Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 35

Téma: Nový podvozok pre Ignisa

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

Predvolené Re: Nový podvozok pre Ignisa

Citácia Pôvodne odoslal Deezel Zobraziť príspevok
    Ok, ja by som tie uloženia tiež rád vymenil. Ide o to, že neviem, či bude sedieť originál uloženie. Idem tam dať KYB + pružiny Vogtland.

Na nete som našiel toto.

... a je tam poznámka, že okrem Sport. Ja mam klasický Ignis. Bude to sedieť?

Tak ako už si dal tie tlmiče s pružinami?
    JAPAN POWER ------ Gallery ------ YouTube video

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 2WD, M13A, 2006

... tlmiče, pružiny a uloženia mám odložené pekne v krabiciach a čakám na jar, teraz na zimu sa mi to nezdá príliš rozumné to meniť. Na jar keď bude za čo, tak dám rovno už aj nové letné pneu 195/55/R15 ľahšie disky. Nech to stojí za to
    Suzuki Ignis 1.3, 2WD, 2006
    LPG Stag

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki

... ešte jedna vec ohľadom podvozku. V marci musím ísť s Ignisom prvýkrát na STK. Bude vadiť, že tam mám iné tlmiče a pružiny ako originálne? Teda otázka znie, či to budem meniť pred, alebo radšej až po STK
    LPG Stag

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

nemá im to prečo vadiť. A vôbec čo ich potom. Mne to celé menili v suzuki a mám to aj v servisnej knižke. Veď na STK ti nič s kontrolou pružín nerobia. len ti otestujú tlmiče.
    inak aby som nezabudol keď ti to vymenia nech ti okrem geometrie spravia aj zbiehavosť .

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Ved geometria je zbiehavost nie? Na Ignisoch sa ani nic ine ako zbiehavost nastavovat neda. Pokial nemas tlmice co umoznuju nastavovanie odklonu ale to asi nemas.
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

duško po geometrii mi museli robiť aj zbiehavosť lebo auto pri brzdení hádzalo a triaslo sa. Toto mi zdelil majiteľ servisu ktorý osobne dohliadal na celú výmenu a nastavenie.

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Tak neviem co tym myslel. Ked menis tlmic za tlmic tak jasne ze sa ti rozhodi vsetko, zbiehavost aj odklony ale tym ze je to bezny tlmic bez moznosti nastavit odklon tak sa ti odklon nastavi sam. Pritiahnes vsetky sroby a ma pevnu poziciu jedine co mozes je zbiehavost.
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki

... tiež si myslím, že sa tam odklon nedá nastaviť ... na tlmiči sú dve presné diery (bez vôle), takže to jednoducho musí sadnúť
    LPG Stag

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki

Zdravím,

Takže na Ignise sú už asi týždeň vymenené pružiny a tlmiče. Menili sme so švagrom doma v garáži. Najväčší problém bol som sťahovákmi na pružiny, no nakoniec sa nám ich podarilo vyrobiť, tak aby držali. Ďalším problémom bolo povolenie matice, čo drží pokope pružinu hore na tlmiči. Pomohol hasák (herkules) a na druhej strane gola plus asi metrová tyč .
    Čo sa týka nastavenia geometrie a vecí s tým súvisiacich. Na Ignise naozaj nieje o čom. Geometria = zbiehavosť, ostala bez zmeny, keďže sme s riadením vôbec nič nerobili. Odklony sa nastaviť nedajú - sú tam presné diery, ktoré jednoducho sadnú na svoje miesto. Po výmene sa auto správa normálne, žiadne vibrácie, trasenie, ani pri brzdení, ani pri 140 km/h.

Výsledok:
    Predná náprava pôsobí mäkšie a komfortnejšie oproti pôvodnej. Žiadne buchotanie, presné riadenie, skrátka paráda.
    Zadná náprava pôsobí tvrdšie ako pôvodná. Zmizol kočíkový efekt - cez nerovnosti môžem ísť rýchlejšie bez obáv, že ma niekde neodhodí.

Nedostatky: nezmizli zvuky (cvakanie) od zadnej nápravy. Pri prejazde nerovnosťou sa ozve také "cvak, cvak", keď sa auto rozkolíše. Je to výraznejšie hlavne keď niekto sedí v zadu, takže to môže byť aj uchytením zadnej sedačky, možno. Ostal aj klepotavý zvuk od zadnej nápravy, po dôkladnom prezretí to už môže byť len jedna z hadičiek na nádrži, alebo nejaký predmet v nádrži, ostatné drží všetko ako má.

Celkové hodnotenie 8 z 10. Takže vcelku spokojnosť. Uvidíme ako dlho to vydrží v tomto stave.
    LPG Stag

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Deezel Zobraziť príspevok
    ... Ostal aj klepotavý zvuk od zadnej nápravy, po dôkladnom prezretí to už môže byť len jedna z hadičiek na nádrži, alebo nejaký predmet v nádrži, ostatné drží všetko ako má....
    Na starom Swifte mi takto cvakal plavák v nádrži.

Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •