Zobrazenie výsledkov 1 až 6 z 6

Téma: Význam servisnej kontroly

Predvolené Význam servisnej kontroly

dobry den,

mam jeden dotaz ohladom servisnej kontroly/prehliadky auta po roku resp. 15tis. kilometroch. zda sa mi velmi prehnana cena za tento servis-kontrolu (oproti poslednemu roku to tento rok stalo o cca 100€ viac) a tak sa chcem spytat, ci je tato kontrola potrebna a vlastne kvoli comu sa "musi" vykonavat. mam ignisa od roku 2006 a zrejme uz ak skoncila zaruka na auto, tak to uz mozno ani nema taky vyznam ako ked este bola nan zaruka a kontrola servisna - prehliadka sa zrejme musela vykonavat este kvoli zaruke. poradte mi, ci sa mam uz na to vykaslat - ze to uz nema vyznam a budem si dat chodit kontrolovat auto do NIE autorizovaneho servisu a nie tak casto (olej mi vymeni kamos/mechanik zadarmo a aj cena samotneho oleja bude ina predsa) .... dakujem za rady, vysvetlenie dovodu servisnych prehliadok.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Význam servisnej kontroly

Po skončení záruky to význam nejaký nemá, ak máš čas, chuť hľadať neautorizovaný servis, ktorému môžeš veriť, alebo schopnosti si servisovať sám (vrátane likvidácie odpadov).

Otázka môže potom vzniknúť pri predaji auta - ja osobne by som si už jazdené auto bez osobného preverenia, že bolo pravidelne servisované v autorizáku nekúpil.... aj keď jazdené by som si už asi nekúpil žiadne

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Sx4 1.6 DDIS

Je nutné chodiť do autorizovaneho servisu suzuki? Nemozem ist do hoci akeho ineho servisu? Trebarz Nissan, Peugeot alebo ku nejakemu sukromnikovi??

Lokalita
    Martin
    Moje Suzuki
    SUZUKI SX4 1,5i Freeze

Citácia Pôvodne odoslal sajoman332 Zobraziť príspevok
    Je nutné chodiť do autorizovaneho servisu suzuki? Nemozem ist do hoci akeho ineho servisu? Trebarz Nissan, Peugeot alebo ku nejakemu sukromnikovi??
    V praxi ešte o nikom neviem, ale de facto už nie.

Predajcovia automobilov v Európskej únii už nebudú môcť záruku nových áut podmieňovať návštevami v autorizovanom servise.

Upravené pravidlá týkajúce sa údržby a opráv, začnú platiť 1. júna 2010.

Automobilky už nemôžu podmieňovať záruku nových vozidiel
    Zdroj:Pravda.sk
    Brusel ide proti preferovaniu autorizovaných servisov
    Zdroj:sme.sk
    Way of life!

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Nie že by som sa chystal meniť servis, ale je to zaujimavá otázka v tom duchu (sorry Duch ), že či nová legislatíva, ktorú Dysky zmienil a o ktorej sa už písalo v téme Right to Repair - Právo na opravu, sa vzťahuje aj na majiteľov vozidiel, ktorí kúpili vozy a uzavreli kúpno-predajnú zmluvu, ktorej súčasťou sú aj záručné podmienky, podľa starej legislatívy, kde bolo jednoducho povedané buď servisovanie v autorizáku a záruka, alebo servisovanie mimo autorizovanú sieť a bez záruky.

Alebo nové pravidlá platia až pre nové kúpno-predajné zmluvy?

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    ja osobne by som si už jazdené auto bez osobného preverenia, že bolo pravidelne servisované v autorizáku nekúpil
    Vzhľadom na niektorých "tiežodborníkov" v servisoch je úplne jedno, či ti olej budú meniť v Suzuki, ale ho vymení tvoja manželka. Teda jedno to nie je, ak ti ho vymení stará, máš istotu, že vymenený bol.
    Po mojich skúsenostiach servisom neverím, nie len autorizovaným. A nie som sám, takže paranojou to nebude. Možno som doteraz navštívil len tie "nesprávne".
    Škoda Octavia 1.9 TDi AGR 1/1998, Škoda Octavia 1.9 TDi PD BKC 1/2006

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •