Strana 3 z 5 PrváPrvá 12345 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 45

Téma: Charakteristika motora SX4 1,6 88KW

1. Predvolené Re: Charakteristika motora SX4 1,6 88KW

Citácia Pôvodne odoslal Psycho Zobraziť príspevok
    Hmmm, hladam na nete udaje o pruznosti 88kw motora - zo 60 na 100, z 80 na 120 km. Ak by ich niekto mal k dispozicii, vopred vdaka.
    Je to tady: Test Suzuki SX4 1,6i GLX: stále ve formě

2. Predvolené Re: Charakteristika motora SX4 1,6 88KW

Citácia Pôvodne odoslal swifter Zobraziť príspevok
    Vdaka, pozeram, ze to merali v zime, takze tie vysledky sa mozu vyrazne lisit od testu v lete.

3. Predvolené Re: Charakteristika motora SX4 1,6 88KW

Kúpil som SX4 práve s 88kw motorom, ale zdá sa mi, že by to mohlo byť živšie na tie kone... ani pri vyšších otáčkach sa pružnosť moc nemení, ide dosť lenivo v celom rozsahu.

Lokalita
    Prievidza
    Moje Suzuki
    SX4 1.6 GLX AC 88kW, 2011

Predvolené Re: Charakteristika motora SX4 1,6 88KW

Citácia Pôvodne odoslal svist Zobraziť príspevok
    Kúpil som SX4 práve s 88kw motorom, ale zdá sa mi, že by to mohlo byť živšie na tie kone... ani pri vyšších otáčkach sa pružnosť moc nemení, ide dosť lenivo v celom rozsahu.
    No neviem, ja mam SX4 88kW uz mesiac/1500km, este ju zabehavam, ale sem-tam ju pustim kratkodobo pri preradeni aj kusok nad 4000 otacok, a ten tah ma podla mna velmi dobry. Treba si uvedomit, ze nie kone, ale krutiaci moment ovplyvnuje pocit zivosti auta a tento model ma 156Nm pri cca 4400otackach. Pre porovnanie, kazdy cca 2litrovy turbodiesel ma cez 200 a niektore aj cez 300Nm.
    Ja osobne som velmi spokojny s tym ako to auto chodi. Je to relativne lacne auto a ten motor tam je za tie prachy pre mna uplne skvely (a aj pre ludi ktorych som v tom aute viezol)...

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Swift 1.3 GLX Special Edition r.2007

tak ono si treba uvedomiť že ten motor musí spĺňať EURO 5 ktoré ho hlavne dusí v nízkych otáčkach aby spĺňal emisne limity takže ja môžem šlapať na plyn ako chcem ale elektronika ma nepusti pokiaľ sa nedostane do otáčok a potom motor ožije a ťahá po maximálne otáčky bez problémov.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal hudry Zobraziť príspevok
    tak ono si treba uvedomiť že ten motor musí spĺňať EURO 5 ktoré ho hlavne dusí v nízkych otáčkach aby spĺňal emisne limity takže ja môžem šlapať na plyn ako chcem ale elektronika ma nepusti pokiaľ sa nedostane do otáčok a potom motor ožije a ťahá po maximálne otáčky bez problémov.
    Přesně tak, motor, kterému bylo vnuceno EURO xxx, je vlastně poloinvalidní chudák...
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX "quattro"

Citácia Pôvodne odoslal hudry Zobraziť príspevok
    EURO xxx ... motor dusí v nízkych otáčkach ...pokiaľ sa nedostane do otáčok a potom motor ožije a ťahá po maximálne otáčky bez problémov.
    Motor nedusí žiadna emisná norma (o 10 rokov ani nebudem jazdiť? lebo budem definitívne zadusený normou EURO xxx? ktorá pre istotu úplne uzatvorí prívod paliva do motora?) ... Činnosť motora "dusí" jedine vodič vozidla nevhodne zaradeným prevodovým stupňom ... jednoducho podradím (ak treba o 2 stupne) a zrazu ide motor vyskočiť "z kože" ... ako sa nádherne rozospieva aj pri terajších EURO 5 kritériách ...

Ak niekto pri 1000/1500 otáčkach radí 4/5 prevodový stupeň, tak za to nemôže emisná norma, ale hlúposť šoféra ...

Lokalita
    Praha CZ

pcs, jsi velmi uvedomelý, jsem sice euroskeptik a nepřítel "ekoterorismu", ale chápu tvé eko a euro nadšení. Zase ty diskuse nesmíš brát tak vážně. Za deset let, až bude platit EURO XXX a do nádrže se povinně bude tankovat pouze voda, tak před auto zapřáhneme kobylu a jsou namydlený i se všemi jejich normami.
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX "quattro"

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    ...chápu tvé eko a euro nadšení...
    ... a veruže asi ani nie ... EKO / EURO nadšenec by nikdy nezaplatil za pažravý benzínový motor Japoncom ...

Lokalita
    Prievidza
    Moje Suzuki
    SX4 1.6 GLX AC 88kW, 2011

Citácia Pôvodne odoslal pcs Zobraziť príspevok
    Motor nedusí žiadna emisná norma (o 10 rokov ani nebudem jazdiť? lebo budem definitívne zadusený normou EURO xxx? ktorá pre istotu úplne uzatvorí prívod paliva do motora?) ... Činnosť motora "dusí" jedine vodič vozidla nevhodne zaradeným prevodovým stupňom ... jednoducho podradím (ak treba o 2 stupne) a zrazu ide motor vyskočiť "z kože" ... ako sa nádherne rozospieva aj pri terajších EURO 5 kritériách ...

Ak niekto pri 1000/1500 otáčkach radí 4/5 prevodový stupeň, tak za to nemôže emisná norma, ale hlúposť šoféra ...
    Presne, súhlasím. Ja sa snažím držať motor okolo 2500ot v meste minimálne, preraďujem kľudne až pri cca 3500 ... do kopca vždy točím nad 3000... auto je živé, ide jak raketa... je to VVT motor, je na tie otáčky stavaný... a má perfektný zvuk

Strana 3 z 5 PrváPrvá 12345 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •