Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 38

Téma: Japonské vs. európske diesle

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Predvolené Re: Japonské vs. európske diesle

V Rusku sa predavaju jedine silne benzinove motory - tato informacia je neodskriepitelne podlozena, ruske zimy totiz diesle nezvladaju...

Lokalita
    Košice-okolie,K.Olšany
    Moje Suzuki
    Suzuki Swist 1,3 16V G13BB

Citácia Pôvodne odoslal nadineh Zobraziť príspevok
    V Rusku sa predavaju jedine silne benzinove motory - tato informacia je neoskriepitelne podlozena, ruske zimy totiz diesle nezvladaju...
    ty myslis ze dnesne dizle nenaskocia pri minus 30 stupnoch?
    Lada 1200, Nissan sunny 1,6 i sport coupe,Lancia prisma 1,5 ie, Suzuki swift 1,3 16V r.v. 2001

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Vychadzam z predaja automobilov v Rusku - staci si to "vygooglovat..."

Lokalita
    Košice-okolie,K.Olšany
    Moje Suzuki
    Suzuki Swist 1,3 16V G13BB

Citácia Pôvodne odoslal nadineh Zobraziť príspevok
    Vychadzam z predaja automobilov v Rusku - staci si to "vygooglovat..."
    a kde mas v googli presne rozpisane ake typy motorov ci dizel alebo benzin je najpredavanejsi v rusku?
    Lada 1200, Nissan sunny 1,6 i sport coupe,Lancia prisma 1,5 ie, Suzuki swift 1,3 16V r.v. 2001

Pri mojom letnom vylete na Ukrajinu som fakt videl v drahych SUV vo velmi velkej vacsine len benziny. Tam este aj nakladaky su z polovice benzinove, a asi naozaj na tom bude daco pravdy, ze ked clovek tankuje do osobneho auta naftu, tak si miestni ludia klepkaju na celo.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

6. Predvolené Re: Japonské vs. európske diesle

Jazdím len na benzinakoch, ale nemám nič proti dízlu. Len si myslím, že veľa ľudí na nich nevie jazdiť. Ono je pravda, že za určitých podmienok naštartujú aj pri -30°C, ale len keď sú nové. Našinec má talent vylágrovať dízel za niekoľko málo rokov. A potom začne nadávať.
    To je tak, chamti chamti, každý pozerá len na tú spotrebu. Ostatné výdavky s dízlom nevidí. Preto sú v Európe dízle také populárne. Veď kto z vás čaká, že tu bude lacný benzín, keď tu žiadnej ropy nieto ... ???

Pridam svoj nazor.
    Som zastancom benzinu a spotrebu neriesim absolutne. Auto nepouzivam sluzobne a to ci za rok za PHM zaplatim o 10 az 30 eur viac mi je fuk (rocne nabehane cca do 3 tis km). Skor mam skusenosti ze diesle v mojom okoli odchadzaju a su castejsie v servise ako v premavke.
    V USA maju ludia vacsinou benzinaky, nafta tam ide maximalne do autobusov, truckov a podobne. Diesel auto je ako polarny medved na rovniku. V EU su prisne emisne normy, ktore dieselom viac vyhovuju a skor vedia automobilky ich tak aj usposobit. Preto europou vladne trend dieselov. Lenze potom ked niekdo "prisolí" do diesla (jedno ci stary ci novy), ten cierny dym z neho nevyzera pekne. To som uz pisal inde.
    Ak Euro 5 chce splnit benzin je dost vykonovo podimenzovany ba az umrtveny.

Aj podla mna su japonske diesle lepsie ako v eu. Preco? pretoze prave japonci to vedia dotiahnut k dokonalosti. Ved kazdy sa ucime na svojich a cudzich chybach. To ze japonci to vedia a europania nie, nie problem japoncov predsa. Ja technologie a pokroky v diesloch nesledujem.

OFFTOPIC
    Mrzi ma ze svetom alebo skor europou vladne "downsize-ing". Je zaujimave vidiet vykon motora 1,4 TSI, ale nikdy to nebude mat ten zvuk a charakter motora 3,5l (bezinoveho) z Tatry. Teraz tu mame len same i - vstrekovnie a riad. jednotka ta sa chipuje. Ale ked sa clovek hral s ladenim karburatoroveho motora kde sa leštilo menilo za Webbery a podobne. Skoda 130 RS to je pre mna tunnig motora. Ale len moj s(u)kromný nazor.
    OFFTOPIC

Suhlasim nadineh ak by som si mal kupit diesel tak jedine Subaru, mal som tu cest (mal sice len malo jazdene) a vseobecne so Subaru. Tu Japonci nic neukradli, cely vyvoj bol na nich a aj sa vydaril, ci vydrzi ukaze cas.
    Naposledy upravil Robin13; 04-09-2009 o 22:06
    Škoda Felicia r.v.´99, Suzuki Sx4 1.6 GLX 4x4 r.v.´09, Subaru Impreza WRX STI ´09

Robin13:
    Je to asi off-topic a uz v nejakej dalsej teme tu zacinala nejaka auto-nostalgia (Suzuki - mozes to tam nejak presunut a uclovecit? dakujem), ale mas uplnu pravdu, teda aspon podla mna. Az na to ze ja mojmu Ignisu davam zabrat trosku viac ... za august cca 4800 km, a to len po Slovensku, cize tu uz spotreba trosku zavazi.

1,9 JTD vobec nedymi, Doteraz som na ziadnom aute nemal cistejsi koniec vyfuku ako mam na SX4-ke. ziadne sadze, iba plech, mozno naznaky hrdze, ale zato nemoze motor.

JTD a DDiS je teda to iste?

Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •