Strana 4 z 8 PrváPrvá ... 23456 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 31 až 40 z 71

Téma: Viskospojka na 4x4

Predvolené Re: Viskospojka na 4x4

Neviem ako to je s tymi percentami krutiaku, ktory sa prenasa, ale tak nejak som to empiricky zistil - ked sa pohynam pomalsie, Ignis ide akosi lepsie (a zadok sa isto chytil, lebo na tych miestach si obycajna osobna dvojkolka ani neskrtne).
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Brachov spolupracovnik mal Ignisa 4x4, na ktorom 3x menili viskospojku, pretoze bola neucinna. To ho dopalilo, napisal staznost priamo do Japonska, dosla mu nova "*****fer" prevodovka s kardanmi aj viskospojkou. Vysledok - vsetky problemy prestali, Ignis sa spraval presne tak, ako popisujes, zadok sa pripriahal podstatne skor, ako s madarskymi viskospojkami. Z toho vyplyva, ze Ignisy montovane v Madarsku pouzivali komponenty nizsej kvality. Rozdiel otacok ale musi byt, to je princip viskospojky.

Tu je priklad fungovania viskospojky:

Ako vidiet, zadne kolesa sa museli riadne tocit, aby sa preniesol krutiak aj dopredu.

Pridam este jednu ukazku, ako funguje viskospojka:

Predne kolesa sa chvilku smykaju, kym sa vo viskospojke nezahreje kvapalina natolko, ze jej viskozita je dostatocna na prenesenie potrebneho krutiaku aj dozadu.

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Jestli pajšl visko-spojek vypadá tak, jak ji německý mechanik ukazuje, je to jasné; i ten zápach.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45 Zobraziť príspevok
    Jestli pajšl visko-spojek vypadá tak, jak ji německý mechanik ukazuje, je to jasné; i ten zápach.
    Myslíš toto?

Lokalita
    Dubnica nad Váhom

Túto zimu pojdem aj ja znova vyskúšať moju viskospojku ako sa jej bude darit na zasnežených kopcoch doteraz sa držala v pohode pokial som ju nepustil do hlbokeho snehu tam už mala problém, ale naštastie som sa vyhrabal, traktor sa mi zhanat nechcelo. Brodenie v návode aj tak nedoporučujú. Ak sa mi raz pokazí určite si ju tiež hodím na patologiu v garaži a nazriem do nej . Zatial mi stačila bežná udržba Ignáca.
    Škoda 100, 120gls, Octavia super r.v.62, Ignis 1.3 4WD

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Myslíš toto?
    Asi ano (nechce se mi to otevřít), jenom přemýšlím, jak dojde k rozepnutí při přehřátí. Pánové co vy na to?
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Podla mojich informacii od servismanov pri Ignise praveze k ziadnemu rozopnutiu pri pretazeni nedojde. Zadok maka dovtedy, kym sa neuvari olej vo viskospojke. Asi prave preto system pohonu v SX4 uz nazyvaju inteligentny, ze sa pri naznaku pretazenia sam rozpoji.

Citácia Pôvodne odoslal Maňo Zobraziť príspevok
    Podla mojich informacii od servismanov pri Ignise praveze k ziadnemu rozopnutiu pri pretazeni nedojde. Zadok maka dovtedy, kym sa neuvari olej vo viskospojke. Asi prave preto system pohonu v SX4 uz nazyvaju inteligentny, ze sa pri naznaku pretazenia sam rozpoji.
    Praveze nie, SX4 by mala mat elektromagneticky ovladanu spojku BorgWagner, ktora nema sklony k prehrievaniu - bud je zopnuta, alebo rozopnuta. Tou inteligenciou sa mysli automaticke zapinanie priprahu zadnej napravy, ked rozdiel otacok na vstupe a vystupe spojky prekroci hranicnu hodnotu. Tak to ma aj Hyu Tucson. Tato inteligencia sa da vypnut aktivaciou rezimu AWD LOCK.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal V12 Zobraziť príspevok
    Praveze nie, SX4 by mala mat elektromagneticky ovladanu spojku BorgWagner, ktora nema sklony k prehrievaniu - bud je zopnuta, alebo rozopnuta. Tou inteligenciou sa mysli automaticke zapinanie priprahu zadnej napravy, ked rozdiel otacok na vstupe a vystupe spojky prekroci hranicnu hodnotu. Tak to ma aj Hyu Tucson. Tato inteligencia sa da vypnut aktivaciou rezimu AWD LOCK.
    Obávám se, že je všechno jinak, o diferenciálové spojce SX4 už bylo tolik diskusí až hádek, že mi z toho naskakuje kopřivka. Zatím jsme se nedobrali k smysluplnému závěru. Ale k přehřívání sklony má a dost značné. Proto je osazena teplotním čidlem, které při nárůstu teploty komponentu na 70-80 stupňů deaktivuje systém 4WD až do okamžiku, kdy teplota poklesne. Také si nemyslím, že je to systém BorgWagner. V režimu LOCK se žádná inteligencia nevypíná, akorát se nastaví minimální přenos 30 - 50 procent. Takže automatická regulace tam je stále.
    Ale nechme to raději spát, až do doby kdy někdo přijde s dokumentací této spojky, jak je opravdu zkonstruovaná.
    "horský sokol"

Strana 4 z 8 PrváPrvá ... 23456 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •