Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 35

Téma: Pokuty za rýchlosť

Lokalita
    žilina
    Moje Suzuki
    suzuki SX4 1,5 GLX AC

Predvolené Re: Pokuty za rýchlosť

Citácia Pôvodne odoslal costelo Zobraziť príspevok
    Neviem, Asi Vás pobúrim, ale Vy sa rozčuľujete že Vás trestajú za porušovanie zákonov? Ja jazdím stále 10km+ podľa tachometra aj okolo radarov a ešte ma nikdy nezastavili. Skúsenosti mi hovoria, že je to OK preto, že tak isto ide väčšina áut. Ale nájde sa k...tko, ktorý musí a musí a už ho majú. Ide v meste ako keby ho naháňali. A ďalšia skúsenosť, tento istý prejde značku, ktorá ukončuje osadu a zníži rýchlosť na 55 až 65 a samozrejme je najrýchlejším autom na svete, lebo vedie celú kolónu. Keď ho potom postupne všetci riskantne predbehnú, prídeme do osady a znovu on hrdina predbehne všetkých. A takto si tu žijeme. Jazdím dosť, okolo 60 000 ročne. Všímam si čo ľudia robia za volantom. Všetko možné, len sa nevenujú riadeniu! Píšu SMS-ky, čítajú knihy a noviny, alebo spia. Ozaj aj telefonovanie by mali zakázať.
    Do Suzuki.
    Costelo, ten odkaz som sem nezavesil preto, že sa rozčulujem, ja to naopak uznavám, veď toľko deb..ov čo človek denne stretá na cestách...škoda reči. Za tých skoro 14 rokov, čo mam vodičák, som zaplatil 2 pokuty. Jedna za zjazdene gumy ešte na otcovej 120-tke (300sk) a druhú za vjazd do pešej zóny na firemnom aute (keď musíš tak musíš 10€, ale firma preplatila ) Ale chcel som o inom.....v poslednej dobe začali pribúdať v obciach merače rychlosti aby človeka informovali, že treba spomaliť, aj ked osobne si myslím, že výsledny efekt je presne opačný - rozmaznaní synáčikovia bohatých rodičov si tam dokazujú, ako najrýchlejšie sa tade dá preletieť. V Žiline bol takýto radar namontovaný v lesoparku medzi Solinkami a Vlčincami pri vysokej škole dopravnej (mnohí to tam určite poznáte) a ake boli reakcie mladych frajerov? Škoda že to ukazuje iba do 99, aj ked je tam povolená 40-tka a cesta je úzka bez krajnice lemovaná stromami. Alebo pred necelými dvoma rokmi nehoda v Považskom chlmci: "chudáci" chlapci sa zabili keď vyleteli s autom mino cesty a narazili do stromu...čo na tom, že je tam 40-dsiatka a oni tade išli takmer 140 km/h? Veď keby tam nebol ten strom..alebo keby išli 40-dsať, mohli ešte žiť. Ale život neni o "keby bolo keby". Ten strom tam už samozrejme neni, len škoda že tam pribudol ďalší pomník ....a takto by som mohol pokračovat veľmi dlho. Tým som chcel len povedať, že takýchto nezastavia vysoké pokuty, musí sa proste niečo stať, aby si to vedomili, len škoda, že táto poučná skúsenosť veľakrat stoji niekoho život.......

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Citácia Pôvodne odoslal stanleyhp Zobraziť príspevok
    táto poučná skúsenosť veľakrat stoji niekoho život.......
    ...a bohužel velmi často toho slušného a nevinného...
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

Jojo aj dnes som išiel a AUDI BA400...Pruh, nepruh, rýchlosť maličkosť to je pre blbcov čo nevedia šliapať do pedálov...
    Do Suzuki.
    Wartburg 353 -1000, 66-75/ Wartburg353W, 75-79/ Wartburg 353W Combi, 79-98/ Wartburg 353W 98-00/ Fiat 126,00-01/ Škoda Rapid 1,3 01-03/ Suzuki Swift 1,3GLX 85k 03-08/ Suzuki SX4 GS 4x4 + GAZ69 80-,+JEEP Grand Cherokee 2,5TD

Lokalita
    Martin
    Moje Suzuki
    SUZUKI SX4 1,5i Freeze

Tak ako?

Nový sadzobník pokút za dopravné priestupky mení aj systém peňažných trestov pre vodičov. Ich konečná výška nezávisí od úsudku či vôle policajta, ale presne ju určuje tabuľka. Zdroj: http://auto.pravda.sk

Aj keď sadzobník pokút má svoju úlohu pri rozhodovaní policajta o výške pokuty za priestupok, nemusí sa ním vždy riadiť. Aj za malé prekročenie rýchlosti môžete od policajta dostať najvyššiu možnú pokutu. Zdroj: http://natankuj.sme.sk
    Way of life!

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

Jedna maličkosť: Pozornosť a úplatok nie je to isté, vysvetľuje Radičová
    Takže je to tu, treba policajtovi bez ostychu dať pozornosť pokiaľ sa rysuje nejaká pokuta a on na základe toho prehodnotí vašu rýchlosť, alebo iný priestupok. Preto nedávajte úplatky aby ste sa nedostali do problémov
    Do Suzuki
    Wartburg 353 -1000, 66-75/ Wartburg353W, 75-79/ Wartburg 353W Combi, 79-98/ Wartburg 353W 98-00/ Fiat 126,00-01/ Škoda Rapid 1,3 01-03/ Suzuki Swift 1,3GLX 85k 03-08/ Suzuki SX4 GS 4x4 + GAZ69 80-,+JEEP Grand Cherokee 2,5TD

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

To sa teda vyznamenala... Ako moze nieco take povedat. Nech ziju pozornosti
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Citácia Pôvodne odoslal Duch Zobraziť príspevok
    To sa teda vyznamenala... Ako moze nieco take povedat. Nech ziju pozornosti
    Škoda že už nejsou staré trojdílné řidičáky nebo červené občanky. Tam by mohla býti pozornost neustále nachystána. TY JO! To jsou věci
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Moje Suzuki
    SX4 Freeze 1.5 GLX AC

Ale ak si policajt prevezme pozornosť a následne zníži trest tak je to úplatok...
    V článku je napísané:

„Všetci rozlišujeme, či je to pozornosť, ktorú prinesiete preto, lebo to považujete za elementárnu slušnosť, alebo je to úplatok,“ uviedla. To je ten základný rozdiel medzi pozornosťou a úplatkom. Úplatok by mal zabezpečiť službu, ktorú za normálnych okolností nedostanete alebo za normálnych okolností na ňu nemáte nárok. „Vtedy je to získavanie nadštandardných výhod alebo privilégií a je to úplatok,“

Podľa mňa to také jednoduché nebude a asi aj tak bude nakoniec záležať na príslušnom orgáne ako si to vysvetlí . Toť môj názor
    SX4 freeze 1.5 UL

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

No ja napríklad považujem za elementárnu slušnosť, že by mi mal doktor dať pozornosť za to, že prispievam na neho do zdravotnej poisťovne a nie malými peniazmi. A práve naopak on očakáva odo mňa pozornosť. No ja som teda elementárne neslušný. Kto mne dá pozornosť za to, že si robím prácu tak, ako sa má aj niečo navyše?
    Vynechávam diskusiu o prekročení rýchlosti zámerne, lebo to je porušovanie zákona a teda trestný čin.
    Do Suzuki.

Lokalita
    Martin
    Moje Suzuki
    SUZUKI SX4 1,5i Freeze

Polícia začala v tichosti vyberať vyššie pokuty

Pokuty za dopravné priestupky sú od utorka opäť vyššie
    Stalo sa tak v tichosti, bez väčšej medializácie zmien.

Zdroj:
    www.pravda.sk
    Way of life!

Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •