Strana 4 z 5 PrváPrvá ... 2345 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 31 až 40 z 45

Téma: Charakteristika motora SX4 1,6 88KW

Lokalita
    Vrable
    Moje Suzuki
    Suzuki SX4 1.5 GLX 99PS

Predvolené Re: Charakteristika motora SX4 1,6 88KW

v najnovsom autotipe bol zverejneny test Sx4 a pacila sa mi tam veta o motoroch ze SU AZ PREKVAPIVO NEUVERITELNE SPOLAHLIVE

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Thumbs up Re: Charakteristika motora SX4 1,6 88KW

Však to neklamali oproti takému TSi, kde vie už po 20.000km odísť rozvodová reťaz, sú toto motory s veľkým M.

Lokalita
    Vrable
    Moje Suzuki
    Suzuki SX4 1.5 GLX 99PS

no veru veru zapekajuce turba, retaze a pod.

4. Predvolené Re: Charakteristika motora SX4 1,6 88KW

Takže po viac než roku, čo mi tento motor (a vlastne aj celé auto ) parkuje v garáži som sa rozhodol trocha vyjadriť k jeho chodu.

Najprv musím uviesť jednu podstatnú premisu - a to konkrétne to, že som bol odchovaný na klasických škodováckych OHV motoroch s tromi kľukovými ložiskami, čiže takýto japonský motor bola pre mňa diametrálne odlišná vec

Začnime nedostatkami - pri papierových číslach 88kW/156Nm by človek čakal celkom raketu, naopak vzhľadom na nižší objem by si človek myslel, že sa jedná o veľmi ekonomický motor. Ono to možno v podstate tak aj je, akurát si treba uvedomiť, že tento motor je umiestnený do niečoho, čo vyzerá ako chladnička na fúriku obohatená o slonie ušká a tak musí motor prekonávať o niečo väčšiu váhu a dynamický odpor, než by musel u menšieho/ľahšieho vozidla. Tak či onak to stále nie je nič mimo priemeru a s autom sa dá jazdiť relatívne svižno a ekonomicky (cca 7,5litra v priemere...).

Čo sa mi naozaj páči je neuveriteľné široké spektrum použiteľných otáčok - jeden člen rodiny s tým občas jazdí ako so starým rotačkovým dízlom tj. 1500 - 2200 ot. Samozrejme za to odo mňa vždy dostane sódu, pretože naozaj neuznávam takéto podtáčanie, no treba uznať, že keby človek nesledoval otáčkomer, tak by vôbec nepovedal, že je motor podtáčaný, pretože ani zvuk ani vibrácie o tom nedajú nijako vedieť. Na druhej strane keď človek drží tento motor dlhodobe vo vyšších otáčkach (na trojke cez mesto atď), tak sa spotreba nijako razantne nedvíha (resp. asi vôbec, lebo tieto decilitrové rozdiely sa nedajú ani poriadne odmerať) a okrem iného odmení človeka príjemnou benzínovou zvukovou kulisou... ALE táto môže byť pre niekoho až trocha rušivá a je tu vidieť priestor na zlepšenie odhlučnenia kabíny od motora... ale tak týchto interiérových nedostatkov sa nájde u takéhoto low-budget vozidla oveľa viac, no aj tak stále platí, že málo peňazí = veľa muziky.

O spoľahlivosti sa pobavíme neskôr, kedže motor zatiaľ nemá ani 16000 km na budíku

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Smile Re: Charakteristika motora SX4 1,6 88KW

Citácia Pôvodne odoslal Pavelo Zobraziť príspevok
    ....Čo sa mi naozaj páči je neuveriteľné široké spektrum použiteľných otáčok - jeden člen rodiny s tým občas jazdí ako so starým rotačkovým dízlom tj. 1500 - 2200 ot. ...
    Použiteľné ako použiteľné Ja tvrdím, že do 3000 otáčok to je skapatá ryba a až nad 3500 sa dá hovoriť o použiteľných otáčkach Ale áno, dá sa plachtiť aj na 2000 otáčkach, akurát že aj bez pohľadu na otáčkomer cítim cez pedál a sedadlo, že to nie je to pravé orechové.

Citácia Pôvodne odoslal Pavelo Zobraziť príspevok
    ...motor je umiestnený do niečoho, čo vyzerá ako chladnička na fúriku obohatená o slonie ušká ....
    Kategoricky protestujem a búrim sa Ako chladnička na fúriku vyzeral Ignis, alebo vyzerá Yeti, ale SX4 1.generácie je nádherne dielo talianskej dizajnérskej školy, na ktoré sa aj po viac ako 6 rokoch dá stále pozerať a neopozerá sa. ...na rozdiel od niektorých iných výtvorov dnešných autodizajnérov.

6. Predvolené Re: Charakteristika motora SX4 1,6 88KW

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Použiteľné ako použiteľné Ja tvrdím, že do 3000 otáčok to je skapatá ryba a až nad 3500 sa dá hovoriť o použiteľných otáčkach Ale áno, dá sa plachtiť aj na 2000 otáčkach, akurát že aj bez pohľadu na otáčkomer cítim cez pedál a sedadlo, že to nie je to pravé orechové.

Kategoricky protestujem a búrim sa Ako chladnička na fúriku vyzeral Ignis, alebo vyzerá Yeti, ale SX4 1.generácie je nádherne dielo talianskej dizajnerskej školy, na ktoré sa aj po viac ako 6 rokoch dá stále pozerať a neopozerá sa... na rozdiel od niektorých iných výtvorov dnešných autodizajnérov.

Mno, ja som taký pokojnejší a ekonomický vodič, čiže pre mňa je to spektrum také ako som spomínal, až na jednu výnimku - pripájacie pruhy na dialnici - tam sa snažím radiť tak, aby som nepadol pod 3000ot.

Ja nevravím, že je škaredé, len jednoducho je to vyššie auto s väčším odporom, moje porovnanie bolo čisto technické a nie estetické

Lokalita
    Žilina
    Moje Suzuki
    Swift sport 2013 bolo 2012 1,6(RIP) , BMW R1200GS

Pre mna zacne auto jazdit az pri 5000 ot. vtedy to je raketaaaaa
    do 4000 ot sa to chova ako 1,2 aj spotrebou

Lokalita
    Zvolen
    Moje Suzuki
    Ignis

Hľadal som na fóre ale nenašiel. tak sa skúsim spýtať tu
    akú životnosť zhruba má motor na SX4 4x4 benzínový?
    koľko asi dokáže najazdiť kilometrov?
    Pýtam sa preto lebo sa chystáme kúpiť auto v bazáre a má najazdené 130 000km.
    Tak, že koľko nám asi ešte motoricky vydrží.

Lokalita
    Praha
    Moje Suzuki
    SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6 VVT 88 kW

Ivco: Pokud byl správně servisován a nejezdil na alternativní sračky (E85, LPG...), tak ti vydrží v pohodě ještě jednou tolik.

Lokalita
    Zvolen
    Moje Suzuki
    Ignis

Fu. tak to je dobrá správa.
    pokiaľ viem tak je to čisto benzín. bez LPG. a ako píšeš snáď budeme mať šťastie a bol servysovaný tak pri našom ročnom nájazde 15 000 až 20 000 by vydržal 6 rokov. to by nebolo zlé.
    Vďaka za odpoveď.

Strana 4 z 5 PrváPrvá ... 2345 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •