Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 12

Téma: V zime netreba ísť hneď na štyri

Predvolené V zime netreba ísť hneď na štyri

Predvolené Re: V zime netreba ísť hneď na štyri

dost vseobecny clanok, paradoxne na SX4 to celkom nesedi, v rezime LOCK je moment premenlivy, rezim AUTO je bez preklzu prednych kolies identicky s 2WD, tak s tym opotrebenim elm. spojky by to nemalo byt az take zle.
    .. este by ma zaujimalo co je to falosna iluzia, ze sa nesmyka? To mozem povedat ze aj zimne gumy vytvaraju falosnu iluziu ze sa nesmyka a preto treba jazdit na letnych, alebo ESP treba v zime vypinat, lebo vytvara falosnu iluziu ze sa nesmyka.
    Kazdopadne suhlasim s nazorom ze s autom treba ist tak isto ako keby ste nemali 4x4, ESP a ostatne vymozenosti, ktore mozu zabranit pripadnej nehode ale to pochopi iba ten, kto si svoje odjazdil na automobiloch zn. VAZ na univerzalnych gumach .

Lokalita
    Praha CZ

Technická poznámka:
    Přátelé, kdo z vás je schopen seriózně sdělit na jakém principu funguje mezinápravová spojka SX4.
    Každý totiž předpokládá, že se jedná o lamelovou spojku ovládanou elektromagnetem.
    Mně se zdá že se jedná o elektricky ovládanou spojku na principu vířivých proudů (podobně jako brzda u tramvaje). Kdo ví jak to opravdu je když ten bazmeg je nerozebiratelný?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Technická poznámka:
    Přátelé, kdo z vás je schopen seriózně sdělit na jakém principu funguje mezinápravová spojka SX4.
    Každý totiž předpokládá, že se jedná o lamelovou spojku ovládanou elektromagnetem.
    Mně se zdá že se jedná o elektricky ovládanou spojku na principu vířivých proudů (podobně jako brzda u tramvaje). Kdo ví jak to opravdu je když ten bazmeg je nerozebiratelný?
    Už sa to tu do detailu preberalo Pohon 4x4 u SX4

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

Funkcia Lock na zablokovanie medzinápravovej spojky pomáha v hlbokom snehu a pri výjazde do strmého kopca. Záber oboch náprav je rovnaký a nemení sa variabilne ako pri 4WD režime. Jazda s funkciou Lock v zákrutách je nevhodná, lebo auto je výrazne nedotáčavé a poslúchalo by iba v riadenom šmyku.

No ďalší vrták v hlave. Mne sa zdá, že toto je pravda. To čo hovorí Profiter je vlastne to isté či máš zapnuté AUTO alebo LOCK. Skúšal som a mám pocit ako keby pri zapnutí Lock išlo auto ťažšie do zákruty pri pomalej jazde, napríklad pri parkovaní, kedy vlastne podľa teba nemá dôvod spojka zapínať, alebo zapína len pulzne? To by som asi poznal. Skrátka máme v tom guláš...
    Do Suzuki.
    Wartburg 353 -1000, 66-75/ Wartburg353W, 75-79/ Wartburg 353W Combi, 79-98/ Wartburg 353W 98-00/ Fiat 126,00-01/ Škoda Rapid 1,3 01-03/ Suzuki Swift 1,3GLX 85k 03-08/ Suzuki SX4 GS 4x4 + GAZ69 80-,+JEEP Grand Cherokee 2,5TD

Súhlasim s testom, na bežné používanie auta v meste a diaľnici plne postačuje 2WD. Pri rýchlej akcelerácii na mokru, alebo snehu by som dal 4WD Auto, ale prepol by som ho potom naspäť na 2WD. Dovôd? Auto sa správa neidentifikovane, čoho dovodom je pripajanie zadnej nápravy, podmienené preklzom prednej. To moze sposobit viacej skody, ako osohu. 4WD Auto by som pouzival len pri dlhodobejsej jazde v hlbokom snehu, ale vyjazd do kopca. 4WD Lock potom az pri naročnejsích stupaniach, kde nema zmysel rychla jazda, a pripadne vyhrabanie z "pruseru".
    Škoda Felicia r.v.´99, Suzuki Sx4 1.6 GLX 4x4 r.v.´09, Subaru Impreza WRX STI ´09

Citácia Pôvodne odoslal costelo Zobraziť príspevok
    No ďalší vrták v hlave. Mne sa zdá, že toto je pravda. To čo hovorí Profiter je vlastne to isté či máš zapnuté AUTO alebo LOCK. Skúšal som a mám pocit ako keby pri zapnutí Lock išlo auto ťažšie do zákruty pri pomalej jazde, napríklad pri parkovaní, kedy vlastne podľa teba nemá dôvod spojka zapínať, alebo zapína len pulzne? To by som asi poznal. Skrátka máme v tom guláš...
    Do Suzuki.
    v rezime "4WD AUTO" sa meni moment zadnej napravy od 0-50%, v rezime "LOCK" od 30-50%. Elm. spojka nie je diferencial, to znamena ze otacky su rovnake, meni sa iba sila prenosu na zadnu napravu. Cize v rezime "AUTO" dochadza k pohonu zadnej napravy az pri preklze prednej napravy, pricom moment (sila, nie otacky) sa meni podla potreby od 0-50%, v rezime "LOCK" je zadna naprava pohanana bez ohladu nato ci predna klze alebo nie. V zavislosti od klzania a ja neviem od coho vsetkeho este sa meni len sila prenosu na zadnu napravu od 30-50 percent.
    Pochopitelne pri pravuhlom parkovani v rezime "LOCK" moze byt problem, lebo kolesa prednej napravy a zadnej napravy neopisuju rovnaku drahu a ako som uz napisal elm. spojka nie je medzinapravovy diferencial, nemeni otacky medzi napravami, meni iba silu prenosu.
    Ja osobne uz v lete radsej prepinam na "2WD", raz sa mi stalo pri cuvani do dvora v rezime "AUTO", ze mi preklzlo jedno predne koleso ale zadne boli na pevno a zacitil som smrad z elm. spojky, rozdiel otacok sa prejavil trenim spojky. Bola to dost specificka situacia, cesta bola v kopci, dvor bol tiez kopec ale kolmy na cestu, jednoducho na obrubniku jedno koleso stratilo kontakt, lebo vaha auta bola na opacnej strane, zapol sa zadok, a a rozdiel otacok sa vyrovnal preklzom elm. spojky.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

ale to pochopi iba ten, kto si svoje odjazdil na automobiloch zn. VAZ na univerzalnych gumach ...

Co žigul -ten byl dobrej - ale Moskvič! To bylo něco!
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Poviem len k Vitare - čistý diletantizmus čo chlapík predviedol, alebo marketing - toto (a aj omnoho horšie) všetko Vitara zvládne v základnom režime. Na takéto podmienky po voliči pohonu ani nesiaham.

No na ostatných modeloch sa vyšantil celkom fajn.

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •