Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 21

Téma: Poškriabaný lak

Lokalita
    Kosice, SR
    Moje Suzuki
    Suzuki Swift 1.3 GS, 2009, 17", JR Filter

Predvolené Re: Poškriabaný lak

Mimochodom som to tu min rok nenapisal. Podarilo sa mi s pomocou kamaratov chytit toho hajzla, ktory mi 4 mesiace skrabal auto. Chytili sme ho a pekne odovzdali policii. Ti uz si s nim poradili.

J.

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    SX4 Urban Line 1,5 GS

a aky dôvod mal ten polodebilny jedinec? ja by som ho neusetril bolesti..
    SX4 Urban Line 1,5 GS

Lokalita
    Kosice, SR
    Moje Suzuki
    Suzuki Swift 1.3 GS, 2009, 17", JR Filter

Je to na dlhsie ale v skratke: Myslel si, ze som mu prebral frajerku (kamaratova mama 47 rokov) a tak sa mi odplacal skrabanim auta. On sam mal necelych 60 rokov. Ludom prepina v kazdom veku ocidivne.

J.

4. Predvolené Re: Poškriabaný lak

trocha to ozivim ked uz pouzivate tie super ceruzky

Odstranenie skrabancov, prebrusenie a prelestenie

Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4, MY 2009

Dovolim si podotknut, ze takto efektne to s korekcnou tycinkou, pripadne rozlestenim ide skor na svetlych lakoch, na tmavej by to bolo poznat.
    Na druhu stranu - mensie sramy sa aj na tmavom laku daju rozlestit tak, ze to nie je vidiet, resp. su vidiet az pri pozornom prezerani .
    Grand Vitara 2.4

6. Predvolené Re: Poškriabaný lak

Neviem skade mas taku informaciu ze na tmavej farbe sa to neda odstranit. Korekcna tycinka skrabanec prekryje a nie odstrani. Prebrusenim skrabanec odstranujes a potom dolestujes. A nie, su odstranene tak aby to vidiet nebolo. Preto je tam fotka kde na to svieti 1000 W halogen aby bolo vidiet pripadne nedostatky.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Na webe je milion videí na túto tému, kto neverí, nech beží na Youtube Pred nedávnom som pozeral jedno demonštračné, kde technik chytil tehlu, doškrábal ňou celé dvere (červený lak), aplikoval na to "gebuziny", brúsil, leštil a dvere boli ako nové. Neveril som vlastným očiam

Ak som dobre pochopil, tak sa okrem brúsenia a leštenia využíva nejak aj "naleptanie" laku... ale možno som to zle pochopil

8. Predvolené Re: Poškriabaný lak

Bolo to nieco v takom zmysle, ale funguje to na baze turbo korekcnej blbosti fixitpro. Chemikalia ktoru obsahuje vytiahne kus farby z okolia skrabanca a uz nasatou farbou to potom prekryje. V priebehu casu su tam viditelne zmeny odtiena laku. Ja sam opravujem poskodeny lak ktory je az do hlbky (napr. plechu) zalievanim, namiesanej farby podla odtiena. Potom sa dane miesto prebrusi a nakoniec prelesti.

Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4, MY 2009

Citácia Pôvodne odoslal Luxury Detailing Zobraziť príspevok
    Neviem skade mas taku informaciu ze na tmavej farbe sa to neda odstranit. Korekcna tycinka skrabanec prekryje a nie odstrani. Prebrusenim skrabanec odstranujes a potom dolestujes. A nie, su odstranene tak aby to vidiet nebolo. Preto je tam fotka kde na to svieti 1000 W halogen aby bolo vidiet pripadne nedostatky.
    Z vlastnej praxe
    Skusal som aj taku "gebuzinu" ako spomina Suuzuukii co mierne naleptava lak - pri porovnatelnom poskodeni laku bol vysledok na striebornom laku oproti tmavosivej metalize iny.
    Grand Vitara 2.4

10. Predvolené Re: Poškriabaný lak

to je skor na poskodenie laku ako na opravu

Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •