Strana 1 z 11 123 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 106

Téma: Čo sa oplatí? Diesel alebo benzín

1. Predvolené Čo sa oplatí? Diesel alebo benzín

Som tu novy a chcel by som sa majitelov grand vitar 1.9 ddis opytat ako su spokojni so spolahlivostou... Ci nieco neodchadza. turbo. alebo nieco.. A ja majitelov benzinovych verzii od objemu 2.0 vyssie ako to je so spotrebou ci sa da jazdit aj eko. rozmyslam o jej kupe. bohuzial nemam tolko love takze asi jazdenku alebo predvadzacku 2 - 3 rocnu. Dakujem

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Predvolené Re: Čo sa oplatí? Diesel alebo benzín

Ja mam GV r.v.2008 1.9 DDiS a vcelku som spokojna. Je tam sice starsi motor od Renault, ale zatial sa problem s turbom neobjavil. Spotreba zatial vyborna, pisala som o tom aj na fore pohybuje sa okolo 7,2 -7,4 v mestskej prevadzke. Teraz mam prehodene zimne pneu, tak spotreba sla trochu vyssie. Je to individualne a vela asi zalezi od vodica, lebo uz som citala o spotrebe GV vselico. Diesel je hlucnejsi, s tym musis pocitat. Jedine, co ma skutocne hneva, je DPF filter, ktory ma sice sluzit na znizenie emisii, ale vzdy zasvieti v tej najnevhodnejsej chvili. ...vtedy chvilu zavidim vsetkym, co maju benzin!

Citácia Pôvodne odoslal nadineh Zobraziť príspevok
    Jedine, co ma skutocne hneva, je DPF filter, ktory ma sice sluzit na znizenie emisii, ale vzdy zasvieti v tej najnevhodnejsej chvili. ...vtedy chvilu zavidim vsetkym, co maju benzin!
    DPF to je filter pevnych castic? ...co sa deje ked zasvieti? regeneracia? Ja mam tiez filter pevnych castic, ale zatial som nepostrehol, zeby sa niekedy diala nejaka regeneracia

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

O filtroch pevných častíc dokopy nič neviem, ale zo skúseností iných čo ich majú, začne údajne svietiť keď sa dlhodobejšie autom jazdí v mestskej premávke prískokmi a slimačím tempom. Potom, že to treba prehnať niekde na diaľnicu a filter zhasne. Tak neviem

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Mas pravdu. Kontrolka zasvieti vzdy, ked je zaspineny DPF filter. Vtedy sa naozaj musi ist "vypalit" - to znamena podla prirucky zaradena 4. stupen a 80 km/h. az kym kontrolka nezhasne. Lenze je to dlhsi proces ako ked das trojku a ides 60-70. Potrebujes vlastne dosiahnut vysoku teplotu, aby sa filter samocinne vypalil.
    Je to "choroba" vsetkych dieselov s DPF filtrom, ktore funguju v mestskej prevadzke. Pri dlhsich trasach sa to vypali samo, takze o tom ani nevies, len citis trochu smradu. Inak nestava sa to casto, len je to neprijemne, pokial si niekde v zapche a to "oranzove oko" na teba kuka...

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

...má to sice trochu jiné označení, ale je to určo to samé

Co je to FAP?
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

super.

8. Predvolené Re: Čo sa oplatí? Diesel alebo benzín

No tak dik... som rad ze ste sa dozvedeli co je to filter pevnych castic, ale mna skor zaujma kolko mate najazdene a co mate za poruchy na vasich krasavcoch... Ale dakujem aj za tieto prispevky. inak znamy mi vravel, ze sa nemusim bat toho filtra ze v najhorsom to vie spravit tak, aby tam nebol no chcel by som reakcie ludi co maju GV aj dlhsie ako 2 roky a aj Benzinove verzie napr 2l alebo aj 2.4 l .. Dakujem. Ci sa da jazdit aj za menej ako 10 litrov. dakujem

Zober benzin, daj LPG, a si za vodou.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Je to vec individuálnej voľby. Oba motory majú svoje výhody aj nevýhody. Ja mám v GV benzín, kolega má naftu. Občas by sme to radi vymenili, ale inak je to asi "lautr" jedno. Nezabudni, že dôležitým článkom je práve ten, čo sa počas jazdy nachádza medzi sedadlom a volantom.
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Strana 1 z 11 123 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •