Strana 7 z 8 PrváPrvá ... 5678 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 61 až 70 z 71

Téma: Viskospojka na 4x4

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Predvolené Re: Viskospojka na 4x4

Myslim, že obdobnú.
    Dobrú strojarinu, môže pokaziť len elektrika.

2. Predvolené Re: Viskospojka na 4x4

Nazdar chlapi. Mám problém s prešmykovaním predných kolies pri jazde do kopca, terén aj asfalt, na ignise 4x4, motor 1,5. Neviem sa s týmto autom dostať na miesta, kde som vyšiel s favoritom, wagonom, SX4 aj s jimnym. Všetko bez štvorkolky. A táto potvora, hoci má to svojské 4x4 sa tam vyhrabať nevie.

Jedna vec, čo mätie je, že keď som zdvihol auto na zdviháku, krútili sa vo vzduchu všetky štyri kolesá.

Vedel by mi niekto poradiť, čo by mohlo byť vo veci?

Ak som správne porozumel téme, mali by sa točiť zadné kolesá, len ak predné prešmykujú.

3. Predvolené Re: Viskospojka na 4x4

Uvedomil som si, že keď idú predné kolesá na voľno, malo by priradiť aj zadné. Akurát nechápem jedno: Keď mi predné prešmykujú iba trocha, tak sa prenáša na zadné menej sily, ako keď mi predné prešmykujú veľmi? V takom prípade znamená, že ak sa neviem vyškriabať do prudkého kopca po asfaltke, musím fakticky začať páliť predné gumy, aby mi zabrala aj zadná náprava?

Ešte jeden postreh: Takmer vždy mi prešmykuje len predné ľavé koleso, pravé vôbec.

Je tu niekto, kto si na základe mojej zmätočnej výpovede dokáže urobiť obraz o tom, či je môj ignis v poriadku alebo v neporiadku?

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal geronimo Zobraziť príspevok
    Uvedomil som si, že keď idú predné kolesá na voľno, malo by priradiť aj zadné. Akurát nechápem jedno: Keď mi predné prešmykujú iba trocha, tak sa prenáša na zadné menej sily, ako keď mi predné prešmykujú veľmi? V takom prípade znamená, že ak sa neviem vyškriabať do prudkého kopca po asfaltke, musím fakticky začať páliť predné gumy, aby mi zabrala aj zadná náprava?

Ešte jeden postreh: Takmer vždy mi prešmykuje len predné ľavé koleso, pravé vôbec.

Je tu niekto, kto si na základe mojej zmätočnej výpovede dokáže urobiť obraz o tom, či je môj ignis v poriadku alebo v neporiadku?
    Když zvedneš celé auto na hever, tak se budou točit všechna čtyři kola a to i v případě, že je viskospojka vadná.
    V případě, že se v reálném terénu protáčí jedno nebo dvě přední kola a přesto viskospojka není schopná přenést na zadek dostatečný moment, je vadná. Za normálního stavu dříve než bys začal pálit přední gumy, bys začal cítit jak se připaluje viskózní spojka. Tato spojka přichází do záběru tím jak se zahřívá třením vytvořeným rozdílem otáček na vstupu a výstupu.
    Koukni pod auto, jestli z kompletu viskózní spojky neuniká silikonový olej. Jeli tomu tak, je na odpis.
    "horský sokol"

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Tak, vyzerá to na poruchu viskospojky.
    Ešte tam však môže byť aj niečo s predným diferákom, keď vždy preklzuje iba ľavé predné koleso.
    No - chcelo by to podrobnejšiu obhliadku, nie takto teoreticky...
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

6. Predvolené Re: Viskospojka na 4x4

No, žiadny olej netečie. Chlapci, čo to mali na omrk v servise pred troma týždňami pred kúpou, majú u mňa asi veľké poďakovanie

Popravde, keď som sa snažil vytiahnuť v lese, keď to hrabalo, niečo smrdelo, ale myslel som, že je to normálna spojka...

Asi sa buchnem po vrecku a dám to na preverenie do suzuki servisu. Díky chlapi.

Lokalita
    Praha CZ

...Asi sa buchnem po vrecku....
    ....k tomu dojde pokud ti bude sděleno, že viskospojku je nutno vyměnit. Ale po pravdě řečeno, bez ní se dá jezdit také žádnému předpisu to neodporuje.
    "horský sokol"

8. Predvolené Re: Viskospojka na 4x4

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    bez ní se dá jezdit také žádnému předpisu to neodporuje.
    To je mi jasné, ale preto som kupoval 4x4 ignisa, aby som mal v teréne 4x4. Favorita som stále musel niekde vyhrabávať a vyťahovať

Lokalita
    Praha CZ

To je mi jasné, ale preto som kupoval 4x4 ignisa, aby som mal v teréne 4x4. Favorita som stále musel niekde vyhrabávať a vyťahovať
    Samozřejmě, tím chci jenom říct, že na světě jsou horší věci, než rozbitá viskospojka, třeba nějaká vážná nemoc.
    Takže jelikož tento typ spojky je nerozebiratelný a nová stojí přes tisíc €, svět se bez ní třeba nezboří.
    "horský sokol"

10. Predvolené Re: Viskospojka na 4x4

V tom, čo píšeš, máš úplnú pravdu. Ale len pre dokreslenie obrazu: Auto som kúpil pred dvoma týždňami, 3300e/100 000 korún, r.v. 2004, 140 000 km, ako úplne funkčné, s vyfučaným plynom v klíme.

Chcel som len a len ignisa kvôli tej štvorkolke. Na plnotučnú štvorkolku som, samozrejme, nemal prachy.

Hoci som mladý, zdravý a pri sile, predsa len ma to serie, chápeš

Strana 7 z 8 PrváPrvá ... 5678 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •