Strana 7 z 20 PrváPrvá ... 5678917 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 61 až 70 z 200

Téma: Nehody našich miláčikov

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki SX4 1.5 GLX

Predvolené Re: Nehody našich miláčikov

Zdravim vsetkych,

cize co sa stalo: V piatok sa o desiatej hodine doobeda spustilo silne snezenie. Tato nehoda sa stala o stvrt na jednu medzi Chorvatskym a Slovenskym Grobom. Po ceste som siel 60 km/h, pricom som povrch povazoval za sneh. Tento Liaz stal na ceste s pravymi kolesami zapadnutymi mimo. Ked som sa k nemu priblizil, zacal som zatacat volantom dolava, aby som ho obisiel, ale auto pokracovalo stale priamo. Zacal som brzdit, ale brzdovy asistent vobec nereagoval, ziadne kopance od pedala. Dosmykal som sa pod neho. Nic sa mi nestalo, airbagy nevyleteli. Zastavil som doslova motorom. Pokuta za nehodu 100 eur. V aute veci na vikendovu lyzovacku v Oscadnici
    Naposledy upravil beasty1983; 16-12-2010 o 00:27

Lokalita
    Praha CZ

Pokud ti nevystřelily airbagy, tak rychlost v okamžiku střetu asi nebyla tak velká. Oni vystřelí až při tvrdém nárazu ve dvacítce i víc. No a pokud si se pohyboval při tom klouzání jak říkáš rychlostí do 4 km za hodinu (okamžitý údaj tachometru), tak se ABS automaticky deaktivuje, proto jsi to možná nepocítil na pedálu. Kdyby to bylo v poruše, tak by asi před tím svítila kontrolka. Ono ABS je vůbec v těchto případech (klouzačka) pěkně zrádný prevít.
    Každý, kdo se dostane do situace jako ty, přestane vynášet to ABS do nebes. ABS je jedinečné na suchém asfaltu, na ledě je to tragédie, hlavně z psychologického hlediska.
    Naposledy upravil Beaumont; 16-12-2010 o 06:48
    "horský sokol"

Beau podla manualu k SX4 airbagy ani nemali vystrelit, nakolko neslo o priamy celny naraz, ale SX4ka sa zasunula pod nakladak. Auto sa spravi, dolezite je, ze sa nikomu nic nestalo.

Lokalita
    Banská Bystrica

...aj takto môže dopadnúť SX4 -ka

Nehoda na obchvate v Bratislave

Citácia Pôvodne odoslal beasty1983 Zobraziť príspevok
    Zacal som brzdit, ale brzdovy asistent vobec nereagoval, ziadne kopance od pedala.
    to akoze ti nefungovalo ABS ???

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki SX4 1.5 GLX

O ABS som vzdy vedel, ked som brzdil na suchej/mokrej ceste. V tomto pripade sa nic nedialo. Brdza maximalne stlacena a len som sa pozeral na priblizujuci sa nakladak zaprety do volantu...

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    SX4 Urban Line 1,5 GS

spomalene reakcie ABS na lade ci snehu som zbadal uz i ja.. plna brzda a prilis dlhe odozvy medzi jednotlivymi blokovaniami kolies, koleso ostava prilis dlho blokovane a auto ide smykom, preto si radsej davam pozor a brzdim jemnejsie, co sa v nepredvidatelnych situaciach velmi neda :/
    SX4 Urban Line 1,5 GS

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

No ja si to vysvetľujem takto: Ostali stáť všetky kolesá a teda nemalo prečo pracovať ABS. ABS pracuje vtedy, keď sa niektoré koleso točí teda je na podklade, ktorý dobre drží a ostatné kolesá, ktoré ostali stáť sa odbrzdia zabrzdia, to je to pulzovanie, ktoré je cítiť aj v pedáli, teda pracuje ABS podľa toho či sa ešte niektoré koleso točí. Pritom nezáleží na počte kolies. Môže pomocou ABS brzdiť len jedno alebo viac, ale nie všetky. A brzdový asistent je niečo úplne iné. Ten by mal pri panickom brzdení zaregistrovať prudké stlačenie pedála a sám ešte pritvrdiť tlak do brzd, ale pokiaľ začne hociktoré koleso šmýkať tak sa zapojí ABS. Fungovaním ABS sa vlastne tvorí pulzovanie, ktoré má na nepriľnavom povrchu oveľa lepší brzdiaci efekt ako, ako brzdenie šmykom. Tento efekt využívajú aj motokrosové motocykle. Jednovalec má oveľa lepší záber na nepriľnavom, napríklad blatistom povrchu ako viacvalcový motocykel. Ten sa ,,utrhne" a ostane šmýkať. Je to o tom, že je potrebné si to nacvičiť na šmykľavom povrchu, aby človek vedel čo ho čaká. Žiadne vymoženosti nie sú blbovzdorné. Oni len pomáhajú, ale pokiaľ sa niečo stane, chyba je vždy medzi volantom a sedadlom. Aj výhody štvorkolky sú len do tej miery výhodou, keď sa treba dostať von dopredu. Akonáhle je treba spomaliť je to ako každé iné auto. Niektoré autá, ktoré majú možnosť zapojiť pohon 4x4 bez medzi nápravového diferenciálu majú trochu výhodu aj pri brzdení a to vtedy, keď dajme tomu zadné kolesá šmýkajú tak predné ich ťahajú cez prevod. Skrátka predný aj zadný diferenciál má rovnaké otáčky za každých okolností. Má to svoje výhody na šmykľavom podklade a nevýhody na suchom pevnom povrchu vtedy sa to musí vypnúť. Takto nejako je to ošetrené aj na SX4-ke nad 60km za hodinu sa to samo vypne.
    Už dosť, do Suzuki!
    Wartburg 353 -1000, 66-75/ Wartburg353W, 75-79/ Wartburg 353W Combi, 79-98/ Wartburg 353W 98-00/ Fiat 126,00-01/ Škoda Rapid 1,3 01-03/ Suzuki Swift 1,3GLX 85k 03-08/ Suzuki SX4 GS 4x4 + GAZ69 80-,+JEEP Grand Cherokee 2,5TD

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

Ešte by ma trochu zaujímalo ako sa mohol Suzuki zraziť z nákladným autom? To tak rýchlo cúval? Všade píšu, že sa zrazilo Suzuki z nákladným autom a nie nákladné auto so Suzuki. A Suzuki má roztrepaný zadok. Vychádzal na diaľnicu a nedal prednosť?
    Do Suzuki.
    Wartburg 353 -1000, 66-75/ Wartburg353W, 75-79/ Wartburg 353W Combi, 79-98/ Wartburg 353W 98-00/ Fiat 126,00-01/ Škoda Rapid 1,3 01-03/ Suzuki Swift 1,3GLX 85k 03-08/ Suzuki SX4 GS 4x4 + GAZ69 80-,+JEEP Grand Cherokee 2,5TD

Citácia Pôvodne odoslal costelo Zobraziť príspevok
    No ja si to vysvetľujem takto: Ostali stáť všetky kolesá a teda nemalo prečo pracovať ABS...
    to dava logiku, pre elektroniku to uz je vlastne zabrzdene auto,.. nikdy som sa nad tym nezamyslel a nikdy som asi tak prudko nebrzdil na lade, zeby som bol nuteny sa nad tym zamysliet...zrejme v takomto pripade nepomoze ani ESP, alebo hej?

Strana 7 z 20 PrváPrvá ... 5678917 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •