Strana 2 z 2 PrváPrvá 12
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 20

Téma: Zamrznutá prevodovka?

Predvolené Re: Zamrznutá prevodovka?

S tvrdením, že v súčasných autach je olej v prevodovke už ako trvala náplň by som bol opatrný. V SX4ke sa podľa anglickej príručky mení olej v manuálnej prevodovke každých 50tis km. Podľa našej slovenskej každých 45tis km.
    Škoda Octavia 1.9 TDi AGR 1/1998, Škoda Octavia 1.9 TDi PD BKC 1/2006

Lokalita
    Praha CZ

S tím bych souhlasil. Osobně si myslím, že měnit převodový olej po 45 tis.je více na místě, než motorový po 15tis/rok. Na rozdíl od motorového, převodovka nemá filtr a v oleji se najdou i piliny. To že loby říká něco jiného je zase tím, že v případě převod. oleje není kšeft zase tak efektivní. Když se ti pak po 150 000 vysype tak z nové za 100 tisíc je slušný rabat.

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Píše Sklamaný: S tvrdením, že v súčasných autach je olej v prevodovke už ako trvala náplň by som bol opatrný. V SX4ke sa podľa anglickej príručky mení olej v manuálnej prevodovke každých 50tis km. Podľa našej slovenskej každých 45tis km.

Keby sme na SX4 s motorom Peugeot+prevodovka pozerali ako franc.výrobca, tak ten nepočíta s výmenou oleja či už v autom., alebo mech prev. Uvádza len prvú kontrolu ol. v prev. po najazdení 60000 km.
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	peugeot-prevodovka.jpg‎ 
Zobrazení:	132 
Veľkosť:	92,8 KB 
ID:	1150   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	prevodovka Peugeot.jpg‎ 
Zobrazení:	123 
Veľkosť:	95,6 KB 
ID:	1151  
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

to Beaumont: vyrobca dava taku zaruku na vozidlo a nespecifikuje, ze neplati pre pravnicke osoby. Mozno sa mylim, ale nikde som taku info nenasiel. Treba zavolat do predajne Suzuki a budeme vediet. Osobne si myslim, ze zaruku nemoze pravnickemu subjeku okresat o 30%, to by bola diskriminacia.

to Autospravca: Suzuki v servisnej knizke k Swiftu predpisuje vymenu prevodoveho oleja po 45 tis km. Servisy ho aj vymienaju - pred 2 tyzdnami som bol zrovna na garancke po 45 tis km a menili mi ho.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Shrek Zobraziť príspevok
    to Beaumont: vyrobca dava taku zaruku na vozidlo a nespecifikuje, ze neplati pre pravnicke osoby. Mozno sa mylim, ale nikde som taku info nenasiel. Treba zavolat do predajne Suzuki a budeme vediet. Osobne si myslim, ze zaruku nemoze pravnickemu subjeku okresat o 30%, to by bola diskriminacia.

to Autospravca: Suzuki v servisnej knizke k Swiftu predpisuje vymenu prevodoveho oleja po 45 tis km. Servisy ho aj vymienaju - pred 2 tyzdnami som bol zrovna na garancke po 45 tis km a menili mi ho.

Záruka ze zákona v EU je 2 roky. Nevím to jistě, protože se o to zase tak nezajímám, ale nejsem si jistý jestli prodloužená zákuka 3, 4, 5, 7 let, nebo případně 12 let na karoserii, není na triku prodejce(dovozce), který pak postupuje případně proti výrobci. Každopádně prodloužená záruka je podmíněna součinností se smluvními servisy (ne nutně značkovýni , ale také ne s jakýmikoliv) a pro ty je partner prodejce nikoliv výrobce. Diskriminace není totéž co volná soutěž.

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

nebudem sa hadat, nikdy som to neprezistoval tak to neviem naisto.
    treba zavolat do Suzuki predajne a opytat sa.

Lokalita
    Praha CZ

Já to taky nevím na jisto, ale pred časem jsem chtěl kupovat VITARU od podnikatele, dva roky starou a měla už údajně po záruce. Ale kdoví co to bylo za levotu. Já jsem od toho pak cuknul, neb tam byly ještě jiné podezřelé okolnosti.

Nerozumieš? Píšeš, že "v súčasných autach je olej v prevodovke už ako trvala náplň" a tým zavádzaš. Alebo ja, prípadne aj iní nemáme súčasné auto?
    Škoda Octavia 1.9 TDi AGR 1/1998, Škoda Octavia 1.9 TDi PD BKC 1/2006

Lokalita
    kraj ZA
    Moje Suzuki
    S Swift 1.2i 4x4 GL+

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    ...chtěl kupovat VITARU od podnikatele, dva roky starou a měla už údajně po záruce. Ale kdoví co to bylo za levotu. ....
    Vsetko mohlo byt OK.
    Je to uplne jedno ci auto ja registrovane na ICO alebo RC. Musia len byt absolvovane vsetky predpisane prehliadky podla servisnej knizky.
    Vsetky obmedzenia a vynimky su popisane v servisnej knizke ...
    V Tvojom pripade stacilo, ze auto za 2r. najazdilo viac ako 100 tisic km a tym padom zaruka uz bola fuc.
    To iste sa stalo aj otcovi, ked za 22 mesiacov sme nalietali na aute 115 tisic km a vymenu prehrdzaveneho vyfuku sme uz calovali zo svojho, aj ked zaruka vtedy na konkretne auto bola 3.r alebo 100 000 km.
    Ale to sme uz trochu mimo povodne vlakno ...
    ex cars: ...
    current cars: Fiat Sedici 1.6i 4x4 Emotion (from 12-08) / Suzuki SX4 S-Cross 1.6i 4x4 Elegance (from 12-13)

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

V manuálu k Ignisu je výměna po 60tis.km. Vloni jsem měnil. Nezruinovalo mě to a mám dobrý pocit a klid v duši.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Strana 2 z 2 PrváPrvá 12

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •