Strana 3 z 11 PrváPrvá 12345 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 106

Téma: Čo sa oplatí? Diesel alebo benzín

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Čo sa oplatí? Diesel alebo benzín

Citácia Pôvodne odoslal melo Zobraziť príspevok
    GV vysla v roku 2005. Nemyslite, ze by mala pomaly prist nejaka generacna obmena? Neoplatilo by sa radsej este rok pockat s jej kupou? Mozno ani nie, kedze len teraz prisiel facelift, takze asi zasadne zmeny neplanuju.......
    Nová GV je naplánovaná najskôr až na rok 2012 ak nie ešte neskôr.

2. Predvolené Re: Čo sa oplatí? Diesel alebo benzín

chlapi, co vravite na tuto ponuku?

Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS Comfort Plus - 14.590.-€

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

No, že vyzerá pekne (až na to drevo z kredenca na palubke ), ale je to dovlečené z vonku, takže ktovie koľko to ma v reále km nabehaných. Ak ti niekto dokáže preveriť či to nie je stočené a nič iné mu nie je, tak asi dobrá ponuka.

Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4, MY 2009

Ci je to dobra alebo zla ponuka zalezi co clovek preferuje - jazdene/nove, cena, prvky vybavy atd... .

S malicko mensim najazdom sa ponukaju dieselove motorizacie o dost drahsie - to by mohlo byt voditkom k otazke preco.

Inak - trochu odklon od povodneho zameru, sa mi zda (benzin)...

Odporucam - ak si este nebol: chod sa previezt aj dieselom aj benzinom, pripadne aj v kombinacii s manualom/automatom.
    Grand Vitara 2.4

5. Predvolené Re: Čo sa oplatí? Diesel alebo benzín

Ano, odklonil som sa dost Ale zviedla ma cena. Ak by som sa zmieril (ano, zmieril, lebo stale chcem max rocny benzin) so starsim traktorcekom tak by som pri rozdiele ceny oproti povodnemu zameru vlastne jazdil a servisoval (aj s pripadnymi vacsimi opravami) par rokov 'zadarmo'.

Este si to ale necham prejst hlavou. Aut je hafo, nemam sa kam ponahlat. Kupovat to chcem az na buduci rok. A tiez by som radsej po facelifte, kde nie je to hnusne 'drevo' a hlavne kde je uz plnohodnotny pocitac.

Mimochodom nemate skusenosti, ci ma suzuki nejaku centralnu databazu svojich vozidiel? Ze ak by som tam naklusal s vin-kom tak mi budu vediet povedat, ze to auto bolo naposledy servisovane v DE pred polrokom a uz vtedy malo 2x tolko kilometrov...

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal melo Zobraziť príspevok
    Mimochodom nemate skusenosti, ci ma suzuki nejaku centralnu databazu svojich vozidiel? Ze ak by som tam naklusal s vin-kom tak mi budu vediet povedat, ze to auto bolo naposledy servisovane v DE pred polrokom a uz vtedy malo 2x tolko kilometrov...
    Bohužial, Suzuki takýto systém nemá

Lokalita
    Praha CZ

Pojem výhodná koupě neexistuje, kdo si to myslí, je naivní. Za zdánlivě výhodnou koupí se vždy něco skrývá. Ten kdo něco nabízí, nikdy není idiot a když ano, tak má vždy někoho kdo mu poradí.
    "horský sokol"

8. Predvolené Re: Čo sa oplatí? Diesel alebo benzín

TO Beaumont:
    Vacsinou plati, ze nizsia cena je asi pre nieco nizsia a tak je statisticky pravdepodobnejsie, ze tam bude niekde pes zakopany. Ale to neznamena, ze sa vsetko deje len okolo vrcholu gaussovej krivky. Vyhodne kupy su prave tie blizsie k osi X

'Ten kdo něco nabízí, nikdy není idiot' - jednak moze byt a potom pre niekoho moze byt vyhodnejsie predat okamzite za menej ako cakat na kupcu dlhsie obdobie, alebo tam moze byt kopec inych dovodov. Jednoducho 'vyhodna kupa' existuje a vobec nie je nerealna. Len clovek musi zvazit, ci ma dostatok vedomosti a inteligencie na to, aby isiel do, na prvy pohlad rizikovejsich, dealov. A ak este aj nie je tlaceny casom, tak sa pravdepodobnost uspechu zvysuje. Ako som uz vravel, trh je presyteny, kriza znizila kupnu silu, predajcovia nadavaju, kupci sa raduju.

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Riešil som aj ja túto dilemu.
    Nakoniec ma zlákala okamžitá ponuka.
    1.9 DDiS 10/2007 53000 km 15000 €, Alkantara, šiber, okrem xenonov asi plná výbava.
    Pol roka som sledoval internet. Večer ho predajca dal na net a ráno som už volal.

Predané na slovensku. Servis bol známy a potvrdený u predajcu - takže km sedeli .

Prečo tá cena - bývalý majitel si u iného predajcu bral RANGE ROVER s automatikou za asi 2 mil SK - Vitaru nechal ako protihodnotu - Predajca chcel mat peniaze čo najskôr a tak po dohode s bývalým majiteľom nastavili cenu nižšie - tento predajca predáva autá len nové a od 1mil hore. Výhodná kúpa je vždy relatívny pojem
    Inak pôvodne som chcel tiež 2,4 ale ....
    K motoru sa správam šetrne ráno 10 s na premazanie po naštartovaní, cca 20 s na dochladenie pri zastavení, tankujem len SHELL alebo OMV - vyhýbam sa TESKO METRO a k im blízke pumpy. Spotreba 7,4 L / 100 km

Ano DDiS je 8 ventil RENAULT ale je to asi najspolahlivejší motor od renaultu preto ho tam Japonci asi dali - spolahlivý napr 2.2 DCI X-trail - hrôza

Na peniaze to vyjde asi trochu lacnejšie ako jazda s benzinom, ale servis ten rozdiel zmaže ak sa všetko robí u predajcu napr rozvody v suzuki 1200 €

Servis overený na iných autách to isté spraví za cca 300 €. Len olej ti v suzuki predajú +200% takže ja ho kúpim za cca 1/3 ceny. A takto môžem pokračovať ďalej filtre brzdy ....

Takže v konečnom dôsledku som kúpil 2,5 ročné auto za 1/2 ceny nového s 53000 km .
    Teraz mám už 67000 a zatial len žiarovka. Zatial si vravím "Dobrá kúpa"

Ja vravím, že kto musí kúpiť rýchlo často sa opapre ja som radšej čakal.

10. Predvolené Re: Čo sa oplatí? Diesel alebo benzín

to durell:
    tak rozbeh mame zatial velmi podobny

onedlho (pri 75.000km) ta caka vymena rozvodov a spominas cenu 1.200e. v ba v autoideal mi povedali cenu za celu garancku 750e. klamali?

predpokladam, ze ak si chcel 2,4i tak si dal jazdu aj na tom. je to velky kompromis ten diesel, alebo nepocitujes, ze by si sa nejak obmedzoval?

aky mas priblizne profil ciest (mesto/dialnica/okresky) pri tej spotrebe 7,4? a robis skor dlhsie trate, alebo kazdodenne niekolkokilometrove dochadzky do prace?

dynamika toho diesla je postacujuca? mas strach v ociach ked musis predbiehat a s kalkulackou prepocitavas moznosti, alebo mozes len dupnut na plyn a nic neriesit?

ako je na tom odhlucnenie? neda sa v aute na dialnici ani rozpravat, alebo si len tak sveholi?

a mozno ma napadnu aj dalsie otazky dakujem za odpovede.

inak niekde som pocul, ze nie je dobre zahrievat na mieste, ale radsej hned ist, len to moc nevytacat. ze je to vraj mierumilovnejsie zahrievanie. vie sa tu k tomu niekto vyjadrit?

Strana 3 z 11 PrváPrvá 12345 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •