Strana 4 z 4 PrváPrvá ... 234
Zobrazenie výsledkov 31 až 38 z 38

Téma: Japonské vs. európske diesle

Predvolené Re: Japonské vs. európske diesle

Citácia Pôvodne odoslal Maňo Zobraziť príspevok
    JTD a DDiS je teda to iste?
    ja to vidim tak, ze DDiS je len kryci nazov, mozno suzuki urobilo nejake male upravy. 1,6 DDiS z SX4 je od PSA a 1,9 DDiS z vitary je zase renault. Ja som vobec netusil ze kupujem fiat motor, kedze suzuki vsetky oznacuje DDiS.

Netradicny test zivotnosti mojej oblubenej Toyoty Hilux

Lokalita
    Martin
    Moje Suzuki
    SUZUKI SX4 1,5i Freeze

Nové Suzuki dostane ús****ý motor od Fiatu

Suzuki Motor Corporation vyvíja nový model automobilu, ktorý bude poháňať ús****ý 1.6l vznetový motor od Fiat Powertrain Technologies SpA.

Zdroj: http://automix.atlas.sk
    Way of life!

Lokalita
    Matuškovo
    Moje Suzuki
    Vitara 1.6DDIS 2016 Elelgance +

SX4 fiat
    Jimny, Vitara renault
    teda podľa mojich znalostí

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Najlepší diesel v GV bol asi komôrkový 2.0 D od mazdy - síce žiadna raketa ale spolahlivý ťahúň.

2.0 HDI od PSA bol poruchový, ale hlavne po elektrickej stránke.
    1,9 DDIS v súč GV mám a môžem povedať- zatiaľ spoľahlivý robustný 8 ventilový motor s koncovkou výfuku čistej kovovej farby. Tento motor všetci zatracovali ako starý a nemoderný.

Nech je diesel od kohokoľvek ak ho ovláda technický ignorant rozmrdá akýkoľvek motor.

Na jednom aute, ktoré sme kúpili 4 roky a 85 Tkm bolo podľa servisu 2x menené turbo (57000 km) teraz má auto 270Tkm a turbo tam stále drží bez poruchy - to je len príklad čo robí s autom jazdný štýl.

Názorný príklad som mal dnes ráno pred sebou AUDI trochu staršieho data ale isto nie starší ako motor F9Q a za audinou úžasný oblak čierneho smradľavého dymu .

A tvrdím, že najväčšiu zásluhu mal na tom vodič. (súčasný, aj predchádzajúci).
    Naposledy upravil durell; 04-07-2011 o 09:13

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal nadineh Zobraziť príspevok
    Chlapci, teda ja neviem, ale mam za sebou jazdu na Subaru BoxerDiesel - a poviem, vam, ze je to lahodka, ktora sice stala nemale financie a dlhorocny vyvoj, ale je to jeden z najkvalitnejsich us****ych dieselovych motorov vobec - a to najdolezitejsie - je japonsky!!!
    Uuuuupsss, kde udělali soudruzi z NDR chybu? Subaru má problémy se životností dieselového boxeru

"....Subaru Legacy a Outback s plochým 110kW turbodieselovým čtyřválcem o objemu 2,0 l, vyrobeným mezi podzimem 2007 a únorem 2009. Těmto motorům reálně hrozí zničení a to nejčastěji v průběhu najetí 65-80 tisíc kilometrů. Zprávy o zadřených motorech přišly ze Švédska, kde bylo ze 12.000 dodaných vozů zdarma vyměněno už 109 motorů,...."

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Je to tesne pod 1% motorov čo je už dosť, ale keď sa jedná o Švédsko, a prečítal som si odkaz, musím sa trochu zastať súdruhov Japoncov.

Prípady kde sa jedná o ložiská vačkového hriadela, môže sčasti spôsobiť aj štatistika - Najväčší tolerančne vyhovujúci hriadel a najmenšie vyhovujúce ložisko + extremne zimy a rozdiel v tepelnej rozťažnosti materiálov + omeškanie mazania pri štarte, no a ten silikon bude už len štatista.

No lepšie vymeniť motor v záruke ako hasiť celý ford.

Toto je názorný príklad obety na oltár robustnosti a ododlnosti. "Hladký diesel zo ZETORA, každý kopec hladko zdolá, a keď zdochne nevadí, každý hravo doma opraví." BeBeBeBe ....
    Naposledy upravil durell; 06-12-2012 o 13:00
    Dobrú strojarinu, môže pokaziť len elektrika.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Talking Re: Japonské vs. európske diesle

Tak teraz si zabil

Strana 4 z 4 PrváPrvá ... 234

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •