Strana 2 z 8 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 71

Téma: Viskospojka na 4x4

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Viskospojka na 4x4

Citácia Pôvodne odoslal sklamany_zo_suzuki Zobraziť príspevok
    Áno, Ignis má visco spojku.
    Podle obrázku to není Haldex a nevidím tam možnost regulace přenosu ani možnost odpojení. Takže zřejmě jedině nějaký způsob odpojení kardanu nebo pouze trvalý 4WD.
    Tím se vysvětluje odlišnost systémů Ignis-SX4. Spoustě lidí to splývá v jeden, ale jedná se o naprosto odlišné systémy.
    Naposledy upravil Beaumont; 28-02-2010 o 07:48

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45 Zobraziť príspevok
    údajně má visko-spojka na Ignise životnost 5tis.km v záběru. spočítejte si, jak dlouho vám vydrží.
    V případě, že by byla možnost volby 2WD-4WD, tak by to stačilo, neb 4WD v akci se v běžném provozu využije minimálně. Pokud možnost odpojení není, tak je ta životnost problém a nedomyšlenost.

Neviem si dosť dobre predstaviť, čo sa vo visco spojke môže zodrať/opotrebovať. Možno kvapalina?
    Škoda Octavia 1.9 TDi AGR 1/1998, Škoda Octavia 1.9 TDi PD BKC 1/2006

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal sklamany_zo_suzuki Zobraziť príspevok
    Neviem si dosť dobre predstaviť, čo sa vo visco spojke môže zodrať/opotrebovať. Možno kvapalina?
    Já si to také nedovedu představit, ale tohle vypadá na spojkový komplet ve kterém nejde vyměnit olej.
    Klasický Haldex, což tohle není, má náplň silikonového oleje, který se mění. Tady u toho kočkopsa to zřejmě nejde, takže by se ten olej mohl teoreticky přepálit a ztratit své vlastnosti.

Citácia Pôvodne odoslal dominik Zobraziť príspevok
    je mozne na ignise 4x4 v letnom obdobi odpojit nahon na zadnu napravu zlozenim kardanu a tym znizit spotrebu paliva
    Je to mozne dokonca aj viem ze to urobili na jednom aute a aj sa znizila spotreba a zvysila dynamika auta.
    Ja som si to dal spravit v lete na SX4-ke ale nic to neurobilo, ani spotreba, ani dynamika. Jazdil som tak asi 3 mesiace.

Samotné teleso spojky je nerozoberateľné (11).
    Klikni pre väčší obrázok

Názov:	visco..jpg 
Zobrazení:	732 
Veľkosť:	60,8 KB 
ID:	2542
    Nad životnosťou by som si hlavu nelámal. Na rozdiel od haldexu v tejto spojke nedochádza k žiadnemu mechanickému treniu pevných častí. Systém visco spojky je založený na princípe čerpadlo-turbína. Jediný problém môže nastať (ako píšeš) "uvarením" spojkovej kvapaliny jej dlhodobým prúdením medzi lamelami, čo nastáva pri dlhodobom väčšom rozdiele otáčania sa náprav.
    Klikni pre väčší obrázok

Názov:	visco2..jpg 
Zobrazení:	542 
Veľkosť:	43,2 KB 
ID:	2544Klikni pre väčší obrázok

Názov:	volkswagen-syncr&#1.jpg 
Zobrazení:	533 
Veľkosť:	35,1 KB 
ID:	2545

http://auto.howstuffworks.com/differential5.htm
    Škoda Octavia 1.9 TDi AGR 1/1998, Škoda Octavia 1.9 TDi PD BKC 1/2006

Seloone :
    Praveze casom je toho hodne vela a vsetky diskusie koncia varovanim, ze sa ta spojka nesmie velmi zatazovat (Naco tam potom je? Aby bolo na zadnych dverach logo 4x4 ? Iste, Ignis nie je off-road, no jeden vyjazd z hlbokeho snehu to predsa nemoze odpisat). Viem dokonca aj o jednom pripade vysypaneho tzv. *****fer prevodu z predneho diferencialu k viskospojke. Bolo to riesene ako 3. reklamacia vadnej viskospojky, ku ktorej sa pridala aj tato miniprevodovka. Oprava by stala cca 2000 EUR (z toho viskospojka 530), no podarilo sa to vyreklamovat.
    Naposledy upravil V12; 22-04-2010 o 09:54

Priatelia, mam jednu otazku:
    Kupil som Ignis 1,3 4x4, najazdene oficialne 91.000km.
    Vsetko je celkom v pohode, zadok zabera ako ma, no ma to jeden hacik. Pri jazde z prednej casti auta (subjektivne akoby zpred prednej napravy) vychadza taky zvuk ako ked idete s otvorenymi oknami po dlazobnych kockach. Zaujimave je, ze na makkom podklade (napr. zem, alebo sneh) to nerobi (resp. robi ale to nepocut). Robi to aj vtedy, ked auto ide na neutrale (zotrvacnostou). Ked auto stoji, tak ziadne pazvuky nepocut, ani ked je motor v otackach. Inak nic neklepe, nehadze, a dnes na prehliadke v Suzuki (mali to na zdvihaku, ale pre kratkost casu sme tuto vec neriesili) konstatovali, ze napravy a capy su OK, a viskospojka je v dobrom stave (ze nestratila tlak a nestraca olej). Ten pazvuk nie je kovovy, ale skor taky gumovy. Neviete co by to mohlo byt?

Edit: Sam som to tipoval na pneu (su tam zimne Semperit R14) ale dvaja celkom skuseni soferi mi nezavisle od seba povedali, ze na pneu je to az prilis prenikavy zvuk.
    Naposledy upravil Maňo; 06-12-2010 o 23:00
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

Skontrolovať uchytenie torzných tyčí. V okách na karosérii, alebo pomocnom ráme, neviem ako to tam je. Skúsenosť mám z Jeepa. Musí byť uchytenie úplne na tuho, keď sa na torzku zavesíš nesmie sa objaviť stlačením vôľa. Ak je treba to zafačovať samovulkanizačnou páskou a jede se dál. Teda namotať na torznú tyč a znovu vložiť silentblok a stiahnuť.
    Do Suzuki.
    Wartburg 353 -1000, 66-75/ Wartburg353W, 75-79/ Wartburg 353W Combi, 79-98/ Wartburg 353W 98-00/ Fiat 126,00-01/ Škoda Rapid 1,3 01-03/ Suzuki Swift 1,3GLX 85k 03-08/ Suzuki SX4 GS 4x4 + GAZ69 80-,+JEEP Grand Cherokee 2,5TD

Costelo to bolo mne? Ak hej, tak mi to prosim ta skus vysvetlit este nejako inak, lebo vyraz torzne tyce mi fakt nic nehovori A Ignis nema ram, je to obycajna samonosna karoseria.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Strana 2 z 8 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •