Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 13

Téma: Záruka na klimatizáciu

Predvolené Záruka na klimatizáciu

Neviete ako je to so zarukou na klimatizaciu?
    Odisiel mi nejaky tlakovy spinac na klimatizacii a prijimaci technik zacal polemizovat nad tym, ze na klimatizaciu je asi len 2 roky zaruka a nie 3 roky ako na ostatne veci.
    V papieroch som sa docital ze zaruka 2 roky sa vztahuje na platene veci (strecha), akumulator a karoseria (v urcitych bodoch).
    Dost ma ten chlap rozculil a nie 1. krat...

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

Predvolené Re: Záruka na klimatizáciu

Odišiel ti pretlakový ventil na kompresore. Stáva sa to keď je velká horúčava a následne ventilátor nie je schopný ochladiť náplň. Takto mi to teraz vysvetlil chlapík v Suzuki. Vznikne veľký tlak a všetko odíde tým ventilom. Záruku máš normálne na to 3roky. Kludne sa s ním dohádaj a keď tak zavolaj importérovi. Ja som to riešil a potom som chalaniskovi povedal že som volal importérovi a uznali mi to v záruke. To bolo pred dvomi rokmi. Teraz mi zasa cez ten ventil ušla náplň a už som to musel dať normálne robiť. Spravili mi to a ventil tam mám z kompresora čo bol v BMW. Sadol tam a bol úplne ten istý a klíma ide.
    JAPAN POWER ------ Gallery ------ YouTube video

Tiez mi tvrdili ze je to len pricina niecoho preco to odislo. Auto bolo cely den na slnku a ked som vecer nastartoval tak sa automaticky zapla klima a zrazu mi len daco vyfucalo spod kapoty.
    Mam 99500 km tak neviem ci mal len neskusal. Neviem co stoji ten spinac ale s naplnou by ma to mohlo stat okolo 100 EUR. To by som nebol stastny, ale bez klimatiz. sa neda...

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Ak "oprava" spočíva len v tom, že naplnia znova klímu, a ventil nebudú meniť, tak to ti za 30-40 euro naplní ktorákoľvek firma čo sa zaoberá klímami.

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

Ten pocit poznám keď počuješ ako ti syčí klíma. Spínač stojí nový okolo 50€. A musí sa meniť, inak sa nedá. Nie je opraviteľný. Musia zhodiť celý predný nárazník aj s chladičom klímy aby sa k nemu dostali. Takže si pripočítaj aj prácu cca 1,5hod aj s plnením. A ešte nemáš záruku že budú mať ventil skladom. Ako si napísal: bez klímy sa jazdiť nedá.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

K tej záruke - snažil som sa čo to niekde nájsť a dočítať sa a z toho čo som našiel, resp. nenašiel sa zdá, že záruka je na celé auto okrem vymenovaných dielov ako brzdové platničky, výfukové potrubie atď. O klíme sa nikde nič nespomína.

Takže by som buď skúsil iný servis, alebo poriadne pritlačil na dotyčného servisného technika, nech ti ukáže čierne na bielom, kde je napísané, že na klímu 2 roky záruka nie je.

A keďže máš 99.500km, tak by som to neodkladal a žiadal aj papier o tom kedy a s akým stavom km bolo auto prijaté na (záručnú) opravu, lebo o 500km si to už vykešuješ pekne sám ináč

dnes tam idem minimalne po papier na zarucnu opravu, lebo nejak stracam dôveru...
    vecer dam vediet ako som dopadol.

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

A kde sa tak k tebe chovali? Tak ako ti napísal suuzuukii: vypýtaj papier pri koľkých km si nahlásil chybu.
    musí ti to uznať na záruku. Inak by som to riešil s importérom.

tak som tam dnes bol (inak je to ZV), ten prij. technik si stale mlel svoje ze mne dava zaruku vyrobca a nie oni (len zabuda ze prachy som uhradil im a nie vyrobcovi ) a ked uz nevedel co a ako tak sam isiel zavolat majitela a ten mi jednoducho oznamil ze aby som sa s nejakou zarukou nezapodieval ze to nie je problem. ten papier som si samozrejme dal napisat - pre istotu. Tak teraz cakame na ten tlakovy spinac lebo to ide az z Nemecka a dufam ze buduci tyzden sa uz nebudem musiet potit v aute ako teraz

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

gratulujem.

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy