Strana 2 z 2 PrváPrvá 12
Zobrazenie výsledkov 11 až 14 z 14

Téma: Odpojenie batérie

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Odpojenie batérie

A tiež by som si prečítal po použití funkcie fóra HĽADAŤ, čo už je k tejto téme písané, viď vyššie

Citácia Pôvodne odoslal Robin13 Zobraziť príspevok
    Na dlzke odpojenia zalezi, myslim si ze asi tak cca okolo jedneho dvoch tyzdnov, max mesiaca by sa teoreticky nic vazne nemalo stat, myslim s riadiacou jednotkou. Ale dlhisa doba, viac mesiacov, je otazna a zalezi od zabezpecenia jednotky.
    Skusenost: Vybrali sme baterie z tahaca lebo bolo docasne vyradene, po pripojeni naspat o cca tri mesiace, tahac nejde nastartovat a pyta si kody a servis , pretoze a to uz podla servisu sa stratili z pamete riad. jednotky kody imobilizera v kluci a nastartovanie bolo nemozne. Neviem nestretol som sa este s niecim podobnym. Mozno je to specialne len u kamionov. No na druhej strane v sluzobnom golfe, sme odpojili bateriu, lebo sme ju potrebovali do ineho voza a po opatovnom zapojeni, asi cca mesiac a pol, auto nastrtovalo, no svietila kontrolka servis, v servise povedali, ze nastala chyba riad. jednotky.
    to mi pripada ako pri starsich plc automatoch, v ktorych je pamat po vybrati baterky zalohovana cca 1 mesiac iba na kondenzatore. V dnesnej dobe by sa hadam take udaje patrilo mat ulozene v nejakej flash pamati, ale fakt netusim ako to je s riadiacimi jednotkami v automobiloch.

Moje Suzuki
    SX4 Freeze 1.5 GLX AC

Na Felde mám skúsenosť že sa mažú všetky chyby riadiacej jednotky ale aj všetky jej prispôsobenia stavu auta.
    Po odpojení sa to vymazalo a asi 20km potrebovala na nové načítanie hodnôt. Dovtedy to bol zvýšený voľnobeh a nebolo to ono pri jazdení.
    Na suzuki to bude asi podobné. Dlhší čas neviem ale krátkodobo to nič neurobí a záruka nemá prečo padnúť. Na batérie je zákonna záruka pol roka (ak sa nemýlim). Toť moja skúsenosť a teória čo si pamätám zo školy.
    SX4 freeze 1.5 UL

Na felde sa odpojením akumulátora nemažú chyby ani adaptácia riadiacej jednotky. Na to treba servisný zásah diagnostikou.
    Škoda Octavia 1.9 TDi AGR 1/1998, Škoda Octavia 1.9 TDi PD BKC 1/2006

Strana 2 z 2 PrváPrvá 12

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •