Strana 4 z 11 PrváPrvá ... 23456 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 31 až 40 z 106

Téma: Čo sa oplatí? Diesel alebo benzín

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Predvolené Re: Čo sa oplatí? Diesel alebo benzín

1200 mi povedali v ZA. za komplet prehliadku pri 75k km
    7,4 je celkový priemer podla tankovaní evidovaných v exceli.
    Pri veľkom podiele dialnic (80%) je to do 8,2 za dažďa a protivetra cca 120+/-
    Chorvatsko som v lete spravil tam za 6,9 L/100 km a to som stál 3 hod na hranicach s naštartovaným motorom. Späť za 7,5 ale to som na slovensku už ignoroval rýchlostný limit 130 išiel som tak 145 a moji chalani 2 a 4 r si v zadu spali ako v bavlnke.
    A keď sa Vitara páči po všetkých stránkach aj mojej polovičke to už je čo povedať
    Teraz som mal hlavne mimomesto a s vozíkom na chatu a späť ... 7,2
    Bežné jazdenie denne dom škôlka robota obed čo je tam 18km späť 15km cca 7,4.
    Jazdim kludne a výkon využívam len keď ho treba.

Hluk je absolutne v pohode aj pri 130 sa s kolegom rozprávame a nemusíme kričať.
    Predbiehanie je v pohode pri porovnaní pružnosti z 80-120 bola Vitara na tom veľmi dobre v testoch voči iným SUV. Dokonca mala najlepšiu hodnotu i ked 0-100 nebola najlepšia

Motor sa pri 2000 ot nakopne jak naspídovaná veverička a šlape s citeľným ťahom.

Jednotka je krátka do terénu, v bežnom jazdení sa dá na to bez problémov zvyknúť.
    Jediné s čím musíš rátať je pri potrebe rýchleho rozjazdu musí ísť jednotka až tak aby dvojka skočila do min 2000 otáčok a potom tam máš 60 ani nevieš.

Ak som na niečo zabudol pripomeň

2. Predvolené Re: Čo sa oplatí? Diesel alebo benzín

vdaka durell za info!

momentalne ma priamo suzuki zaujimavu akciu. keby to bola ta vyssia vybava, tak jauuu.

Grand Vitara 1,9 DDiS JLX-A Graphite Gray Pearl Metallic len za 22 200,- €!

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki

Ak to nieje otázka peňazí tak ber to nové. Cena je dobrá.
    Jediné čo by mi tam chýbalo je bezkúčové štartovanie.
    Koženné sedačky, tempomat, strešné okno tam mám len pre to, že som kupoval ojazdené auto.

Tempomat - funguje je to ok, ale bez toho prežiješ ani nevieš
    Strešné okno - to ani extra nepoužívam - v lete cezeň peče na hlavu
    Koža je fajn (alkantara) ale v novom by som za to 2500 € nedal.

A čím menej blbostí v aute je - tým je spolahlivejšie

4. Predvolené Re: Čo sa oplatí? Diesel alebo benzín

je to hlavne otazka zalubenosti do nepraktickej ciernej farby a bez bezklucoveho pristupu uz auto nechcem a tempomat bol jedna z mojich hlavnych podmienok. kozu by som s lahkostou ozelel a dieru v streche tiez.

takze toto som dal skor do pozornosti ak by to niekto cital a jeho priority by boli trochu normalnejsie ako tie moje

ale vdaka za nazor. zasa som sa viacmenej utvrdil, ze ho mame velmi podobny

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki

Ak myslíš čiernu kasňu, tak ťa len upozorním, že každá vetvička pri ceste ktorá ti škrtne o lak nechá škrabanec. Vidím to na lemoch okien. Ja mám bledohnedú (zlatú metalízu) na ktorej to ani nepostrehnem a blato keď uschne nieje skoro ani vidieť.

Farba je vec vkusu - toto ber ako názor a priatelskú radu - čierna je krásna keď je naleštená, ale všetko na nej hned vidno lebo jej podklad je bledý. Aj škrabanec na laku necháva bledý pásik - mám aj čierne auto.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    SX4 Urban Line 1,6 GS AAC/AT

Citácia Pôvodne odoslal durell Zobraziť príspevok
    Ak myslíš čiernu kasňu, tak ťa len upozorním, že každá vetvička pri ceste ktorá ti škrtne o lak nechá škrabanec. ...
    Veru tak. Mám tmavú fialovú perleť a je na nej vidieť úplne každé ošuchnutie, pomaly aj od igelitky
    Suzuki Swift 1,3 GLX (1998-2003), Suzuki Ignis 1.3 GS AC (2004-2009), Honda Jazz 1,4 Comfort (2009-2013), Suzuki SX4 1,6 GS AAC/AT (2013-...)

7. Predvolené Re: Čo sa oplatí? Diesel alebo benzín

z dialky vyzera cierna najlepsie a zblizka nejaky ten viditelny skrabancek aspon navodzuje pocit, ze je to auto chlapa a nie lestenka nejakej panicky.
    a aka farba sa vam na GV paci najviac? to su temy, co?

inak mimochodom, vobec sa to sem nehodi, ale... minuly tyzden som videl v AVIONe to nove kizashi. nazivo ovela lepsie ako na obrazkoch. jednoducho nadhera. a vnutri dokonca makcene plasty! od suzuki pocin takmer neuveritelny

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Nech sa to tu celé neza-off-topic-uje K farbám beží diskusia v téme Farby SX4 ale rozoberajú sa tam aj ostatné modely.

A ku Kizashi Kizashi koncept

9. Predvolené Re: Čo sa oplatí? Diesel alebo benzín

Mam 2.4. manual, musel som si zvykat, dvojku musim radit nad 2800 aby neklesli otacky pod 2000, potom sa auto cele trapi, vibruje. 50 sa neda ist na 4 stupni, otacky pod 2000, proste chce to zvyk. Najhorsie je ked musim podradit na 2 ked idem do krizovatky a otacky klesnu pod 2000, vtedy mam pocit ze sedim v traktore, radsej idem cez spojku co sa mi zas nezda moc dobre.
    Od GV som cakal, ze bude mat makksi podvozok, oproti napr. Patriotu je to o dost tvrdsie, tak som sa rozhodol pre pneu s vyssim profilom a oplatilo sa, auto trocha zmaklo.
    Spotreba bola v meste 9.3 mimo 8.6, pri 130 10.5. Po zmene penu na 245/75/16 AT mam v meste 10 Ale v blate nepresmykuju skoro vobec, co sa o seriovych dueleroch nedalo povedat. Pochybujem ze by to duelery zvladli tak lahko

10. Predvolené Re: Čo sa oplatí? Diesel alebo benzín

Podla najnovsieho info bude pravdepodobne na buduci rok (produkcia april/maj) novy stupen vybavy, ktory je podla mna velmi rozumny a s ktorym pride aj akciova cena na diezlovu GV 24.900eur! Bude to s rezervou na dverach (najvyssie vybavy su len so sadou na opravu defektu, co je pekna blbost) a chybat oproti najvyssej vybave bude len koza, stresne okno, cd menic a nejake okrasne (podla mna skor otrasne) drevene dekorovanie.

Strana 4 z 11 PrváPrvá ... 23456 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •