Strana 1 z 4 123 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 36

Téma: Splash 1.0

Moje Suzuki
    Suzuki Splash 1.0 SE (2009; Galactic grey)

Predvolené Splash 1.0

Ahojte. V sobotu si idem po novucky Splash 1.0 Special Edition. Kosicky dealer mi tento motor vyhovaral (ale to je aj tym, ze on taky uz dodat nevedel), v testoch o nom niet zmienky, nikde som nenasiel ani ziadne skusenosti majitela. Najde sa tu predsa len niekto, kto ma skusenosti s tymto motorom? Diky.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Splash 1.0

No veru recenziu naň som ešte ani ja nikde nevidel.... dokonca som tu 1.0 nevidel ani v reále. Ale ten istý motor dávajú aj do Alta.

Myslím, že díler ti ten motor vyhováral skôr z praktickejšieho dôvodu ako je ťažká dostupnosť - a to, že ten motor je papierovo dosť slabý a povedal by som, že s touto motorizáciu je to auto jedine do mesta, lebo ja mám 1,2 a pravdu povediac, mimo mesta, hlavne na diaľnici by som prijal ešte aspoň 10 koní naviac

Aj keď zas záleží na čom si jazdil doteraz, takže tebe bude možno vyhovujúci. Bol si sa na tom odviezť pred kúpou? Však daj potom vedieť.

Čo je v tej Special Edition???

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Čo je v tej Special Edition???
    Tak som si to checkol
    To je vlastne GS výbava. Nechápem čo zas vymýšľajú takéto špeciálne označenia. Navyše tam je len nejaké "celodenné svietenie" čo teda musím zistiť čo tým básnici z Ostrihomu myslia

Prosím ťa, čo si ale dal za tu 1,0???
    Lebo podľa aktuálneho akciového cenníka 1,0 Special Edition stojí 10.490.- a 1,2 GS stojí 10.990.-, plus na obe sa dá ešte uplatniť 2x tisíc eur šrotovné.
    Je medzi nimi rozdiel len 500.-eur a to za ten lepší motor.....

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Navyše tam je len nejaké "celodenné svietenie" čo teda musím zistiť čo tým básnici z Ostrihomu myslia
    Tak zistené
    Normálny modul automatického rozsvietenia všetkých svetiel (predok, zadok, palubka, čiže žiadne DRL, škoda).

Lokalita
    Veľké Rovné.okr.Bytča
    Moje Suzuki
    Splash 1,2 GLX

Konečne sa možno niečo praktické dozvieme o litračiku.
    Hadam bude stačit aj mimo mesta, 65 koni na približovanie.
    Splash 1,2 GLX Bright Red (2008)

Moje Suzuki
    Suzuki Splash 1.0 SE (2009; Galactic grey)

Takze pekne po poriadku.
    a) 1.0: 1.0 ma mensiu papierovu spotrebu (ano, viem, ze na dialnici to bude inak, ale volili som podla toho, kde a ako jazdim). Skor sa zahreje (trojvalec) a v meste bude spotreba ozaj nizsia (papierovo o liter), nehovoriac o tom, ze rad jazdim na spotrebu a podla pal. PC (kedysi vo Fabii SDI Comfort), poistka bude nizsia, menej oleja, chl. kvapaliny a tiez nizsia cena.

b) Special Edition (SE):
    Specialna edicia, povodne urcena vraj na svedsky trh. Komplet GS, akurat navyse celodenne svietenie a chyba jej rezervne dojazdove koleso. Namiesto neho je tam sada na opravu defektu (len som zabudol, ci aj zdvihak, ten by sa mi hodil, ked auto budem prezuvat). Kedze dnes defekt nie je na beznom poriadku a v zivote som nemusel pouzit rezervu, nevadilo mi to. Viem, ze ak prerazim pneumatiku skrz, tak smola, ale utesujem sa usetrenym miestom na drobnosti (ono, je tam velky kus polystyrenu, v ktorom je ulozena ta sada, avsak ta samotna zabera len drobnu cast miesta pre rezervu) a kazde usetrenie hmotnosti je plusom ako pre dynamiku, tak pre spotrebu.

c) cena (v Sk a len priblizne, na tisicky)
    316000.- v akcii
    -30000.- zlava v pripade nesrotovanie (pri srotovani 60000.-Sk)
    - 5000.- na dane skladove vozidlo u daneho predajcu, oproti ofic. cenniku
    ______
    281000.-Sk

a este gratis v hodnotach:
    -10000.-Sk metaliza (Tmavo siva. Nemohol som si velmi vyberat, no aj tak patrila u mna k 3 favorizovanym farbam, pricom jednou bola povodne biela a to kvoli cene)
    - 5000.-Sk laktova opierka
    - 900.-Sk bezp. skrutky
    - 900.-Sk gumove rohoze
    - x (povinna vybava)
    - y (koberce)
    - 1500.-Sk cca (plna nadrz benzinu Shell)
    + velmi vyhodna cena havarijneho poistenia s 0% spoluucastou (avsak vzdy 3000.-Sk) (na rok spolu s povinnym cca 10000.-Sk)

ak by som si dane prvky chcel kupit, tak vysledna cena by bola cca 263000.-Sk, co absolutne vyborne

c) predajca:
    V Kosiciach 1.0 SE nemali, tvrdili, ze sa objednat uz neda. Ze ju mozu mat inde, akosi zamlcali. Odporucali 1.2 GS a snazili sa ma presvedcit spotrebou, aku dosahoval pan predajca. Ten predajca, ktory mi tvrdil, ze hodnota priem. spotreby sa vynulovat neda a ze z ceny 300000.-Sk sa uz neda spravit ziadna zlava (den predtym mi jeho kolegyna bez vyjednavania okamzite znizila cenu o 200 EUR, len co sme sa na to spytali)

Skusal som telefonicky oslovit predajcov v PO, MI, PP, ZV, BB....

V BB pan predajca prompte a seriozne zareagoval, co slubil, to dodrzal a na druhy den som vyplatil zalohu a previezol sa nim. Nemali problem s tym, ze auto prevezmem az o 4 tyzdne, ani s tym, ze ho dovtedy nevyplatim. ...K mojmu poteseniu si pon idem napokon o 3 tyzdne skor, nez som myslel, ze budem moct

Tomuto foru som sa velmi potesil, urcite bude cennym zdrojom informacii a rad.

d) asi to malo byt na zaciatku, ale preco vobec Suzuki Splash?

Edited by Suuzuukii:
    Túto poslednú časť príspevku som presunul do témy Prečo som si kúpil Splash

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal lorenzlubos Zobraziť príspevok
    Tomuto foru som sa velmi potesil, urcite bude cennym zdrojom informacii a rad.
    Nápodobne, lebo okrem iného, si zrejme prvý kto tu má litráka.

Lokalita
    Veľké Rovné.okr.Bytča
    Moje Suzuki
    Splash 1,2 GLX

Ja som mal tiež zahovoreného litračika, len to akosi nevyšlo a s doplatkom som nakoniec skončil s 1,2.
    Vykonu sa neboj, veď koľko beha HTP-čiek a behajú, a tie pokuty za prekročenie rýchlosti stačí aj slabší motor.
    Naposledy upravil Byan; 07-07-2009 o 15:22
    Splash 1,2 GLX Bright Red (2008)

Lokalita
    Topoľčany

Nad 1,0 som pri kúpe vôbec neuvažoval.. Jedným z hlavných kritérií bolo ESP a 1,0 nebola dostupná v GS ako je teraz Special Edition. Ale na mesto to môže byť zaujímavý motor.
    Som zvedavý na prvé dojmy a neskoršie skúsenosti...
    Čo sa týka ceny jednania o zlavu z ceny tak o to som sa ani nepokúšal, a možno som aj mohol, ktovie..
    Povinné zmluvné poistenie na 1,2 mám v korunách 2200, čo myslím že je celkom slušné, som zvedavý akú sumu pošlú na ďalší rok.
    Suzuki Splash 1,2 GS Lagoon Turquoise

Citácia Pôvodne odoslal lorenzlubos Zobraziť príspevok

...
    - 5000.-Sk laktova opierka
    ....
    Taká akože mala byť drahá lakťová opierka?
    To by som ju chcel vidieť, či je iná ako na SX4 lebo ja som ju mal pôvodne za 2500 Sk potom sa to znižilo na 1700SK , no mohli už dať gratis, len v tých časoch slovo akcia nebolo skloňované.
    SX4 1.9DDiS GS 4x4 2007

Strana 1 z 4 123 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •