Strana 1 z 4 123 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 33

Téma: Grand Vitara 1.9 diesel po 70.000 km

Lokalita
    Bratislava

Predvolené Grand Vitara 1.9 diesel po 70.000 km

Tak, moja vitara ma presne 2 roky a najazdenych cca 70000km. Z toho dost velka cast v terene, tazkom terene (polovacky, rybacky).

Zacnem od zaciatku. Velmi fajn auto, len nahovno motor. No sila motora je celkom slusna, nie ako 6.0l W12 v audi A8 ale na vitaru uplne dostacujuca. Preco 5stupnova prevodovka? Asi preto aby bola dobra v terene, skutocne neviem. Viac by mi tam sadol motor aspon 2.5l a 6stupnova prevodovka. Ale myslim ze uz by to nesedelo s redukciou, uzavierkou a skutocne silou v terene.

Spotreba? Ako kto jazdi. Dokazal som spravit, 7,4l/100km ale aj okolo 14l/100km. Nakolko ju stale tlacim na maximum tak dlhodobu robim okolo 11 – 12l/100km. Maximalna dosiahnuta rychlost nebola viacej ako 180km/h. Spolahlivost, je fajn si myslim. Aj ked niekedy som musel narychlo zbehnut do servisu ale kvoli mechanickemu poskodeniu. Presiel som za den trasu dlhu 1480km a nebol problem. Len stale tankovat a tankovat.

Servis? Servis, no fajn sa da povedat, az na nejake pochybenia. Najviac co som platil bolo po 45000km kde mi museli vymienat brzdove dosticky, hold Bratislava je Bratislava a teren je teren. To som platil 510eur. Inak ceny 280 az 510eur. Mal som skodovu udalost, cca za 2000eur, menili predny spoiler, no zacala sa mi odlupovat farba. Jazdim tak uz rok, lebo nechce sa mi auto nechavat niekde na dalsi tyzden v servise. Inak bola to oprava od zrazeneho zvierata a vitara bola v servise 2 tyzdne. Problem je, ze mi v zime nefunguje tempomat, auto bolo cely den v servise a myslel som ze chybu odstranili ale dosla zima a tempomat nejde. Nevedia to odstranit, zavadu. Dalsia nachylna vec do servisu boli spodne plasty pod motor, alternator a podobne. Mala sranda stala skoro 100eur a pravidelne som ju kazde 2 tyzdne utrhol. Tak som sa rozhodol ze si dam duralovu ochranu na spodok, no vyslo by to velice draho. Nakoniec som si zmontoval sam z ocelovej platne hrubej 2mm ochranu podvozku.

Pneu? No povodne bridstouny ci ako sa volaju, boli znicene asi tak za 15000km. Zodrate a v terene mi to prebodavali kamene, slabe boli aj tak v terene. Kupil som letne yokohama – geolandar A/T (50%cesta, 50%teren) ktore su super, aj ked vysia spotreba a hlucnost ale v terene na jednotku. Zimne mam uz druhu sezonu dunlop – GrandTrek (50%cesta, 50%sneh). Tiez su na snehu na jednotku, super.
    Za gramatiku sa ospravedlnujem, prosim neriesit... Ak by mal niekto nejake otazky, tak rad odpoviem, ak budem vediet.
    Grand Vitara 2008

Lokalita
    Bratislava

Predvolené Re: Grand Vitara 1.9 diesel po 70.000 km

Tu je este stare video z terenu. Este ked mala Vitara par tisic km...

Grand Vitara 2008

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Ty jej pekne nakladáš

Lokalita
    Bratislava

Tak je to auto no. Nepatri na vystavu Inak som mal aj take ze mi cez dvere natekala voda do interieru a podobne. Jedine co ma stve je to ze cierna farba sa nanej tak doskriabala ale tak je to dan za jazdenie v terene. Kazda vetvica necha na ciernom laku krasny podpis Inak som do albumu pridal nejake fotky. Pridal by som viacej len nemam svoj pocitac. Inak najhorsie zazitky s vitarou - 3x ukradnuta SPZ a raz ukopnute spetne zrkadlo. Oprava, nove 150e. SPZ BA ma svoje caro na vychode
    Grand Vitara 2008

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Super! Ja na svojej Grandke riesim buchot na prednej naprave - pri bocnom rozkyvani . Na asfalte to nebolo vobec pocut, ale v terene ten buchot vychadza spod sedadla spolujazdca /teda spolujazdec to citi spod noh/ az po predne ramena. Pocut to hlavne pri plusovych teplotach, teraz ked mrzne, tak je to menej hlucne. V servise vsetko skontrolovali, ale zatial to nevedia najst, tak to nechavam do jari, nech sa to "riadne vybucha", a potom to hadam vyriesia...

Inak az na "male muchy", ktore sa snazim vychytat som zatial spokojna.

Lokalita
    Bratislava

Fuu tak s tymto neviem poradit, na mojej sa to nestalo. Mne buchaju tlmice uz a to mozem povedat ze to je hluk Hlavne teraz v zime ked este aj olej vnich je studeny tak v terene je ten buchot neznesitelny. Ale nove tlmice do tohu budu uz urcite o par centy vyssie, nech vitaru trocha zdvihne Ale to co vravis moze byt kludne nieco iba z nejakym uchytom, alebo diferencial. No to by zistili v servise. Inak to urcite bude riesit zaruka.
    Grand Vitara 2008

Lokalita
    Bratislava

Inak este som zabudol doplnit, ze sa mi rozsypal komplet medzinapravovy diferencial. Komplet vnutro sa zodralo. Auto v oprave cca tyzden kym dosli casti a tyzden kym to dali dohromady. Bolo to zhruba pri 50000km. Inak zle zatiahli tie skrutky na spodu diferenciala. Ked som siel do skoly do kosic tak zrazu supa, reku co sa deje. Zastavil som, a bol uplne uvolneny ten sroub a jeden odletel prec. Hned nato zacal uplne new diferencial tak buchat, ze zasa som hned navstivil servis, no a reku ze bolo to zle dotiahnute... Vsetko gratis, zaruka...
    Grand Vitara 2008

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Diferencial to asi nebude, cele to skontrolovali v servise - vsetko je utiahnute, vraj s tym mozem jazdit - vsak napisem, ked to objavia. Zatial som bola so servisom v BA vzdy spokojna, a auto je v zaruke. Dakujem.

Lokalita
    Bratislava

Ja som z BA ale v servise som tu bol len raz, aj to ked bola nejaka zvolavacia akcia pre grand z roku 2008 nieco menili tam, aby nevznikol poziar. Inak chodim do servisu vo Zvolene, tiez celkom normalne. Len ten tempomat ma stve ze to nikde nevedia spravit
    Grand Vitara 2008

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Ani tu v BA? Okrem tejto zalezitosti s buchotom zatial odstranili vsetko... Dokonca po havarke, ked mi jeden "dobrak" zaparkoval v kufri, mi vymienali zadne piate dvere, cuvacie senzory, kryt na koleso s drziakom a zadny naraznik. Urobili to v rekordnom case - a to este cakali na doobhliadku poistovaka dva dni - cele to bolo hotove za 6 dni aj s vikendom...

Strana 1 z 4 123 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •