Strana 2 z 2 PrváPrvá 12
Zobrazenie výsledkov 11 až 18 z 18

Téma: Jak se dostat ke svíčkám?

1. Predvolené Re: Jak se dostat ke svíčkám?

Takhle, povolil jsem ty boční spony na airboxu, ale víc jsem s tím nepohnul. Kde mám přesně hledat ty šrouby? Něco jsem tam viděl, ale od šroubů to mělo daleko. navíc je na tom přidělaný i airbox klimy a vypadá to, že nejdřív musí jit ven on a pak teprve ten na motoru. Jinak bych se na to neptal. Jen nevím tak říkajíc, kam dřív šáhnout...
    Suzuki Splash 1.2 GLX/AC, Mercedes-Benz W124 300D OM603.912

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Predvolené Re: Jak se dostat ke svíčkám?

spony rozepni a box má ty šestihrané hlavy šroubů dole za hlavou. To uvidíš. Dělal jsem to na jaře a už přesně nevím, ale nedá se to přehlédnout.

....sem se díval na motor Splashe -je to tam malinko jinak. Bude muset dolu i ten z klimy. Neviděl bych v tom problém.
    Naposledy upravil ROSI45; 17-01-2010 o 19:24
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

pri tom najazde tipujem ze to auto je este v zaruke, tak nechapem preco to ides riesit takto, alebo ta uz s tym v servise odpalkovali? Ked podla nich maju sviecky vydrzat podstatne viac, tak by chybu mali zistit a odstranit v ramci zaruky.

Takze, pozeral som ako vyzera motor u splasha, teda Tvoju 1.2, foto som bral z linku Autobazar.eu

Podla vsetkeho staci dat dole airbox, ktory ma na jeho bokoch na kazdej strane taku sponu, odcvaknes a vies airbox rozobrat, mozno na tej vacsej casti budu este niekde skrutky s hlavou 10. Tak to je na mojom swifte tak predpokladam ze to bude rovnake.
    Potom musis odskrutkovat umelohmotny kryt s napisom DOHC, ten je chyteny na swifte 4mi skrutkami 8, splash bude asi rovnako rieseny. Ked das kryt dole bude to vyzerat podobne ako na obrazku na nasledujucom linku Suzukiswift.sk

V mojom pripade na tej foto uz su poodpajane sviecky s elektronikou. Ta drzi tak isto na dvoch skrutkach nad kazdou druhou svieckou. Potom uz len tahom smerom nahor odpojis napajanie sviecok. Na vyskrutkovanie sviecok potrebujes specialny svieckovy kluc ktory ma vo vnutri "gumicku s dierkou" do ktorej vrchna cast sviecky zapadne. Musi tam byt, inac sviecku nevytiahnes von. Tak isto potrebujes dlhy nastavec, nakolko sviecka je zapustena dost hlboko. Pri spatnom naskrutkovavani sviecok do motora musis tu "gumicku" z nastavca vybrat, inac Ti zostane na sviecke v motore a nenasadis na nu kabel. Tiez som sa prvy krat pomylil a nechal som ju tam, az som zistil ze tam zostala Na dalsej foto v mojom albume najdes pre porovnanie novu sviecku so svieckou ktora ma 90tis km nabehane. Maju sa sice menit az pri 105t, ale menil som uz pri 90. Nieje to inac ziadna veda, ked ma clovek spravne naradie, bez toho sa do toho ani nepustaj. Inac az by si predsa chcel menit sviecky, mam este 3 volne sady original iridiove NGK po 15e za kus.

5. Predvolené Re: Jak se dostat ke svíčkám?

No to je právě to. Já mám na NGK alergii. Třetí auto, který má NGK a zase to stojí za prd. Rozhodně NGK už do něj nechci.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal megaliner Zobraziť príspevok
    Vstřiky nemaj ve 31t. km co kravit. Jasný, jsou svíčky který vydrží 120t. km ale rozhodně ne bez údržby a případný kontroly. Nenechám si od nikoho a už vůbec né v servise namluvit, že svíčky jsou OK. Druhá věc je ta, že nebudu dávat auto na diagnostiku, protože je to blbost. Spousta věcí se dá diagnostikovat doma bez PC. Vzhledem k tomu, že auto bylo před měsícem na garanční prohlídce nepovažuji za nutnost dávat ho na diagnostiku. Navíc diagnostika není zadarmo a servis nemám za barákem, takže je to pro mě tam a zpět 100km. Za to mám dávno nový svíčky. A pokud mám dobré informace, tak sice svíčky stojí 500 kus, ale nejsou víceelektrodové. Tenhle motor by si určitě pořádný svíčky zasloužil. Měl jsem je a vím že je to sakra rozdíl a i vzhledem k jejich ceně si klidně můžu dovolit je každých 30t. km měnit.

Takže jak se tedy dostat ke svíčkám?
    Jakou kontrolu a údržbu chceš dělat na těch platiniridiových svíčkách, když se nedoporučuje šudlat jiskřiště. A navíc si nemyslím že vícenásobné jiskřiště je zrovna to pravé ořechové, když se síla jiskry rozdělí.
    Naposledy upravil Beaumont; 19-01-2010 o 10:56

7. Predvolené Re: Jak se dostat ke svíčkám?

Jo, jenže víceelektrodová nemusí znamenat 2 jiskry. Jsou svíčky s kluzným jiskřištěm kde jiskra přeskočí tam, kde je nejbohatší směs. A o tom jsem mluvil. To jednoelektrodová neumí ani kdyby stála jedna 5000 a byla pozlacená s diamantama. A kontrolu chci dělat asi tak, že jestli nebudou dobrý jdou do kytek a nebudu je řešit. Pro mě ty svíčky nemaj cenu a jsou stejným spotřebním materiálem jako palivové a vzduchové filtry.
    Naposledy upravil megaliner; 19-01-2010 o 17:40

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Myslíš třeba EYQUEM nebo Denso Iridium Long Life? Nebo BERU?

Jinak svíčka s plovoucím jiskřištěm neznamená, že "zapaluje tam, kde je nejbohatší směs", ale její funkce je ta, že boční hroty přebírají funkci v případě, že je středová elektroda zanesená a to do doby, než se opálí, což u NGK s jiskřištěm o průměru 0.4 mm - je myslím docela problém vzhledem k velikosti plochy a chemickému složení použitého materiálu jiskřiště.
    Naposledy upravil ROSI45; 19-01-2010 o 18:28
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Strana 2 z 2 PrváPrvá 12

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •