Strana 5 z 6 PrváPrvá ... 3456 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 41 až 50 z 60

Téma: Obutie pneu iného rozmeru ako je v TP

Lokalita
    Nové Zámky
    Moje Suzuki
    SWIFT GLX 1.3

Predvolené Re: Obutie pneu iného rozmeru ako je v TP

Zneužijem tému

Chcem sa opýtať na možnosť širších kolies na Swifta (2007) momentálne mám 185/60 R15 na aspoň 205 - 15 by v prípade núdze mohli zostať

Aký je proces?
    Počul som že Suzuki má niektoré kombinácie kolies, niektoré máju kvalitný predajcovia kolies (licencie)
    A hlavne čo by to stálo
    + polícia, či k žiadosti ide kolok a za koľko €

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal pollo Zobraziť príspevok
    Zneužijem tému

Chcem sa opýtať na možnosť širších kolies na Swifta (2007) momentálne mám 185/60 R15 na aspoň 205 - 15 by v prípade núdze mohli zostať

Aký je proces?
    Počul som že Suzuki má niektoré kombinácie kolies, niektoré máju kvalitný predajcovia kolies (licencie)
    A hlavne čo by to stálo
    + polícia, či k žiadosti ide kolok a za koľko €
    Cely proces máš do detailu popísaný v téme Väčšie disky na Swift (čítaj do konca) Osobne som to absolvoval a stačilo mi raz

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Dnes som započal proces zápisu diskov do TP. Už úplne chápem vražedné chúťky ľudí, čo si tým prešli...

Slovo započal je na mieste. Napriek potrebnej dokumentácii som proces nedokončil, pretože "pán dôležitý úradník" si zmyslel jedno rozhodnutie, bez ktorého mi to nezapíše. To, že som zavolal a dal na hlasný odposluch importéra OZ Racing ktorý sa mu snažil vysvetliť, že požaduje blbosť, nezabralo. Proste ten "pán dôležitý úradník" arogantne vyšiel z miestnosti s komentárom že on ho počúvať nebude, on chce svoje rozhodnutie... To som ešte nezažil. Akákoľvek rozumná argumentácia paragrafmi a citáciami bola neúčinná. Napadol ma vtedy prístup "neprijebeš nevysvetlíš", ale rýchlo som naňho zabudol, to by nedopadlo asi dobre...

Len podotknem, že som chcel zapísať 17" disky so sirkou 8", pričom V TP mám disky 17" so šírkou 6,5". Keby robil také ofuky pri 20" diskoch ešte to dá nejakú logiku, ale toto...

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Shrek, sorry, ale musím Rovnakým procesom som si prešiel Slovenskoooooo

Sent via Tapatalk 4

Lokalita
    Praha CZ

Vůbec to neřeš, na úředníka se vykašli. Rozdíl v šířce mezi 6,5 a 8 u sedmnáctipalce při rozumném profilu na silnici nikdo nepozná a na technickou obuj ty správné. Dělám to tak už dlouho.
    Je zbytečné dělat něco složitě, když to jde jednoduše a bez hluku.
    "horský sokol"

Lokalita
    Banská Bystrica
    Moje Suzuki
    SX4 1,6 DDiS

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Vůbec to neřeš, na úředníka se vykašli. Rozdíl v šířce mezi 6,5 a 8 u sedmnáctipalce při rozumném profilu na silnici nikdo nepozná a na technickou obuj ty správné. Dělám to tak už dlouho.

Tiež to mienim tak riešiť.
    S Sx4 1,6 DDiS - S Wagon R+ 1,3 - S Burgman 650 executive - S Samurai

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Ano, plny suhlas. Na Swifte sa to tak dalo spravit (mal som disky 7,5x16 miesto 6x16 s pneu 195/50). S tymito diskami by to bol pre mna ale velky risk. Dovodom je, ze Ultraleggera ma na vonkajsej strane jasne uvedeny rozmer vratane sirky disku. Normalne by si to policajt samozrejme ani nevsimol, ale... Na mna ked policajt zacne nieco skusat (uz sa mi velakrat stalo ze ma chceli pokutovat neopravnene, najcastejsie ze som nezastal na stopke, otacal sa tam kde sa nesmie, alebo ze nesvietim predpisanym osvetlenim), tak sa neserem a zautocim ja na neho paragrafmi, priestupkovym konanim, inspekciou, zneuzitim pravomoci verejneho cinitela a to uplne napriamo a radikalne. Vtedy zistia ze je zle a zacnu obchadzat auto, aby nasli cokolvek, za co by ma mohli zdrbat a vyhnut sa problemom so mnou (denne svietenie, lekarnicka, vsetky doplnky a ich homologizacia, kolesa, folie...). Ja im nemienim dat do ruk ani najmensi argument. Kolesa pozeral kazdy jeden z tych kretenov a porovnaval s papiermi, takze by na to prisiel jeden z nich pri prvej takejto konfrontacii...

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Shrek Zobraziť príspevok
    ...Dovodom je, ze Ultraleggera ma na vonkajsej strane jasne uvedeny rozmer vratane sirky disku...
    To odbrús karboflexou, bude to rýchlejšie a menej bolestné ako zápis do TP

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Shrek Zobraziť príspevok
    ... Ultraleggera ma na vonkajsej strane jasne uvedeny rozmer vratane sirky disku.i...
    ...Jenomže v malém techničáku se rozměr pneu ani disků neuvádí, velký techničák vozit sebou nesmíš a policajt bude většinou líný ověřovat originální rozměr pro daný typ vozidla, nebo bude vyučený zahradník co autům hovno rozumí.
    "horský sokol"

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Citácia Pôvodne odoslal mimach Zobraziť príspevok

Tiež to mienim tak riešiť.
    Presne tak: kto sa nič nepýta a o nič nežiada, tomu nemôžu nič zakázať!
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Strana 5 z 6 PrváPrvá ... 3456 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •