Strana 6 z 8 PrváPrvá ... 45678 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 51 až 60 z 71

Téma: Viskospojka na 4x4

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Viskospojka na 4x4 Ignis 02

Citácia Pôvodne odoslal Kuba777 Zobraziť príspevok

....Sehnat ji někde levněji na netu se mě nepodařilo ono těch iginisů v čr moc nejezdí.

S pozdravem
    MichalK.
    Toto je díl, který nevyrábí mnoho výrobců a sehnat ho někde levně, ještě neznamená, že bys ušetřil, spíš naopak.
    "horský sokol"

2. Predvolené Re: Viskospojka na 4x4

ještě jsem se setkal s tím, že v servisu se lidem snaží namluvit, že je potřeba vyměnit se spojkou i ten celej kardan (vychozené uložení atd..) což to prodražuje cca na dvojnásobek, ale ten kardan se prý dá zrepasovat (někde u Brna)

Michal K.

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Viskospojka na 4x4

Citácia Pôvodne odoslal Kuba777 Zobraziť príspevok
    ještě jsem se setkal s tím, že v servisu se lidem snaží namluvit, že je potřeba vyměnit se spojkou i ten celej kardan (vychozené uložení atd..) což to prodražuje cca na dvojnásobek, ale ten kardan se prý dá zrepasovat (někde u Brna)

Michal K.
    Jestli je nutno měnit i ten kardan a do jaké míry by působilo vyběhané uložení kardanu na tu spojku nevím. Důležitá je těsnost toho spojkového kompletu aby nedošlo ke ztrátě vnitřního tlaku po zahřátí. Takže jde zřejmě o těsnění kolem vstupního hřídele té spojky, kterému by asi nesvědčily případné vibrace.
    Já osobně jsem spíš nepřítel repasů, protože se v dnešní době cenově vyplatí spíš firmě co to dělá, než zákazníkovi. Hrozné je, kolik stojí takováto oprava ve srovnání k případné časové hodnotě staršího vozidla.
    "horský sokol"

4. Predvolené Re: Viskospojka na 4x4

Ještě k tomu uložení kardanu (myslím to uložení v cca polovině jeho délky) pokud je to vychozené, tak se to při běžném provozu ani moc neprojevuje ale pokud je auto v záběru 4x4 popř. táhne vozík tak se to může začít projevovat. Ale jinak máte pravdu v případě nutnosti realizace těchto oprav je lepší toho ignise radši někomu věnovat jako dvojkolku

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Repasu kardanu by som sa absolútne nebál. Asi jediné čo sa môže na kardane potentovať sú ihlové ložiská v krížoch. Ich výmena je úplne v pohode. Na nákladáky sa kardany opravujú úplne bežne.
    Dobrú strojarinu, môže pokaziť len elektrika.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal durell Zobraziť príspevok
    Repasu kardanu by som sa absolútne nebál. Asi jediné čo sa môže na kardane potentovať sú ihlové ložiská v krížoch. Ich výmena je úplne v pohode. Na nákladáky sa kardany opravujú úplne bežne.
    A to je přesně to čeho bych se trochu bál, totiž aby repase kardanu těžkého tahače Tatra nebyla levnější než repase kardanu miniaturního japanského autíčka...
    "horský sokol"

7. Predvolené Re: Viskospojka na 4x4

problém je v tom, že ignisů jezdí málo (v SR asi více než v čr) a proto ty opravy viskospojky a kardanu nejsou tak rozšířené ale jak se říká všecko nějak jde... jak mě bylo řečeno ten repas kardanu je pro specializované firmy méně častý jev ale prý to dělaj (někde u Brna, můžu zjistit)

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Ide hlavne o to aký je pomer ceny - nový diel / repas. To je základ rozhodovania či repasovať. Že to bude drahšie ako na tatrovku neviem ani potvrdiť ani vyvrátiť.

No skusil by som Suzuki Pieštany - zaťial čo som zisťoval mali bezkonkurenčne najlepšie ceny na náhradne diely, oproti iným predajcom skoro za 60% .
    Dobrú strojarinu, môže pokaziť len elektrika.

Lokalita
    Hnúšťa
    Moje Suzuki
    swift 4x4

ahojte...a čo ma Swift 4wd? takú ako Ignis či?

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal kršo 0007 Zobraziť príspevok
    ahojte...a čo ma Swift 4wd? takú ako Ignis či?
    Swift 4WD kterých není mnoho, má nejobyčejnější viskospojku s problematickou životností, kterou nelze opravit, pouze vyměnit za poměrně dlouhý peníz.
    Naposledy upravil Beaumont; 28-11-2012 o 13:43
    "horský sokol"

Strana 6 z 8 PrváPrvá ... 45678 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •