Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 36

Téma: Splash 1.0

Moje Suzuki
    Suzuki Splash 1.0 SE (2009; Galactic grey)

Predvolené Re: Splash 1.0

Ja som prave preto takmer Splasha ani nekupil - nemoznost kombinacie plnej vybavy a motoru 1.0. Viem, co od toho cakat nemam, ale na spotrebu sa tesim. Ak zo 6,9 ide spravit 6,2, tak z 5,9 by sa malo podarit fakt krasne cislo Uz len 2 dniiiiii!

Moje Suzuki

Auto som prebral s 16,6 km a 11,9 l/100km.
    Teraz ma 280,6 km a 5,2 l/100km (ale uz skocilo aj na 5,1).
    Takze 254 km so spotrebou cca 5,0 l/100km !!!

Zaujalo kopec veci, ale podstatne je, ze auto nie je zdaleka tak lenive, ako som ocakaval. Zatial som spokojny. Najviac mi vadi opozdena aktualna spotreba a ovladanie PC za volantom. Mozno este nemoznost zapnuteho radia pri vytiahnutom kluci zo zapalovania. Proste stat na odpocivadle s otvorenymi dverami a zapnutym radiom bez priserneho pipania, to nejde. A este si neviem zvyknut a vychutnat ovladat radio na volante Lebo priamo radio ma ovladace pekne velke a intuitivne rozmiestnene. Povinnu vybavu, som az na lekarnicku, napchal pekne do priestoru rezervy, k sade na opravu pneumatik. To sa mi tiez velmi paci - nezavadza v kufri, ani pod nim. Tak tolko prve dojmy

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Veľa štastných km a píš.

Ta spotreba ti este pojde pekne dole, len mu nestupaj nastudeno.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Moje Suzuki

Den 2.
    1.) Fungovanie radia/prehravaca len pri zapnutom zapalovani uz vidim skor kladne ako za****e. Ked vystupujem z auta, nemusim ho vypinat. Je to ovela pohodlnejsie. Super.
    2.) Dnes som si vsimol, ze tam, kde som vo Favorite uz preradoval z 1° na 2°, tam v Splashi este musim nechat zaradenu 1°, nakolko 2° tam este nevladze. V konecnom dosledku je to len dobre, nakolko netreba radit v krizovatke, ale az za.
    3.) Zasterky za predne kolesa som sice neobjednaval, nakolko su prilis drahe a dokazeme ich nahradit vlastnym sposobom, ale spina za kolesami na karoserii jasne ukazuje, ze su potrebne.
    4.) Nikde som v navode zatial neobjavil nic o automatickom zamykani veka batozinoveho priestoru pri rozjazde, ale pred chvilou som si vsimol cvaknutie v zadnej casti potom, co auto dosiahlo rychlost cca 20 km/h. Ci to bolo to, to este neviem, lebo spolujazdkyna po vystupeni kufor bez problemov otvorila, ale je fakt, ze vlastne tesne predtym otvorila aj svoje dvere a je pravdepodobne, ze tym odblokovala aj dvere kufra.
    5.) Omylom som zatlacil pod sedadlo to "onee", do coho sa zacvakava pas zadneho laveho pasaziera a ked pri naslednej jazde sa spolujazdkyna pokusila teda zapnut pas to "oneho" pre prostredneho pasaziera, ukazalo sa, ze je naschval ine a neda sa to.
    6.) ...pri vytahovani "oneho" spod sedadla cez otvor von, vyskocila pod dotycnym zadnym sedadlom (tou vacsou castou) taka vystuha, ktora robi sedak tvrdsim (su tam dve) a kedze je tam malo miesta na manipulaciu, este sa mi nepodarilo ju napnut a uchytit naspat
    7.) Ako mavate nastavenu intenzitu podsvietenia pristrojov? A preco prave tak, ako mate?
    8.) Celkovy priemer spotreby ukazuje dnes uz 5,4 l/100km, avsak dnes to boli kopce a serpentiny, potom nespevnena cesta, potom opat kopce a serpentiny a napokon mesto.
    9.) Auto ma najazdenych cca 350km, zajtra bude uz prihlasene (z prevoznych BB znaciek na znacky KE) a pozajtra sa vydava na cestu KE-Wien, vo stvrtok Wien-HU-KE. Tym by sa mal ukoncit zabeh, aspon teda jeho podstatna cast. Som zvedavy najma na spotrebu.
    10.) Stale je co objavovat, uz sa tesim na dalsie postrhy (Vase reakcie a moje objavy)

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Super, len ťa požiadam, začni selektovať svoje postrehy do jednotlivých konkrétnych tém (či už existujúcich, alebo novo založených) podľa jednotlivých "topicov", aby sa to dalo sledovať a nevznikol príspevok "všehochuť" kde sa človek potom stratí a nenájde nič, keď niečo bude potrebovať nájsť. Dík.

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

Vzhľadom k tomu že Ignis je v servise tak mám ako náhradné auto od servisu SPLASH 1.0 . Prvé dojmy (začnem zá****ými):

zá****é:
    1. slabé brzdy
    2. plasty na dverách sa prehybajú - strašne slabé
    3. trochu hlučné

kladné :
    1. presnejšie lícovanie nárazníkov s dielmi karosérie
    2. na to že to je 3-valec pekne ťahá
    3. dobré a presné radenie rýchlostí
    4. kvalitnejšie zlícovanie palubovky
    5. obratné - veľmi dobrý rajt
    6. veľmi dobrá manevrovateľnosť
    7. na tak malé auto až veľmi veľa priestou vnútri
    8. slušný podvozok
    9. tiché a príjemné zatváranie dverí
    10. jazda s veľmi malou spotrebou - podľa palubáku (presnú dopíšem po dotankovaní)

Celkovo zhrnuté: až na pár vecí je to veľmi dobré a podarené auto. Páči sa mi a keď tak pre ženu by bolo ako uliate. Veľmi dobre sa mi na ňom jazdí. Príjemné vozenie.

Ak si na niečo ešte spomeniem alebo si všimnem tak to sem napíšem.
    JAPAN POWER ------ Gallery ------ YouTube video

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Lee, máš pocit že Splash ma slabé brzdy? Ja neviem, podľa mňa to brzdí jak besné

Btw. čože sa stalo Ignisu?

Moje Suzuki

Tie brzdy prekvapili aj mna. Neviem, ci brzdi ako besne, ale zatial rozhodne postacujuco. Brzdy mi prisli tak prirodzene, ze ma vlastne o brzdach ani pisat nenapadlo. Co sa tyka hlucnosti, tak prave pred chvilou sa mi stalo, ze som si myslel, ze mi auto zdochlo, ako mi prislo tiche. OK, to bol volnobeh, ale aj pri jazde mi pride motor skor tichy, ako hlucny. Nehovoriac o tom, ze je to 3-valec. Tie plasty, to som si nevsimol tiez. Ale beriem to ako porovnanie s Ignisom a kazdopadne ma velmi zaujimaju dalsie postrehy a tesim sa na ne. Ozaj, aky model si to dostal ako nahradne auto? GL, GLX, GLX A/C MP3, alebo nebodaj SE (to asi nie, ze?). Diky zatial.

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

to marián: dával som vymienať ten zadný nárazník a tiež čelné sklo. Ale už mám späť ignisa a hotového. Ignis má oveľa ostrejšie brzdy ako Splash.

spotreba na Splashi je slušná cca 6L/100km

ďalšia vec ktorú som si všimol je hlučná spojka. Veľmi je počuť keď sa preraďuje.

to lorenzlubos : bol to 3valec bez klímy ale okná aj späťáky mal v elektrike. neviem aká to bola výbava.

Je to porovnanie s Inisom.

Napriek malým chybám sa mi na aute dobre jazdilo.
    JAPAN POWER ------ Gallery ------ YouTube video

Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •