Strana 1 z 5 123 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 43

Téma: Test SX4 1,6 GLX 4x4

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Test SX4 1,6 GLX 4x4

Dnes som si prečítal na webstránke www.auto.cz recenziu na SX4 1.6 GLX 4x4. Celkom som sa pobavil v akom ladení táto recnezia bola písana, alebo aspoň na mňa teda zapôsobila v štýle "za každú cenu na tom aute treba najsť nejake negatívum".

Prvý podnadpis článku "Malé, pekné"

Konštatovanie rozmerov SX4-ky za ktorým nasledovalo konštatovanie druhé, že Škoda Roomster je ale o 10cm dlhšia a o 5cm užšia. Čo tým chcel básnik povedať teda netuším

Druhý podnadpis "Lepšie než zvyčajne"

Autor uvádza svoj postreh že materiály a spracovanie interiéru sa oproti minulosti výrazne zlepšili, napriek tomu že si ešte pamätá na Suzuki z nedavnej minulosti, kedy sa na interier nedalo pozerať a vždy vtedy premýšlal, či s v Japonsku niekto nezbláznil. No, na interiér Škody Favorit (keď už bola zmienka o Roomstri) sa tiež teda nedalo pozerať

Negativne hodnotenie dostal palubný "počítač" SX4-ky, ktorý naozaj vo svojej funkčnosti výrazne zaostáva za konkurenciou, ale na druhej strane poskytuje nevyhnutné minimum informácií.

Tretí podnadpis "Živý ale hlučný"

Tak znie hodnotenie benzinovej 1.6-tky predovšetkým v druhej polovici svojho otáčkového spektra.

Štvrtý podnadpis "Klasika"

Hodnotenie podvozku a pohonu 4x4 ako nadštandardne dobré, keďže Suzuki ma s touto koncepciou dlhoročné skúsenosti, ale opäť pre mňa podivohudné konštatovanie na margo údajne "prekonanej" kombinácie prednej nápravy typu McPherson a vlečných zadných ramien so skrutnou priečkou a tým pádom absencia viacprvkovej zadnej nápravy, ktorá poskytuje lepšie jazdné vlastnosti a komfort. To je síce pravda, ale potom by asi SX4 nestála toľko čo stoji a nemyslím si, že navýšenie ceny týmto smerom a z tohto dôvodu by bolo pre SX4 plusovým bodom.

Čo ma asi najviac prekvapilo, je konštatovanie autora, že mu ostala pachuť v ústach z posilňovača riadenia, ktorý údajne pri prudkej zmene smeru jazdy nedokázal dávkovať účinok, takže chvíľami si poriadne pretiahol svaly a tak isto vraj brzdy, ktoré síce vždy mali dostatok "sily" ale neskorší záber

Záverečné hodnotie "Plusy, mínusy"

Plusy:
    - priestranný interiér,
    - živý motor,
    - dobré jazdné vlastnosti,
    - pohon 4x4,
    - dobrý pomer ceny a výbavy.

Mínusy:
    - len výškovo nastaviteľný volant,
    - nedokonalý posiľňovač riadenia,
    - zlé odhlučnenie motoru.

Môj osobný názor - SX4 je jedinečné auto v danom segmente, vo verzii 4x4 ešte o to viac, a nie náhodou je počet predaných SX4-iek taký aký je.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    SX4 Urban Line 1,6 GS AAC/AT

Predvolené Re: Test SX4 1.6 GLX 4x4

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii
    .......Hodnotenie podvozku a pohonu 4x4 ako nadštandardne dobré, keďže Suzuki ma s touto koncepciou dlhoročné skúsenosti, ale opäť pre mňa podivohudné konštatovanie na margo údajne "prekonanej" kombinácie prednej nápravy typu McPherson a vlečných zadných ramien so skrutnou priečkou a tým pádom absencia viacprvkovej zadnej nápravy, ktorá poskytuje lepšie jazdné vlastnosti a komfort....
    Hlavna vec, ze Roomster ma uplne take iste riesenie podvozku, vpredu trojuholnikove ramena a vzpery McPherson a vzadu vlecena naprava so skrutnym stabilizatorom
    Suzuki Swift 1,3 GLX (1998-2003), Suzuki Ignis 1.3 GS AC (2004-2009), Honda Jazz 1,4 Comfort (2009-2013), Suzuki SX4 1,6 GS AAC/AT (2013-...)

Posiľňovač v SX4 je v úplnom poriadku, autor toho članku by si mal skúsiť takú Felíciu a potom hovoriť o pretiahnutých svaloch.
    A čo sa bŕzd týka, tak je pravda že by mohli byť o štipku silnejšie (mohli dať aspoň pre 4x4 aj zadné kotúče), no záber neskorší určite nie je.
    Zas všetko je relatívne, ak ten autor auto porovnaval s autami z vyššej triedy (cca 1mil. Sk a viac) tak mal pravdu...
    2003-2007 Citroen C2 VTR; 2007 - SX4 4x4 GS benzin

Citácia Pôvodne odoslal robertdecsi
    Posiľňovač v SX4 je v úplnom poriadku, autor toho članku by si mal skúsiť takú Felíciu a potom hovoriť o pretiahnutých svaloch.
    A čo sa bŕzd týka, tak je pravda že by mohli byť o štipku silnejšie (mohli dať aspoň pre 4x4 aj zadné kotúče), no záber neskorší určite nie je.
    Zas všetko je relatívne, ak ten autor auto porovnaval s autami z vyššej triedy (cca 1mil. Sk a viac) tak mal pravdu...
    Plný súhlas. Tie zadné kotúče by som bral.

Diskusia k téme "Kotúčové verzus bubnové zadné brzdy" pokračuje TU.
    Škoda 100, 120L , Sx4 (1,6 5dv. GS, 4x4, ABS, ESP, AAC, MP3, 2007)

5. Predvolené Re: Test SX4 1.6 GLX 4x4

posilnovac je v poriadku, myslim si, ze je dokonca aktivny, pri vyssej rychlosti je tuhsi. Kotuce vzadu by pekne ukazali, neviem, preco nedali aspon do full vybavy

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

Citácia Pôvodne odoslal green-ignis
    Hlavna vec, ze Roomster ma uplne take iste riesenie podvozku, vpredu trojuholnikove ramena a vzpery McPherson a vzadu vlecena naprava so skrutnym stabilizatorom
    A prečo sa tak asi nepredáva?
    Wartburg 353 -1000, 66-75/ Wartburg353W, 75-79/ Wartburg 353W Combi, 79-98/ Wartburg 353W 98-00/ Fiat 126,00-01/ Škoda Rapid 1,3 01-03/ Suzuki Swift 1,3GLX 85k 03-08/ Suzuki SX4 GS 4x4 + GAZ69 80-,+JEEP Grand Cherokee 2,5TD

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal costelo
    ...A prečo sa tak asi nepredáva?
    Myslíš, že prečo ma nízke predajné čísla, alebo čo?

Sorry pani, ale porovnavat SX4 s Roomsterom je dost odveci, nie? Ved Roomster je nielen dost predrazeny, ale je to cisty grc. Teda aspon co sa tyka jeho dizajnu a mojho subjektivneho hodnotenia.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

Ano mám na mysli predajné čísla
    Ešte aj Dacia Logan je ďaleko vpredu.
    Wartburg 353 -1000, 66-75/ Wartburg353W, 75-79/ Wartburg 353W Combi, 79-98/ Wartburg 353W 98-00/ Fiat 126,00-01/ Škoda Rapid 1,3 01-03/ Suzuki Swift 1,3GLX 85k 03-08/ Suzuki SX4 GS 4x4 + GAZ69 80-,+JEEP Grand Cherokee 2,5TD

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Tak dnes som si trochu zajazdil na funglovke SX4 1,6 GLX 4x4 r.v. 2009 a môžem povedať že paráda, kľudne by som ju vymenil za môjho Splasha Síce by neuškodilo keby mal motor o nejakých 10kW ešte viac, ale zas to nie je šporťák a na normálne jazdenie úplne postačuje.
    Nič nebúcha, nevŕzga, hoci tieto veci sa prejavia až časom, ak sa prejaviť majú. Veľmi dobrý pocit som mal z toho auta. A za tú cenu čo je teraz, no nekúp to
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	sx4_16_4x4.jpg‎ 
Zobrazení:	483 
Veľkosť:	47,6 KB 
ID:	448  

Strana 1 z 5 123 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •