Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 25

Téma: Výkon, účinnosť klímy SX4

Predvolené Re: Výkon, účinnosť klímy SX4

Citácia Pôvodne odoslal nadineh Zobraziť príspevok
    K tej dvojzonovej klime - ma to vyhody: ked maju dvaja radi rozdielne teploty chladenia ci kurenia - koniec hadkam! a ked ide vodic sam, moze si to prepnut len na seba.
    Automaticka klima ma vyhody, chladi alebo kuri totiz zo vsetkych stran a tym dosahuje rychlejsie pozadovanu teplotu. Mechanicka klimatizacia nie je schopna tak rychlo vychladit priestor, navyse ak obsah motora je nizky - to aj ubera koniky... - mala som to na Fiate a jazda so zapnutou klimou - hodne to bolo citit...
    akoze zo vsetkych stran, z predu, zo zadu, aj z bokov ?
    ...ja som doteraz zil v tom ze zo vsetkych fukarov mi ide rovnaky vzduch, ci uz teply alebo studeny

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Citácia Pôvodne odoslal profiter Zobraziť príspevok
    akoze zo vsetkych stran, z predu, zo zadu, aj z bokov ?
    ...ja som doteraz zil v tom ze zo vsetkych fukarov mi ide rovnaky vzduch, ci uz teply alebo studeny
    Pri automatickej klime ti ide naozaj rovnaky vzduch zo vsetkych fukarov, ale pri dvojzonovej, ak su nadstavene teploty inak, tak nie. Lava strana moze byt trebars chladena na 20 stupnov a prava strana na 23 stupnov. Pri trojzonovej a stvorzonovej si kazdy nadstavuje teplotu aku chce - uz to Robin13 pisal na zaciatku tejto temy.
    Inak dvojzonovu klimu uz pouziva v nizsej strednej triede uz aj Fiat Bravo a inak sa vyskytuje v nemeckych luxusnejsich znackach od strednej triedy vyssie.
    Naposledy upravil nadineh; 29-01-2010 o 15:48

no a pri mechanickej klime mi nejde rovnaky vzduch zo vsetkych fukarov? ...preco by mi mala mechanicka klima chladit slabsie alebo pomalsie, ako automaticka?

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal profiter Zobraziť príspevok
    no a pri mechanickej klime mi nejde rovnaky vzduch zo vsetkych fukarov? ...preco by mi mala mechanicka klima chladit slabsie alebo pomalsie, ako automaticka?
    Je to asi len moj pocit. Ja si len pamatam, ze pri mechanickej som si nadstavila teplotu a klima tocila stale - rucne sa nadstavovalo fukanie na silnejsie, ci slabsie - no mozno uz technika postupila a je to inak... Ak ratam tu istu cestu, akou jazdim dnes, tak sa vlastne ani nevypla.

Na automaticku nemas vplyv - ochladi na tebou zadanu teplotu co najrychlejsie a potom uz len termostat udrzuje. Automaticka ti prepina tam, kde teplota kolise, cize raz nohy, horna cast - cize aby cely priestor auta bol udrziavany v rovnakej teplote.
    Naposledy upravil nadineh; 29-01-2010 o 17:22

Lokalita
    Praha CZ

Mechanická klima by měla být stejného výkonu jako automatická, pokud má stejné základní komponenty - kompresor, výparník, kondenzátor.
    Ze všech výdechů jde stejně teplý vzduch (jednozónová), ale v případě automatické je samočině řízena rychlost ventilátoru a směrování vzduchu do jednotlivých výdechů v závislosti na nastavené teplotě, slunečním svitu(čidlo) a konfiguraci řídícího softwaru. Když např. není zase až tak horko, ale předním sklem praží slunce, tak automat upraví algoritmus směrování vzduchu tak, aby se pocitová teplota blížila té nastavené. Proto se to čidlo na palubce nesmí zakrýt třeba odloženými novinami.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Mechanická klima by měla být stejného výkonu jako automatická, pokud má stejné základní komponenty - kompresor, výparník, kondenzátor.
    Ze všech výdechů jde stejně teplý vzduch (jednozónová), ale v případě automatické je samočině řízena rychlost ventilátoru a směrování vzduchu do jednotlivých výdechů v závislosti na nastavené teplotě, slunečním svitu(čidlo) a konfiguraci řídícího softwaru. Když např. není zase až tak horko, ale předním sklem praží slunce, tak automat upraví algoritmus směrování vzduchu tak, aby se pocitová teplota blížila té nastavené. Proto se to čidlo na palubce nesmí zakrýt třeba odloženými novinami.
    Takto je to technicky spravne vysvetlene.

Schematický nákres kúrenia/klimatizácie v SX4ke.
    Niekde sa tu diskutovalo, či má vplyv nastavenia teploty na mechanickej klíme na spínanie kompresora. Podľa tohoto obrázku nemá, pretože sa vždy ochladí to isté množstvo vzduchu (14) a zmiešavacia klapka (20) s radiátorom (4) je až za chladením vzduchu. Ventil na teplej vode nie je, takže teplý radiátor je vždy "v pohotovosti".
    Škoda Octavia 1.9 TDi AGR 1/1998, Škoda Octavia 1.9 TDi PD BKC 1/2006

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal sklamany_zo_suzuki Zobraziť príspevok
    Schematický nákres kúrenia/klimatizácie v SX4ke.
    Niekde sa tu diskutovalo, či má vplyv nastavenia teploty na mechanickej klíme na spínanie kompresora. Podľa tohoto obrázku nemá, pretože sa vždy ochladí to isté množstvo vzduchu (14) a zmiešavacia klapka (20) s radiátorom (4) je až za chladením vzduchu. Ventil na teplej vode nie je, takže teplý radiátor je vždy "v pohotovosti".
    Áno, riešilo sa to na 5.strane témy Klimatizácia - točí, netočí.

Takže, ďalší mýtus vyvrátený - poloha kolečka nastavenia teploty kúrenia nemá vplyv na frekvenciu spínania kompresora klímy

Lokalita
    žilina
    Moje Suzuki
    suzuki SX4 1,5 GLX AC

Dnes som absolvoval servis klímy, kedže sa mi zdalo že slabo chladí a po 2,5 roku bol najvyšší čas. Podla tabuliek klima obsahuje 430g, odsaté bolo 320g, takže chýbala štvrtina náplne. Po doplnení chladí ako nová

Lokalita
    Praha CZ

A jak dlouho tu starou náplň (320 g) odsávali?
    "horský sokol"

Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •