Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 35

Téma: Pokuty za rýchlosť

Lokalita
    Bratislava - DNV
    Moje Suzuki
    SX4 1.5 freeze

Predvolené Re: Pokuty za rýchlosť

mna si cvakli v sobotu v noci, isiel som nieco okolo 55 tachometrickych, iba sa za mnou zablesklo, ale nevystartovali za mnou. tak neviem. snad nic nepride.
    snad cakali na niekoho kto pojde rychlejsie a cvaklo to iba automaticky a zmazu tu foto

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Mozno to bol fanusik Ale aj mne sa stalo to iste asi pred 3 rokmi. Siel som 90km/h v noci mimo obce a zrazu blesk. Nechapal som preco ale doteraz mi nic neprislo ved ani nema preco.
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Moje Suzuki
    SX4 Freeze 1.5 GLX AC

Máš štastie. Ešte rok či dva a máš to premlčané
    SX4 freeze 1.5 UL

Citácia Pôvodne odoslal weg66 Zobraziť príspevok
    možno by dostal dalších 100, že sa tam motá pešo.
    Presne tak, tí co to tam poznaju vedia ze tade ist peso k SAD je chore. Oni vedia kde sa postavit. Kaki mozgy

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Exclamation Re: Pokuty za rýchlosť

Nezabudnite, že od zajtra, 1.10.2010 je na diaľnici TT-BA-TT Vmax 110km/h, nech sa na vás hneď neodbavia.

Moje Suzuki
    SX4 Freeze 1.5 GLX AC

neviem či ste zaregistrovali včerajší príspevok k hliadkam a dnešný.
    SX4 freeze 1.5 UL

V živote som platil 2x pokutu a poviem vám, že nie je horší pocit, ako dávať peniaze policajtovi. Je to ako keby ste teraz z peňaženky vytiahli 100vku a hodili ju do rozpáleného šporáku.

1.krát som mal nejakých 20 rokov. Bol som na ešte mojej staručkej 120ke na rande s jednou holkou a prehliadol som prikázaný smer jazdy pravo vo Zvolene pri kine Mier. Teraz tam už nie je - dá sa odtiaľ jazdiť na všetky smery. Ja som šiel rovno. Čo čert nechcel, za mnou bola volga a ako druhé auto bol policajný golf - pustil majáky a vypálil za mnou na parkovisko pri kine. Či viem, akého DP som sa dopustil. Ja som nemal ani šajn. Po vysvetlení (nehádal som sa, nemalo to význam, skutočne som to prehliadol) padla otázka, či som ochotný zaplatiť pokutu 1000Sk - ja som im odpovedal, že toľko nemám, že mám len 500 - bol som si istý, že som si bral z domu 500vku. Tak teda že OK, ale že mám byť rád, lebo by mi kľudne mohli napariť tých 1000. Začal vypisovať blok a ja som sa spýtal, či sa nedá ešte nejako dohodnúť. On mi z jasna odpovedal, že to som mal vravieť skôr, nie až keď začal vypisovať blok. Najväčšia sranda však prišla na záver, ako v dobrej satire - otvorím a nazriem do pudiláru - a tam na mňa pozerali fialové oči Hlinku. Trapas jak sviňa, pomyslel som si. No nič, tisícku som vytiahol a podal s očakávaním policajtovi - on ju zobral a bez slova mi vrátil 500Sk, slušne sa pozdravili a so slovami, že si mám nabudúce dávať väčší pozor na dopravné značenie a poprianím príjemného zvyšku dňa odfrčali preč.

Druhú pokutu som platil v posledný rok platnosti slovenskej koruny. Za rýchlosť. Aj napriek tomu, že sa snažím za všetkých okolností jazdiť predpisovo a som, dá sa povedať, jeden z tých, čo brzdia premávku - z dôvodu predpisov. Pravdepodobne mám tento návyk z mojej práce - som rušňovodič a tam si hocijaké prekročenie rýchlosti nesmiem dovoliť. Poväčšine musím z dôvodu časovej tiesni jazdiť na hrane max. povolenej rýchlosti. Poďme však naspäť k pokute. Opäť sa to udialo vo Zvolene, tentoraz na výpadovke smerom na Lučenec, pri Bučine, kde majú policajti svoj stabilný "fotoflek". Šiel som si vtedy svojou povolenou 60kou a debatoval so svokrom a švagrom. Zrazu predo-mňou hliadka a zastavovali autá. Bol som si 100% istý, že zastavia niekoho predo mnou, alebo za mnou. Na moje veľké prekvapenie policajt ukázal na mňa . Nuž čo, pomyslel som si, asi rutijná kontrola - gumy, lekárnička, TP a tak... Z prvoti to aj tak vyzeralo až po otázku "pán vodič, akou rýchlosťou ste šli cez obec?". Nuž a tou otázkou moju istou podlomil. S podozrievavosťou som odpovedal - povolenou 60kou a on nie, že som šiel 71. Samozrejme som sa bránil, že neexistuje, že to si musel pomýliť auto - tak do vysielačky zakričal - "zopakuj mi tú bielu felíciu kombi" a z repráku, ktorý mali na streche banskobystrického policajného golfa sa na všetky strany ozvalo - "biela felícia ZH-ABCXY (moje vtedajšie EČ) 71km/h". Ja na to, že neexistuje. On, mladý malý zasran, vysoký mne asi po plecia, čo hádam predvčerom maturoval mi arogantne s tmavými slnečnými okuliarmi a koziou briadkou, čo zjavne hrdo pestoval od svojich 15tich rokov, oznámil, že nemá čas sa so mnou zapodievať, ak nie som ochotný zaplatiť na mieste 1000Sk blokovú pokutu, tak že ma postúpi na konanie. To som ale s istotou vedel, že ma vyjde viac, ako len(až) 1000Sk, za sprostých 11km/h. Vraj keby som prekročil o 10, tak ma bude riešiť dohovorom. Tak teda, či som si vedomý priestupku a či som ochotný zaplatiť. Ja mu odpovedám, že priestupku si vedomý nie som a pokutu zaplatím, ale nemám hotovosť. On mi na to znova vrcholne arogantne že keď chcem platiť, musím si byť vedomý. No nemal som ani najmenšiu chuť sa s ním naťahovať, tak som teda so všetkým súhlasil s poznámkou, že tých 1000Sk by mohol ešte prehodnotiť, že za 11km/h je to príliš vysoká pokuta. No bol neoblomný - buď zaplatím 1000Sk, alebo ma postúpi ďalej. Tak OK, súhlasil som. Začal vypisovať papiere o priestupku a šek na pokutu. V tom sa v repráku vysielačky ozvalo "čierny touareg 143km/h!!!" Obaja policajti, čo vyberali pokutu (jeden odo mna a druhý od iného vodiča ktorý za prekročenie o 28km/h dostal tiež 1000Sk), sa na seba len pozreli, ako keby sa núkali, kto ho pôjde zastaviť, v tom touareg s dvomi nulami na EČ popri nás prefrčal tou 143km/h rýchlosťou a obaja sklopili hlavy a písali ďalej. Samozrejme sme sa obaja vodiči ohradili, že čo s ním, či jeho riešiť nemienia, tak nás odbili, že potom vyhodnotia kamerový záznam...

Takže tak.

A ešte raz - jeden policajt chcel v nočných hodinách tiež vo Zvolene, tentoraz pri nákl. stanici odo mňa ako spolujazdca vymániť 500Sk pokutu. Po zistení, že máme na staručkej škodovke všetko v najlepšom poriadku, ma neoprávnene obvinil, že som nebol počas jazdy pripútaný a že som sa "viazal" keď sme zastavovali, čo bola samozrejme lož. Po ostrej slovnej prestrelke a oslovení ho priezviskom, ktoré mal na hrudi, jeho kolega zažil viac rozumu a povedal mu, aby nás pustil.
    Škoda Octavia 1.9 TDi AGR 1/1998, Škoda Octavia 1.9 TDi PD BKC 1/2006

Lokalita
    žilina
    Moje Suzuki
    suzuki SX4 1,5 GLX AC

Naposledy upravil stanleyhp; 28-12-2010 o 20:32

Lokalita
    žilina
    Moje Suzuki
    suzuki SX4 1,5 GLX AC

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

Neviem, Asi Vás pobúrim, ale Vy sa rozčuľujete že Vás trestajú za porušovanie zákonov? Ja jazdím stále 10km+ podľa tachometra aj okolo radarov a ešte ma nikdy nezastavili. Skúsenosti mi hovoria, že je to OK preto, že tak isto ide väčšina áut. Ale nájde sa k...tko, ktorý musí a musí a už ho majú. Ide v meste ako keby ho naháňali. A ďalšia skúsenosť, tento istý prejde značku, ktorá ukončuje osadu a zníži rýchlosť na 55 až 65 a samozrejme je najrýchlejším autom na svete, lebo vedie celú kolónu. Keď ho potom postupne všetci riskantne predbehnú, prídeme do osady a znovu on hrdina predbehne všetkých. A takto si tu žijeme. Jazdím dosť, okolo 60 000 ročne. Všímam si čo ľudia robia za volantom. Všetko možné, len sa nevenujú riadeniu! Píšu SMS-ky, čítajú knihy a noviny, alebo spia. Ozaj aj telefonovanie by mali zakázať.
    Do Suzuki.
    Wartburg 353 -1000, 66-75/ Wartburg353W, 75-79/ Wartburg 353W Combi, 79-98/ Wartburg 353W 98-00/ Fiat 126,00-01/ Škoda Rapid 1,3 01-03/ Suzuki Swift 1,3GLX 85k 03-08/ Suzuki SX4 GS 4x4 + GAZ69 80-,+JEEP Grand Cherokee 2,5TD

Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •