Strana 5 z 8 PrváPrvá ... 34567 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 41 až 50 z 71

Téma: Viskospojka na 4x4

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Predvolené Re: Viskospojka na 4x4

Včera jsem mluvil s člověkem, který měl viskospojku z Ignisa rozdělanou. Je to opravdu tak, jak je vidět na videu. Nedá se to ale normálně rozdělat, musel to na soustruhu upíchnout. Uvnitř není olej, ale nějaká vazelína, která při zahřátí "slepí" lamely (asi ten popisovaný smrad). Dochází tam k vysoké teplotě. V případě extrémního zatížení může dojít až k roztržení pláště, nedá se odpojit. Opravdu prý moc nevydrží, je to nouzovka. Již překonaná záležitost. Spousta majitelů ani neví, že jim nefunguje. Někde v Německu je snad firma, kde to za "desítku" repasují.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Dnes som bol tu "nudzovu" spojku na Ignise otestovat vo fajnom snehu a poviem vam, ze som s kamosom na Audi A6 allroad celkom drzal tempo, aj ked on by isto zvladol aj viac (teda hlbsi sneh). Ziadny smrad, ani nic ine neobvykle som nezaznamenal, a auto islo prosto super. Zatial spokojnost.

Co sa tyka spojky na SX4, mal som ju 2 mesiace novu. Sice to bola len 2WD, ale manual je rovnaky ako k 4x4, a tam jasne stalo cierne na bielom, ze pri pretazeni spojky a naslednom zahriati jej naplne na kiticku teplotu sa inteligentny system 4x4 automaticky odpoji, aby sa tym predislo jeho poskodeniu alebo zniceniu. Cize medzi Ignisom a SX4 nevidim nejaky velky rozdiel, az na to, ze Ignis sa vdaka lepsim uhlom isto dostane dalej. Ale to je uz tak trosku OT.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45 Zobraziť príspevok
    Včera jsem mluvil s člověkem, který měl viskospojku z Ignisa rozdělanou. Je to opravdu tak, jak je vidět na videu. Nedá se to ale normálně rozdělat, musel to na soustruhu upíchnout. Uvnitř není olej, ale nějaká vazelína, která při zahřátí "slepí" lamely (asi ten popisovaný smrad). Dochází tam k vysoké teplotě. V případě extrémního zatížení může dojít až k roztržení pláště, nedá se odpojit. Opravdu prý moc nevydrží, je to nouzovka. Již překonaná záležitost. Spousta majitelů ani neví, že jim nefunguje. Někde v Německu je snad firma, kde to za "desítku" repasují.
    Ta viskozní spojka u Ignise je plněna silikonovou vazelínou, která má tu vlastnost, že zahřátím se zvyšuje její viskozita a tím jak říkáš slepí ty lamely. Funguje to na primitivním principu, že se prokluzem zahřeje a převádí, a když opět vychladne tak se rozpojí
    U SX4 je systém mnohem komplikovanější a naprosto rozdílný. Hlavní součástí systému 4x4 je podle toho, čeho jsem se zatím dopátral tzv. Electric Control Coupling Device (ECCD), elektronicky řízené spojování vícenásobné spojky.
    "horský sokol"

4. Predvolené Re: Viskospojka na 4x4

Mám Ignise 1,3 4x4 japonský model a právě se mě přestala točit zadní náprava, chápu to tak že jedinou možností je výměna komplet i s kardanem za 21 jak mě řikaj v servisu? nebo to tam někdo umí dolít? v německé příručce co k tomu mám je nákres s vyznačeným dolévacím místem.

Je to tak běžné že to komplet chtějí vyměnit a tvrdí že to nejde doplnit?

díky
    Kuba

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

... a jak jsi poznal že zadní náhon nejde?
    Jinak, pokud si pročteš příspěvky výše a zhlédneš i video, budeš v obraze vo co de
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Ono to dost poznat ked taha len predna naprava a auto sa ti pri starte zdviha predkom hore a ked taha 4x4 to je taky tah viac odzadu. Ale to len pri rychlom starte. Alebo jednoducho ked auto zacne hrabat predkom a hrabe dalej tak zadok nezapol
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

7. Predvolené Re: Viskospojka na 4x4

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45 Zobraziť príspevok
    ... a jak jsi poznal že zadní náhon nejde?
    Jinak, pokud si pročteš příspěvky výše a zhlédneš i video, budeš v obraze vo co de

Vzal jsem jí teď po těch deštích do pole na bahno a kamoš mě pozoroval - přestala se úplně chovat jak 4X4 - hrabala pouze přední náprava, měl jsem problém se vůbec vod tam dostat.

Kuba

8. Predvolené Re: Viskospojka na 4x4

Chcem sa ťa opýtať ako si pochodil s tou viskospojkou, koľko ťa stála oprava?

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal MarBu Zobraziť príspevok
    Chcem sa ťa opýtať ako si pochodil s tou viskospojkou, koľko ťa stála oprava?
    Myslím, že klasická viskospojka, ta co je použitá u Swiftů, se neopravuje, pouze vyměňuje a cena je jak bylo řečeno.
    "horský sokol"

10. Predvolené Re: Viskospojka na 4x4 Ignis 02

Dobrý den,

tak viskospojku, jak zde bylo již řečeno jsem musel nechat vyměnit celou, je to (ještě Japonský) model 2002. Je nutné vyměnit celý díl (museli ho objednat u šikmáčů). Poptal jsem opravu tady v Brně u autorizovaného servisu a u normálního soukromíka garážmistra (Suzuki Hebelka Brno) cena stejná, a to cca 25 000 kč. Zadal jsem to soukromníkovi - výměna i objednání byla poměrně rychlá (do týdne). Ale pozor, pokud by se musel vyměnit celý kardan tak je to dalších myslím 16 tis..

Po výměně je ignis v terénu úplně jiné auto, tuto zimu jsem vyjel naprosto všude.... jak mě bylo řečeno té viskospojce vadí přílišný stálý záběr (např. tahání vozíku v terénu) tak i naprosté nepoužívání, takže občas je potřeba zvolit takovou trasu aby spojka sepla (zajet někam do terénu tzn. nechat prohrábnout přední kola). Prostě aby se ta viskovazelína uvnitř občas pohla. Poté vydrži min. 100 tis. Km

Sehnat ji někde levněji na netu se mě nepodařilo ono těch iginisů v čr moc nejezdí.

S pozdravem
    MichalK.

Strana 5 z 8 PrváPrvá ... 34567 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •