Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 38

Téma: Japonské vs. európske diesle

Lokalita
    Košice-okolie,K.Olšany
    Moje Suzuki
    Suzuki Swist 1,3 16V G13BB

Predvolené Re: Japonské vs. európske diesle

som rad ze tu panuje "laska" k japoncom teda ich autam aj ja mam rad japan auta ale co je pravda to je pravda! kolko japonskych automobiliek ma vlastne dizlove motory? a kolko ich ma prevzate od europskej konkurencie?!!!

a odpovede naco by sa trapili ked maju moznost lacnejsie nakupit od konkurentov asi neobstoja!!

skuste mrknut na francuzske (mimochodom francuzov nemusim) motory HDi a potom hovorte o kvalite alebo nemecke BMW dizle!!

netvrdim ze sa jeden dva motory nepodarili aaale je ich ako safranu aaale benzinove japan motory napr. v kubaturach
    1,3: swift GTi, mazda rx7 eventuelne rx 8
    1,6: civic 1,6Vti
    1,8: integra
    2,0: primera GT, resp. misiak evo XXX s turbom
    2,6: skyline
    3,0: supra, 3000GT

a toto vsetko su tunerske modly a suprove kary a je ich este ovela viac!!
    a ked sa euro konkurencia snazila ich napodobit a prestat nepodarilo sa!! ked tu niekto spomina ameriku tak ktore auta tam tunery upravuju vo vacsom?japan alebo europu? myslim benzin
    Lada 1200, Nissan sunny 1,6 i sport coupe,Lancia prisma 1,5 ie, Suzuki swift 1,3 16V r.v. 2001

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Vsak o japonskych benzinovych motoroch niet pochyb, tak neviem, naco ten zapal. Ale nemas pravdu v tom, ze nevedia robit diesle - oni ich nemuseli robit vobec, ale ak chceli prerazit na europsky trh, kde europania prihliadaju na usporu paliva, tak bez dieselu vo vacsich autach nemali sancu. A nakolko bez spoluprace s europskymi automobilkami to neslo, tak si navzajom ponakupovali akcie a "prepozicali si" dieselove motory - ved naco vymyslat nieco, co uz je vymyslene.
    Subaru nepatri pod ziadnu velku eu-automobilku /teda neviem to iste/ a boli jednou z poslednych, ktore mali len benzinove motory. A preto sa velmi nepredavali najma ich vlajkove lode - ako inak kvalitna Impreza. Vyvoj dieselu bol dlhorocny, ale podaril sa. Teraz uz automobilka musi verit, ze naklady sa vratia predajom vozidiel.
    A o autach v Amerike: naco sa o tom vobec zmienovat, ked benzin tam donedavna stal "za facku", tam nikto nehladel na to, kolko to zerie benzinu a obsahy sa zacinali hadam od 3-litra vyssie... Cim vacsie auto, tym lepsie... Dnes je to: cim us****ejsie, tym lepsie... Domaca GM uz dlhsie vyvija napriklad aj so Suzuki elektromotory...

Lokalita
    Košice-okolie,K.Olšany
    Moje Suzuki

myslis ze nemam? a od koho ma dizle suzuki? od fiatu a tych dizlovych motorov od japoncov je ako safranu to som uz raz pisal
    taktiez ostatni nakupuju technologie od europy a dizlov!!

toto nie je o cene benzinu v tej amerike!! toto je o tom ze amerika kupuje napr. auta od Lexusu radsej a viac ako od BMW a pod!
    ale nemci su patrioti!! ich bmw a mercedes sa predava pod ich znackou a japan cars ide pod znackami americkych automobiliek!!!

ked ich tak vedia a potrebuju prerazit na trhu v europe preco ich nerobia? nechcu predavat? a o tom ze naco vymyslat nieco co je vymyslene som svoje napisal!to neobstoji!!!

ja iba nechapem preco obhajujete tych japoncov ako keby ste sami boli japoncami !!! ja japoncov uznavam ale za tym ze nevedia robit dizle si stojim!! to ze nieco ukradli a zdokonalili neznamena ze nieco dobre urobili ano maju zopar fajn dizlovych motorov aaale ved aj "nasa " skodovka ma super (predajnost) 1,9 TDi aj tie nove 2,0 su super a supoer sa predavaju aj v nemecku tak kde je problem?
    Lada 1200, Nissan sunny 1,6 i sport coupe,Lancia prisma 1,5 ie, Suzuki swift 1,3 16V r.v. 2001

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Vyvin akehokolvek motora stoji nemale financie a uspechy sa rataju na roky. Preto ak chceli Japonci rychlo prerazit na eu trh s dieselom, nemohli si dovolit cakat roky!!!! V Japonsku podobne ako v Amerike, totiz diesle nenajdes...

Ja nie som "japonsky patriot", iba som si dovolila poznamku, ze i oni vedia vymyslat nieco nove - i dieselovy motor. Dovolim si dokonca tvrdit, ze momentalne najvacsi vyvoj v oblasti malolitraznych dieselov s velkym vykonom robi dnes tak malo uznavany na tychto strankach - Fiat.

Niet vsak pochyb, ze vyvoj nemeckych, ci inych eu-koncernov v oblasti vyvoja dieselov je vpredu, ale uprimne, bez japonskych hlaviciek by zasa zlyhavali dalsie, omnoho zaujimavejsie - alternativne projekty.

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

I tady se nabízí vysvětlení. Vývoj diselového agregátu se pohybuje kolem 850mil. dolarů na 1 motor. Vzhledem k tomu, že třeba Nissan má 10% provozního zisku z Evropy a Toyota třeba 40, tak se jim zřejmě nevyplatí vyvíjet vlastní agregát. Japonci jsou - narozdíl od nás - dobří počtáři. Asi ví co dělají.
    Jen u nás se stále vyvíjí vyvinuté

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Súhlasím so Suzukacom. Keď japonec tak benzín-super, keď diesel tak europska značka.

Lokalita
    Košice-okolie,K.Olšany
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal nadineh Zobraziť príspevok
    Ja nie som "japonsky patriot", iba som si dovolila poznamku, ze i oni vedia vymyslat nieco nove - i dieselovy motor.
    Prepac ale trosku som sa pri vete i oni vedia vymyslat nieco nove-i dieslovy motor ved dieslovy motor je uz vymysleny iba sa vylepsuje (rozumej meni)sposob vstreku nafty upravuje spalovaci priestor a snazia sa splnit normy na vyfukove splodiny

Lokalita
    Košice-okolie,K.Olšany
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45 Zobraziť príspevok
    I tady se nabízí vysvětlení. Vývoj diselového agregátu se pohybuje kolem 850mil.dolarů na 1 motor. Vzhledem k tomu,že třeba Nissan má 10% provozního zisku z Evropy a Toyota třeba 40,tak se jim zřejmě nevyplatí vyvíjet vlastní agregát. Japonci jsou - narozdíl od nás - dobří počtáři. Asi ví co dělají.
    Jen u nás se stále vyvíjí vyvinuté
    tiez si dovolim nesuhlasit ze sa im neoplati vyvinut ved mat vlastny motor vlastnej konstrukcie s niecim vynimocny na trhu je vec prestize kazdej automobilky a byt niecim in na trhu sa snazi asi kazdy!

a myslim si ze aj my bud slovaci alebo cesi sme dobry poctari ak nie lepsi ako japonci akurat sa u nas alebo u vas dobre napady a hlavicky dobre nezaplatia tak ako vonku a japonci nevynasli nic co sa tyka spalovacieho alebo dizloveho motora iba vylepsuju k dokonalosti vynajdene v europe asi im pomohla Hirosima a Nagasaki

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Este raz - v Azii ako je Japonsko, Korea, v USA a napriklad aj v Rusku su diesle NEPREDAJNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Preto neboli nikdy Japonci nuteni VYMYSLAT dieslove motory.

Lokalita
    Košice-okolie,K.Olšany
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal nadineh Zobraziť príspevok
    Este raz - v Azii ako je Japonsko, Korea, v USA a napriklad aj v Rusku su diesle NEPREDAJNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Preto neboli nikdy Japonci nuteni VYMYSLAT dieslove motory.
    v rusku ze su diezle nepredajne?ved tam sa preda najviac bmw aj medvedov s dizlom na svete!!!!!!!!!!!!

a co chces vymyslat ked dizel je uz vymysleny? tam treba iba ZLEPSOVAT!!!!

Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •