Zobrazenie výsledkov 1 až 5 z 5

Téma: Test Grand Vitara 2.4

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Predvolené Test Grand Vitara 2.4

Vcelku vydareny test...

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Test Grand Vitara 2.4

Pekný test

A ešte krajšie auto

Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4, MY 2009

Autorevue.cz: Test Suzuki Grand Vitara 2,4i: stále ve formě
    Su tam testy aj inych motorizacii.
    Grand Vitara 2.4

to pipo1971:
    Ahoj,
    najlepsi test z kategorie sk/cz som nasiel tento: Test Suzuki Grand Vitara 2,4i: stále ve formě

Vela zaujimavych skusenosti je popisanych aj tu na tomto fore, najma od clenov mba_sk, koleso, pees.

Ja som to mal zatial pozicane len na vikend, takze si nedovolim obsirne hodnotit. Ale ak by som mal k tomu nieco napisat, tak heslovite:
    - motor je menej vyrazny (ale plne postacuje) ako by si mozno od objemu 2,4 v dnesnej dobe ocakaval, ale podla roznych dostupnych info vynika prikladnou spolahlivostou (benzinova atmosfera je asi to najjednoduchsie co sa dnes vyraba)
    - podla mna velmi dobry pomer vonkajsich rozmerov voci poskytovanemu priestoru, ktory zabezpeci pohodove uzivanie aj v meste
    - spracovanie interieru je kvalitne, ale japonsky strohe a bez makcenych plastov
    - velka skoda za mensi kufor podla vda, ale zasa v reale mas nad platom viac ako napriklad v hatchbakoch, co vyrazne zvysuje jeho vyuzitenost
    - riadiaca paka vibruje tak ako som to naposledy videl v starom zetore (jazdil som manual)
    - podvozok je tuhsi ako som ocakaval a nevyhladzuje nerovnosti ako napriklad subaru forester, ale nie je to ziadny kostitras a na druhej strane sa pri normalnom (ziadne rezanie zakrut) jazdeni na ceste sprava ako osobak
    - bedrova opierka by sedadlam prospela
    - odhlucnenie nie je prave premiove, ale s benzinom su aj dialnicne presuny zvukovo prijatelne
    - ak nemas radio na plne gule tak pocujes, ze jazdis na permanentnom 4x4, co nie je nic strasne, ale urcite neprehliadnutelne
    - spotreba je samozrejme zavisla od stylu jazdy, ale vacsina ludi jazdi realne za desat (plus minus liter)
    - servisne prehliadky mas kazdych 15.000 a ich cena je priblizne 250, 240, 400, 240, 230, 450, 250...
    - pzp mozes mat velmi priblizne okolo 300 a havarijnu dostanes aj za 500
    - dobry argument pre kupu je, ze tieto auta sa skoro nekradnu
    - pomer cena/vykon je v tejto kategorii asi bezkonkurencny, ale ak to nie je vyslovene niekoho srdcovka, alebo naozaj realne nepotrebuje permanentnu stvorkolku, urcite za dany peniaz kupi kvalitnejsie osobne auto na bezne jazdenie a naopak z GV by mohol byt sklamany.

recenzia majitela GV 2,4i r.v. 2011

strucne zhrnutie
    spokojnost:
    - motor
    - jazdne vlastnosti v terene aj na ceste
    - ucelnost a ergonomia ovladania
    - 4x4
    - odhlucnenie
    - vybava

slabiny:
    - pocitac