Strana 5 z 9 PrváPrvá ... 34567 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 41 až 50 z 88

Téma: Do Chorvátska so Suzuki

1. Predvolené Re: Do Chorvátska so Suzuki

Bratislava - Makarska - Bratislava
    Suzuki Splash 1,2 GS, približne 1800 km, 2 osoby, vybratá spodná vaňa, dva veľké kufre. Za nimi, karton minerálky, nafučka, vedla fototaška, taška s jedlom na cestu, položené všetko na dvoch látkových lehátkach. Pod sedadlom vodiča plechovkové balenie piva v počte 8 kusov, autoladnička na zadnom sedadle. Isť ešte raz, stačí mi 33litrový treksport. Spotreba tam, 5,2 l podľa palubného. Jazda v noci, cez Maďarsko, väčšinu podľa predpisov. Cesta späť 5,0 l, so zástavkou na Plitviciach, rýchlosť na dialnici 140. Chcel som ísť cez Slovinsko a Rakúsko, nakoniec som to strhol na Varaždin kvôli zápcham a znova cez Maďarsko. Problém s autom absolútne žiadny. Jediná zlá vec. Po takejto ceste ma dosť bolelo lýtko kvôli sklonu nohy vzhľadom k plynovému pedálu. Btw., cestou späť som fotil za jazdy splashových 10 000 km na tacháči.

Lokalita
    Bratislava - DNV
    Moje Suzuki
    SX4 1.5 freeze

Predvolené Re: Do Chorvátska so Suzuki

tak isto BA - Trogir -BA cca 2000 km, spotreba okolo 7, a odidene brzdove platnicky cim bol zlikvidovany kotuc na pravom prednom kole. cena opravy 150 eur.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

TN - BA - Gyor - Letenye - Zagreb - Orebic (Peljesac):

- 1198 km,
    - priemerná rýchlosť 99 km/h,
    - priemerná spotreba 6,3 l na 100 km,
    - povoz: Honda Jazz 1,4 r.v. 2009 (3 dospelí plus plný kufor batožiny)
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	003.jpg‎ 
Zobrazení:	167 
Veľkosť:	95,0 KB 
ID:	895  

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Tak som späť na rodnej hrude skoro po 2 týždňoch v HR.

Ten debil, čo má na starosti predaj maďarských "dialničných známok" na diaľničnom prechode Letenye by mal isť sedieť do basy. Na diaľnici sa kúpiť nedá a keď človek kvôli tomu zlezie z diaľnice, aby si ju kúpil na pumpe, tak potom sa d..e snáď 20 kilákov maďarskými dedinami
    Inač paráda dialnica cez celú Hungáriu a cez Chorvátsko až takmer k Bosne-Hercegovine, a podľa toho ako to tam vyzerá rozostavané, tak o rok to bude až na hranicu BiH hotové

Nepochopiteľné, že za nejakých 5 rokov Chorváti postavali komplet diaľnicu cez celú krajinu (a za vlastné prachy) a u nás sa snáď už 10 rokov špekuluje len nad úsekom okolo Považskej Bystrice (aj keď môžeme čerpať ÉU fondy). No nič, hlavne že sme v ÉU a Chorváti nie

5. Predvolené Re: Do Chorvátska so Suzuki

Ahojte Suzukáči,

ako sa už napísalo hore, do Chorvátska chodí 3/4 Slovenska. Chodím tam už spústu rokov, ale posledné dva som bol na GV (r.v. 2004, 2,0HDI). Na inom mieste sa kritizovali PSA dieselové motory, ale ten môj je sice ako traktor (odhlučnenie motora zjavne Japonci neriešili - rádio pomaly ani nepotrebujem), do otáčok sa mu moc nechce, ale za to silu má a spotreba mi vyšla neuveriteľne pod 7 litrov. Išiel som trasu RK-BB-Šahy-Budapest-Goričan-Zagreb-Trogir tj. z Vácu takmer a z Budapešti 100% diaľnicou až do Trogiru. Pretože sa parkuje zväčša pod borovicami (píniami) minulý rok mi smola z týchto stromov pekne "zavarila". Doma som to čistil benzínom (inak to nešlo). Okrem toho napadá toľko ihličia a do takých miest, kde sa to nedá vybrať (napr. do odpadového kanála pred predným sklom, ktorý končí za prednými kolesami). Preto odprúčam jednoduchú plachtu, ktorá všetko rieši a ušil som si ju za jeden večer...
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	P7271045.jpg‎ 
Zobrazení:	185 
Veľkosť:	97,8 KB 
ID:	929   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	P7271048.jpg‎ 
Zobrazení:	196 
Veľkosť:	95,8 KB 
ID:	930  

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Wink Re: Do Chorvátska so Suzuki

Blíži sa leto Kto sa chystá do Chorvátska? No že napíšte potom blog, ako, čím, kadiaľ, kam ste cestovali, kde ste boli ubytovaní a čo na to povedalo Suzuki a dajte fotky
    Najlepšiu lokalitu vyberieme a spravíme tam zraz o rok

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Chorvátsko: Diaľnice nepribudli, ale servis nepoľavil
    Chorváti sa o diaľnice starajú, hoci museli výstavbu južnej časti spomaliť. Stopli aj stavbu mosta na Pelješac....

Chorvátsko: K Jadranu za šesť hodín

Chorvátsko: Čakanie pri Záhrebe možno obísť - cez správny koridor

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Autom do zahraničia: Chorvátsko

Toto je zaujímavé, som nevedel: "Pri predbiehaní musíte mať stále zapnutú smerovku, čiže nestačí informovať o zmene smeru len počas vybočenia z vášho pruhu a návratu naspäť."

Lokalita
    BB
    Moje Suzuki
    SX4 Outdoor Line 1,6 GS 4x4 AAC SE

Takže, včera (5.6.2010) sme sa šťastne vrátili z Chorvátska. V podstate na cestách nič nove. Trasa: BB, Šahy, Budapešť, Goričan, Šestanovac a Drašnice (Makarska).
    Auto: SX4 1,6 2010 (špeciálna edícia), čierne, ešte v zábehu (po najazdení 2200 km). Musím konštatovať veľkú spokojnosť, šlapalo ako hodinky. V rýchlosti 130-140 km/h si auto iba ticho priadlo (asi 3300-3600 otáčok). Pri 150 km/h ho už bolo počuť viac, ale v tejto rýchlosti som sa pohyboval len málo kedy. Klíma šla skoro celú cestu. Trocha si spapalo oleja, ale bolo ho vyše risky a teraz asi dve tretiny (no v zábehu nič výnimočné)
    Spotreba: cca 7,8l tam a 7,5l späť (palubný počítač bol úplne mimo. Aj keď som ho vynuloval, doma ukazoval iba 7,1. V skutočnosti zožral 75l, 95-ky benzínu).
    Počet osôb v aute: dve + 30 pív, 3 flaše tvrdého (KB 40% a domovina 52 a 60% proti dizentérii) a asi 9 fliaš vína (dlho to však nevydržalo a miestna rakija za veľa nestojí. Má asi iba cca 40%).
    Čas: tam 13 h a späť 13,5h, no pred Budapešťou sme pol hodinu spali v aute (veľká únava). Šoférovali sme dvaja, pri čom sme sa striedali po 2-3 h. Späť to už bolo aj po pol hodine, tak sme si pre Budapešťou zdriemli (ja som však nezaspal, ale oddych pomohol, šoféroval som potom až do BB.
    Vzdialenosť: tam 1041 km (obchvatom Budapešti) a späť 1003 km (cez Budapešť).
    Priebeh: Cesta do Chorvatska úplne bezproblémová (Mátricu som kúpil v Šahách, hneď za hraničným prechodom, kde stoja kamióny, asi za 6euri). Benzín je všade lacnejší a kupoval som ho cez kartu. V Chorvatsku poplatky rovnaké ako vlani a platil som Eurom. Vo Sv. Helene 6 euri a v Šestanovaci 24 euri. Lepšie je mať presne, lebo vydajú v kunách a stalo sa známym, čo boli s nami, že im vydal zle! Cesarinu som platil v eurách rovnako aj na ceste späť, len na Sv. Helene iba 5,5 euri (?!?). Mátricu som v Maďarsku kúpil až na prvej benzínke (INA) vedľa diaľnice skoro pri Nagykaniszi. Platil som opäť kartou. Teda nemenil som žiadne forinty. Cestovali sme len s eurami!
    Dôležitá vec: na maďarsko-chorvátskej hranici kontrolujú batožinu. Museli sme otvoriť aj kufor (Schengen). Maďarská (tučná) colníčka bola v tej chvíli najdôležitejšou osobou na svete. Jej úloha bola priam bohorovná a bola lenivá urobiť aj dva kroky. Navyše nám počas kontroly batožiny vletelo do auta 5 komárov, ktoré nás potom cestou doštípali!!! Cestovali sme v noci aj tam, aj späť. Do Chorvátska (štvrtok-piatok) úplne prázdne cesty, no späť (nedeľa-pondelok) hrôza! Od Šibeniku na Záhreb začalo pribúdať aut, no a pred Záhrebom (okolo 22.00), hrôza! Pozor, Chorváti považujú dať smerovku pri zmene smeru jazdy za "ponižujúce" a preto to nikto, ale ozaj nikto nerobí! Musíte len predvídať. V Maďarsku zasa súvislý rad kamiónov až do Budapešti. Hlavné mesto Maďarska sme šli aj obchvatom aj cez mesto. Obchvat je komfortný, no sú tu rýchlostné obmedzenia aj na 80 km/h. a asi o 40km dlhší. Cez mesto sme šli okolo 3.30 hod. a prešli sme ho cca za 30 min. Žiadny problém. Síce milión semaforov, no zväčša blikala oranžová. Šoky len na Slovensku. U nás hrozná kvalita ciest v porovnaní s trasou, ktorou sme prešli a pri Dudinciach nám cez cestu prešli dve jelenice, ktoré sme tesne minuli. Zvláštne, nakoľko pred par dňami som kúpil odplašovač zveri a to hneď štyri! No a zbytočne! Aj vlani, aj toho roku sme, skoro na tom istom mieste, mali kontakt so zverou. Inak sme boli radi, že sme doma, unavení, ale zdraví.
    Prajem šťastnú cestu.

Citácia Pôvodne odoslal kastan331 Zobraziť príspevok
    Počet osôb v aute: dve + 30 pív, 3 flaše tvrdého (KB 40% a domovina 52 a 60% proti dizentérii) a asi 9 fliaš vína (dlho to však nevydržalo a miestna rakija za veľa nestojí. Má asi iba cca 40%).
    Celkom slusna spotreba, to si prilieval do benzinu?

Strana 5 z 9 PrváPrvá ... 34567 ... PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •