Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 25

Téma: Majú dízle v Suzuki dvojhmoté zotrvačníky?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Majú dízle v Suzuki dvojhmoté zotrvačníky?

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Tak jestli je to první vlaštovka, která by se měla infiltrovat i do jiných modelů, tak to považuji za další atentát na peněženku motoristy.
    Yo yo, ďalšie kurvítko pod kapotou, ktoré odpočítava čas.

Citácia Pôvodne odoslal Bino Zobraziť príspevok
    a co 1.6 ddis? aj ten ma dvojhmotu?

1,6 DDiS neviem.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Yo yo, ďalšie kurvítko pod kapotou, ktoré odpočítava čas...
    Nejhorší je, že to vyžaduje úplně jiný přístup k ovládání a způsobu jízdy a jelikož v autoškolách se už technika neškolí, tak to bude taková drahá léčka na technické analfabety, kteří o další časované bombě jménem DMF pod svou kapotou nebudou mít ani ponětí. Poněkud lépe na tom budou osoby technicky znalé, které se případně snad budou moci modelům takto vybaveným obloukem vyhnout, nebo tento vynález v případě destrukce vyhodit a nahradit klasikou. Tyto sady firma Valeo dokonce vyrábí. Jenomže i toto řešení je dost drahé a hlavně v podstatě od samého počátku vlastně zbytečné.
    Každopádně jestli někomu přijde dneska výměna spojkového kompletu za 500 € drahá, tak až bude muset zaplatit 1500 € po ujetých 100 000 km, tak se z toho posere.
    "horský sokol"

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Fuj, až ma striaslo!

Takže keď mám na P307 (2,0 HDi) najazdené 230 000 km a spojka (lamela, prítlačná pružina aj ložisko) je zatiaľ v poriadku, tak to si môžem gratulovať? A pritom to má za sebou viackrát aj Stelvio a podobné srandy v Alpách...
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Podla toho co som sa o dvojhmotych zotrvacnikoch docital, je to haklive na trhave kopance, ktore sa mozu vyskytnut pocas jazdy pri skapinani motora pod volnobeznymi otackami a zopnutou spojkou, alebo necitlivou pracou so spojkou. Pokial nejazdis ako hovado, nie je dovod aby sa ti zotrvacnik porucal do vecnych lovist k velkemu Manituovi.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Shrek Zobraziť príspevok
    ... Pokial nejazdis ako hovado, nie je dovod aby sa ti zotrvacnik porucal do vecnych lovist k velkemu Manituovi.
    No, je a nie je. Podľa mňa situácia, ktorá sa ti na klzkej vozovke prihodí nie raz za život, rozbiehaš sa, kolesa preklznú, vzápätí sa dostanú na nešmyklavý povrch a v tom okamihu sa tým pádom prudko zmení rýchlosť ich otáčania, čo je pomerne slušný "ráz", ktorý sa prenesie na zotrvák.... pružiny sa určite vždy potešia Už som niekde písal, že viem o 2 GV, kde sa menili zotrváky kvôli prasknutej pružine a boli to niečo cez 1 rok staré vozy s pár km

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Kopanec do prevodoveho a pohonneho ustrojenstva ktory popisujes, by malo stlmit ESP:
    Ked niektore z kolies presmykne, ESP ho pribrzdi brzdovym kotucom, pricom jeho reakcie su dost rychle.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

...by malo stlmit ESP: ...
    By malo

Lokalita
    Praha CZ

Kopanec do prevodoveho a pohonneho ustrojenstva ktory popisujes, by malo stlmit ESP:
    Ked niektore z kolies presmykne, ESP ho pribrzdi brzdovym kotucom, pricom jeho reakcie su dost rychle.
    Nemyslím si, že v této situaci bude ESP vůči setrvačníku co platné. ESP není ASR (protiprokluzový systém) a funguje trochu jinak a hlavně v závislosti na natočení volantu.
    "horský sokol"

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Nemyslím si, že v této situaci bude ESP vůči setrvačníku co platné. ESP není ASR (protiprokluzový systém) a funguje trochu jinak a hlavně v závislosti na natočení volantu.
    Neoddelitelnou sucastou ESP je aj ASR. Napisal som ESP, ale v principe zasahuje podsystem ASR.
    Pozri videa Grand Vitary, ked pod plynom taha do kopca s jednym kolesom vo vzduchu, co to koleso robi.

Lokalita
    Praha CZ

Neoddelitelnou sucastou ESP je aj ASR....
    Toto tvé sdělení mi připomíná jedno známé latinské rčení : "Liber signatum septem sigillis"
    "horský sokol"

Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •