Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 36

Téma: Splash 1.0

Moje Suzuki
    Suzuki Splash 1.0 SE (2009; Galactic grey)

Predvolené Re: Splash 1.0

Ono, porovnanie s HTP vyznieva, co sa dynamiky tyka, asi horsie pre Splash. S Fabiou HTP som nejake tie km urobil, ako s hatchbackom, tak aj s Combi, vzdy to bolo s 47kW/64k verziou a dynamika sa mi zdala uplne postacujuca (zvyknuty na Fabiu SDI a neskor Favorit 135 LPG). Neviem, o kolko je Fabia (I.) tazsia, ale HTP bola 1.2 a High Torque Power je tam proste citit. Tusim, ze aj v slabsej verzii je tam max. toc. moment viac ako 90 Nm (hodnota Splashu). Ale ako vravim, horsie ako som zvyknuty, to nebude a tak ci tak to vie ist vysoko za limit odobratia vodicaku.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Keď počujem HTP, tak sa mi nožík vo vrecku otvára Fuj to je hnus velebnosti Neviem čo je na tom motore také hypermoderné
    Suzuki robilo 3-valec (41 a neskôr 43kW) a pomerne slušný už v 1983, keď sa škodofke ešte ani o Fabii nesnívalo, nie to o nejakom 3-valci.

Moje Suzuki

Pozri, na neho nadavaju vsetci, co ho nemaju. Ja som sa s nim viac-krat vozil, vysoky krutiaci moment je tam poznat, na to, ze je to trojvalec, to taha Fabiu velmi pekne (47kW). Mne samotny pocet valcov nevadi (ak by ano, nekupim si Splash 1.0, aj ked.... uvidime neskor ), ale je fakt, ze nekupujem Fabiu HTP ale Splash 1.0. Vedome som si urcite nevybral horsie

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Ja nezatracujem 3-valec, to ani omylom
    Len mi príde zaujímavé ako reklama dokáže spopularizovať niečo, čo tu už dávno bolo. Veď 44(51)kW/5200ot a 108(112)Nm/3000 nie sú žiadne svetoborné hodnoty. Viď spomínaný Swift II generácie.
    Jediné čo sa im podarilo je, že vďaka elektronike posunuli max krúťaku na 3000 otáčok. Bohužial v 1983 sa o riadiacej elektronike motora ešte len snívalo.
    Takže v tomto uhle pohľadu to je pre mňa viac reklama ako vynález
    Ale to už som moc

Moje Suzuki

No OK, ja netvrdim, ze je to naj trojvalec, ani ze takmer naj. Len dynamikou vo Fabii mi prisiel celkom prijemny. Porovnal som krutiaci moment so Splashom (len papierovo) a pri spotrebe by som uz taky spokojny nebol. Holt, kupujem Splash Kazdy nech si jazdi, v com je mu naj. Nie som vseobecnym fanusikom ziadnej konkretnej znacky, aj ked tej "ceskoslovenskej" drzim vzdy palce V kazdej kategorii/triede mam svojho favorita.

Mimochodom, Suzuki 1.0 skoncil v odbornej ankete o motor roka v kategorii do 1000cm3 tusim na vybornom 4. mieste, aj ked v tejto kategorii motory vela normalnych znaciek nevyraba (na 1., ako inak skvela Toyota).

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Splash je isto lepšia voľba ako Fabka HTP.

Btw. pozeral som teraz tie papierove údaje a s tou dynamikou, to nie je ani papierovo pre Fabiu nejak jednoznačné. Krúťak má síce o 18 N/m väčší, ale je aj o cca 80kg ťažšia a to už je poznať či máš alebo nemáš 80kg v aute

Som potom zvedavý na tvoje dojmy a skúsenosti.

Moje Suzuki

Tak v tomto pripade som len a len rad. Lebo dynamika 64k HTP mi vo Fabii prisla uplne skvela. Mal som vtedy prave SDI (rovnako 64k). Takze, ak by to bolo aspon porovnatelne s HTP, tak som si vybral este lepsie, nez som tusil. Dufam, ze to porovnavas s HTP 70k, lebo ak 60k, tak potom to este nemusi pre mna nic znamenat, co sa tyka ocakavani na zaklade skusenosti s HTP 64k Uz aby bol moj

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Porovnával som s tou slabšou, ale váha je u oboch písaná rovnaká. Takže potom nie +18 N/m ale +22 N/m.
    Ináč ta spotreba v meste u Fabky 7,7 litra to je samovražda Na takú hodnotu sa nedostanem ani ja so svojou 1,2 a to mu stúpam na krk pomerne často.
    Oproti tomu papierová spotreba Splasha litráka 5,9 litra je úplne fantázia.

Moje Suzuki

Tak s Combi HTP 64k v zimne rano v meste, 3-krat po cca 2 km = 7,4 L/100km. Takze hruza to nebola. Ale prave preto ocakavam (dufam), ze podobne to pojde dole oproti udavanej spotrebe aj v Splashi a mesto max. do 5,5

Mal si zobrat 1,2-ku. Jazdil som na tom dva tyzdne prevazne v meste a priemerka 6,2 pricom ta "zehlicka" jazdila fakt dobre.
    PS: Nejazdim na spotrebu
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •