sa pre kazdeho z osadky vozidla sa da nastavit teplota samostatne. Len ten piaty ma smolu!!!!Ale v takom aute, kde je vzadu laktova opierka by asi aj tak dlho neposedel. Ale tu cenu to mas aspon 4 SX4 a v nich mas potom styri zonove klimy.

Vyskove rozdelenie na zony je samozrejme blbost, ved fyzika nepusti, iba v pripade ze hore chceme mat teplejsie a dole chladnejsie, ale potom "cav a pa" kolena a klby.
    Škoda Felicia r.v.´99, Suzuki Sx4 1.6 GLX 4x4 r.v.´09, Subaru Impreza WRX STI ´09

Predvolené Re: Výkon, účinnosť klímy SX4

Citácia Pôvodne odoslal Robin13 Zobraziť príspevok
    Vyskove rozdelenie na zony je samozrejme blbost, ved fyzika nepusti, iba v pripade ze hore chceme mat teplejsie a dole chladnejsie, ale potom "cav a pa" kolena a klby.
    v tomto je dobra SX4-ka, v tej ti klby neodidu, ta chladi dobre ked je vonku 25. Ked je vonku 30 uz vystupujem z auta spoteny.

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Mě stačí jednozónová. Já jsem "šéf" a ostatní se musí přizpůsobit . Nebo se dohodneme na kompromisu.
    V létě nemá být rozdíl mezi vnitřní a venkovní teplotou víc než 4-5 stupňů, jinak je to o zdraví.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45 Zobraziť príspevok
    Mě stačí jednozónová. Já jsem "šéf" a ostatní se musí přizpůsobit . Nebo se dohodneme na kompromisu .
    V létě nemá být rozdíl mezi vnitřní a venkovní teplotou víc než 4-5 stupňů, jinak je to o zdraví.
    To je pravidlo. Co se týče výkonu klimatizace, tak podle servisního manuálu má být chladící výkon klimatizace při normálním funkčním stavu takový aby byl systém schopen dosáhnout rozdílu teplot na vstupu - na výstupu alespoň 10-13 stupňů (za normálních podmínek, ne když je vlivem prudkého slunce v kabině 65 stupňů).
    Podle mých zkušeností to tak zatím po dvou letech provozu odpovídá.
    To znamená, že když je venku 32 stupňů a klima je na min. teplotu, mělo by se docílit v kabině 22 stupňů. Pokud to tak není, tak je klima zralá na novou náplň.

5. Predvolené Re: Výkon, účinnosť klímy SX4

Citácia Pôvodne odoslal profiter Zobraziť príspevok
    v tomto je dobra SX4-ka, v tej ti klby neodidu, ta chladi dobre ked je vonku 25. Ked je vonku 30 uz vystupujem z auta spoteny.
    To chces povedat ze ked je vonku nad 30 (co casto byva) tak mi to nevychladi vnutri na 20 stupnov? mam automaticku.......
    Octavia combi II 1,6 MPi , Suzuki SX4 sedan alias káčer

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal tomasi Zobraziť príspevok
    To chces povedat ze ked je vonku nad 30 (co casto byva) tak mi to nevychladi vnutri na 20 stupnov ? mam automaticku.......
    Určitě, ale pozor, musí být pod mrakem. V případě že praží slunce, tak jsou jiné podmínky. Jednak je rozdíl jestli máš bílou barvu, nebo černou perleťovou metalízu. Pokud svítí slunce tak do činnosti klimy navíc zasahuje čidlo slunečního svitu, které je umístěno na palubní desce pod oknem.

7. Predvolené Re: Výkon, účinnosť klímy SX4

No to ano ze cidlo zasahuje, ale ked na auto prazi slnko tak klima by mala chladit este viac, skor mi ide o to ze ked raz na nej nastavim napr. 20 stupnov tak auto s automatickou klimou musi byt schopne vychladit to auto aj ked je vonku 35, a nie ze budem vystupovat spoteny, ako pisal myslim profiter.
    Aj ked sme uz mimo temy.
    Octavia combi II 1,6 MPi , Suzuki SX4 sedan alias káčer

Lokalita
    Praha CZ

Výkon klimy je daný konstrukcí. Teplotní poměry určuje grafické pole (viz servisní manuál). Pokud je chladící výkon klimy pevně daný (např 4 kW) tak z ní vymáčkneš jen to, co dovolí fyzikální zákony. Např. při venkovní teplotě 25 stupňů je klima schopna uchladit na 12 stupňů, ale při venkovní teplotě 40 stupňu již neuchladí na 27 stupňů, ale jen třeba na 32.
    To je fyzikální fakt. Další fakt je ale to, že pokud budeš chladit o více jak 4-5 stupňů rozdílu oproti venkovní teplotě vzduchu, určitě nastydneš. To ti řekne každý doktor.
    Naposledy upravil Beaumont; 29-01-2010 o 17:13

Citácia Pôvodne odoslal tomasi Zobraziť príspevok
    To chces povedat ze ked je vonku nad 30 (co casto byva) tak mi to nevychladi vnutri na 20 stupnov? mam automaticku.......
    no mne asi nie, nidky som to nemeral ... ja mam sice len mechanicku klimu (aj ked som si kupil najdrahsi model SX4 aky bol vtedy v ponuke) ale to by malo byt asi jedno, vykon by mohol byt hadam rovnaky. To ze nie je automaticka mi vobec nevadi, kedze ju mam stale na minime.

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Další fakt je ale to, že pokud budeš chladit o více jak 4-5 stupňů rozdílu oproti venkovní teplotě vzduchu, určitě nastydneš. To ti řekne každý doktor.
    no ta moja klima dava dole takych 5 stupnov hadam, takze nakoniec mozem byt rad
    Naposledy upravil profiter; 29-01-2010 o 14:00

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

K tej dvojzonovej klime - ma to vyhody: ked maju dvaja radi rozdielne teploty chladenia ci kurenia - koniec hadkam! a ked ide vodic sam, moze si to prepnut len na seba.
    Automaticka klima ma vyhody, chladi alebo kuri totiz zo vsetkych stran a tym dosahuje rychlejsie pozadovanu teplotu. Mechanicka klimatizacia nie je schopna tak rychlo vychladit priestor, navyse ak obsah motora je nizky - to aj ubera koniky... - mala som to na Fiate a jazda so zapnutou klimou - hodne to bolo citit...
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •