Strana 2 z 2 PrváPrvá 12
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 20

Téma: Opotrebenie pneu na Grandke

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Predvolené Re: Opotrebenie pneu na Grandke

Ja mám na Vitare stále (3 rok) sériové duelery a ešte majú cca 5mm dezénu a auto má 67000 km. Asi je to v jazdnom štýle. Jazdili aj po zaplavenej lúke a išli. Teraz ich nechám až do prvého sneženia lebo sú značené M+S a potom prehodím Conti ICE komtakty až do pol apríla.

Ale musím poznamenať, že raz som mal pri predchádzaní za mokra pocit, že tie gumy šmykli pri zaradzovaní sa do pruhu. To sa ale môže stať na každých gumách Fyzika nepustí.

2. Predvolené Re: Opotrebenie pneu na Grandke

staci si precitat aj zahranicne fora a takmer vsetci nadavaju na seriove gumy, ze nic nevydrzia a za mokra je to katastrofa. Ak ma niekto zaujem, tak predam moje Duelery, maju najazdenych 7000km.

Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4, MY 2009

Co sa zivotnosti pneu tyka, tiez sa priklanam k nazoru ze zalezi na sposobe jazdy.

Ja som sa so seriovymi duelermi stveral v totalnom blate, kde bol problem skor svetlost a neustale auto sadalo na brucho - islo to. Sotolina do strmeho stupania, mokra trava v strmom stupani - tiez OK.

Aj na mokrej ceste prudke brzdenia boli v ramci danych podmienok primerane.

Cital som kde-kade skor negativne ohlasy na tieto pneu, ale osobne sa k nim zatial nemam dovod pripojit.
    Grand Vitara 2.4

Lokalita
    Kysuce
    Moje Suzuki
    1,9 DDiS, 3.dver.model 2010, čierne,

Mám prvú zimu Bridgestony 4x4 Blizzak, cca 5000km, opotrebenie zatiaľ nepoznať, jazda bez problémov , záber fajn som spokojný

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Citácia Pôvodne odoslal ranger Zobraziť príspevok
    Mám prvú zimu Bridgestony 4x4 Blizzak, cca 5000km, opotrebenie zatiaľ nepoznať, jazda bez problémov , záber fajn som spokojný
    No to by bol pekny pruser, mat opotrebovane pneu po tak malo km...
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Moje zimné CONTI 4x4 ICE kontakt po 13 500 km opotrebenie možno 0,5 mm až 1 mm

ani nejdem počítať koľko takýmto štýlom vydržia lebo mi to príde až neskutočné.

Duelery toto leto dojazdím a nové letné budú isto Continentalky - mám dlhoročné dobré skúsenosti tak nemám dôvod meniť.

Inak duelery za dažďa nič moc - zo dvakrát ma na asfalte vyzvŕtali, ale esp to zrovnalo.

7. Predvolené Re: Opotrebenie pneu na Grandke

Duelery za mokra? Tak to je tragedia, take slabe gumy som na ziadom aute este nemal.
    Po vymene za Hankook RF10 sa situacia rapidne zlepsila a uz sa mi nestalo, ze by ESP na mokrom asfalte zasahovalo, pripadne ze by gumy piskali.

Lokalita
    Kysuce
    Moje Suzuki
    1,9 DDiS, 3.dver.model 2010, čierne,

Na jimny som mal matador izzarda, boli OK, plánujem na GV v rozmere 225 x 70 R16, dajte skúsenosti, poznatky, príp.poradte lepšie v triede 60% terén, 40% cesta /poloterénne/

Lokalita
    Matuškovo
    Moje Suzuki
    Vitara 1.6DDIS 2016 Elelgance +

Citácia Pôvodne odoslal ranger Zobraziť príspevok
    Na jimny som mal matador izzarda, boli OK, plánujem na GV v rozmere 225 x 70 R16, dajte skúsenosti, poznatky, príp.poradte lepšie v triede 60% terén, 40% cesta /poloterénne/
    Môj názor tieto pneu sú najlepšie na 60+40 terén, cesta

BF GOODRICH ALL TERRAIN T/A KO 225/70/R16
    General GRABBER AT 215/75 R15

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Trochu by som chcel oživiť túto tému s opotrebením pneumatík na starej GV - model I. (r. v. 1999-2005). Jedná sa o systém stáleho pohonu 2W zadnej nápravy (s pripojiteľnou prednou nápravou 4WD cez uzavretie medzinápravového diferenciálu). Píšte iba majitelia týchto GV I., lebo GV II. má iný typ pohonu (stály pohon 4WD...) a ten má iné pôsobenie na kolesá oboch náprav.

Aké máte skúsenosti s opotrebením pneumatík na jednotlivých nápravách? Viac sa vám derú gumy na prednej (riadenej) náprave alebo na zadnej (poháňanej) náprave? Pri sezónnej výmene celých kolies (letná sada - zimná sada) som si všimol zaujímavú skutočnosť, ktorá na prvý pohľad nedáva zmysel.
    Vysledoval som nejakú súvislosť a chcel by som vedieť, či aj vy máte podobné skúsenosti...
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Strana 2 z 2 PrváPrvá 12

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •