Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 33

Téma: Grand Vitara 1.9 diesel po 70.000 km

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Grand Vitara 1.9 diesel po 70.000 km

Pravý teréňák dneška, jedině Landrover Defender. Vše ostatní je potěmkinovská vesnice.

2. Predvolené Re: Grand Vitara 1.9 diesel po 70.000 km

Moc sa v tom nevyznam, ale z toho co som zistil, tak islo skor o gumicky priamo na stabilizatore a nie na tyckach stabilizatora. To len na upresnenie.

Vymena bola v ramci zaruky.

Suhlasim s Beaumontom. Tieto nase auta naozaj nie su offroady. Kto videl ako su konstruovane napr. spomenuty Defender, Jeep Wrangler alebo aj Mercedes radu G, vie o com hovorim. Tieto nase SUV su len cestne auta s offroadovym dizajnom, na tazsi teren naozaj nemaju (vdaka aspon za redukciu, lebo s tym slabym dieslom od Renaultu by Vitara bola v terene uplne bez sance).
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS, r.v. 2007 / Toyota Avensis Verso 2.0 D4D, r.v. 2005 / Suzuki Ignis 1.3 GL / Toyota Yaris 1.0

3. Predvolené Re: Grand Vitara 1.9 diesel po 70.000 km

Citácia Pôvodne odoslal iMAGiNE Zobraziť príspevok
    Moc sa v tom nevyznam, ale z toho co som zistil, tak islo skor o gumicky priamo na stabilizatore a nie na tyckach stabilizatora. To len na upresnenie.

Vymena bola v ramci zaruky.

Suhlasim s Beaumontom. Tieto nase auta naozaj nie su offroady. Kto videl ako su konstruovane napr. spomenuty Defender, Jeep Wrangler alebo aj Mercedes radu G, vie o com hovorim. Tieto nase SUV su len cestne auta s offroadovym dizajnom, na tazsi teren naozaj nemaju (vdaka aspon za redukciu, lebo s tym slabym dieslom od Renaultu by Vitara bola v terene uplne bez sance).
    Snad pri tych co spominas bola aj cenovka. A skusil si porovnavat so zhruba podobnym motorom? Myslis ze potom stale ten milionik Sk nebol dobry?

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Citácia Pôvodne odoslal Slavomir Zobraziť príspevok
    Snad pri tych co spominas bola aj cenovka. A skusil si porovnavat so zhruba podobnym motorom? Myslis ze potom stale ten milionik Sk nebol dobry?
    Suhlasim s nazorom, ze ine vymenovane off-roady su cenovo niekde inde, ale nesuhlasim, ze Vitara by sa niekde stratila - to nie. Za tu cenu, aku Suzuki ponuka auto dnes - a to si priznajme, podobne nekupis. Dnes sa totiz musi vyrobna cena auta tlacit smerom dolu - a to aj za cenu kvality niektorych pouzitych suciastok. O tom dieselovom motore sa da naozaj polemizovat - bolo to tu rozpisane, ale mne nevadi. Zvykla som si a tuto zimu sa len presviedcam, ze i tento slabsi diesel ma svoje caro. Myslim na to akurat vtedy, ked pred domom ujazdujeme sneh, aby tam mohli parkovat tie dobre drahe BMW, ci Audiny, alebo ich tahame zo zavejov - veeelmi ma to bavi...
    Naposledy upravil nadineh; 08-02-2010 o 11:23

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal nadineh Zobraziť príspevok
    Suhlasim s nazorom, ze ine vymenovane off-roady su cenovo niekde inde, ale nesuhlasim, ze Vitara by sa niekde stratila - to nie. Za tu cenu, aku Suzuki ponuka auto dnes - a to si priznajme, podobne nekupis.
    Presne tak, okrem toho že to už začína byť tak sa dostávame tam, kde aj pri iných modeloch Suzuki, a to, že sa niekto snaží porovnávať autá v úplne iných cenových hladinách. Porovnávať GV s Defenderom je rovnako absurdné ako napr. porovnávať Splasha s Áčkovým Mercedesom

A vymeniť v rámci záruky nejaké gumy na stabilizátore je stále lepšie ako plynový pedál kvôli riziku zaseknutia

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Tak, tak... pravdu mas.

7. Predvolené Re: Grand Vitara 1.9 diesel po 70.000 km

Samozrejme, ze ide o auta uplne inej kategorie (aj pokial sa ceny tyka). Ja som len chce poukazat na to, ze bezne SUV-cka (napr. RAV4, GV, Sportage a pod.) nie su konstruovane na prevadzku v tazsom terene. Ludia pri kupe SUV maju casto mylnu predstavu, ze ide o "terenak". To iste plati aj o drahych SUV (Audi Q7, BMW X5 a pod.). A naopak su aj lacnejsie auta, o ktorych sa da povedat, ze zvladnu aj tazsi teren. Takze to, ci ide o auto postavene do terenu, nie je priamo zavisle len od ceny. Vid. napr. stary Samurai alebo aj Jimny.

Ja som inak s GV spokojny, najma teraz v zimnom obdobi sa s nou jazdi o poznanie lepsie ako s "dvojkolkami". Ale stale tvrdim, ze ten diesel je najvacsou slabinou toho auta. Na benzinoch som nejazdil, takze to neviem posudit.
    Naposledy upravil iMAGiNE; 08-02-2010 o 12:30
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS, r.v. 2007 / Toyota Avensis Verso 2.0 D4D, r.v. 2005 / Suzuki Ignis 1.3 GL / Toyota Yaris 1.0

Citácia Pôvodne odoslal iMAGiNE Zobraziť príspevok
    Ja som inak s GV spokojny, najma teraz v zimnom obdobi sa s nou jazdi o poznanie lepsie ako s "dvojkolkami".
    to znamena ze v zime mas stale zapnuty rezim 4H, alebo ho zapinas podla potreby ? Ako to je, moze byt rezim 4H trvale zapnuty aj na normalnej ceste ? ...lebo ak nie tak je to vlastne tiez len dvojkolka so zadnym nahonom

Lokalita
    Bratislava

Vitara je stala stvorkolka...
    Grand Vitara 2008

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal profiter Zobraziť príspevok
    to znamena ze v zime mas stale zapnuty rezim 4H, alebo ho zapinas podla potreby ? Ako to je, moze byt rezim 4H trvale zapnuty aj na normalnej ceste ? ...lebo ak nie tak je to vlastne tiez len dvojkolka so zadnym nahonom
    Vitara pouziva na cesty len system 4H - permanentna stvorkolka - v cinnosti je predna i zadna naprava - zabera to koleso, ktore ma lepsiu adheziu k povrchu. Tento system zvlada i lahsi teren a sneh, nepretaca ti tak zadok ako pri dvojkolkach. Je to uplne iny system ako pri SX4 - tzv. pripojitelnych stvorkolkach.
    Je to len laicke vysvetlenie, ale urcite ma opravi nejaky technik na tomto fore...

Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •