Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 19

Téma: Predná rozpera (medzi tlmiče)

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

Predvolené Predná rozpera (medzi tlmiče)

Pred dvomi mesiacmi som sa kamaráta čo mi dodal celý povozok na Ignis pýtal na rozperu medzi predné tlmiče. Vyrába ju OMP. neobjednal som ju ale povedal som že v priebehu tohoto roka si ju kúpim.
    Včera mi volal že ju objednal na vlastné riziko a prišla. Že nečakal že príde tak skoro a že sa nemám ponáhľať ale už keď ju má tak ju chcem mať. Takže keď pôjdem za ním hneď si ju zoberiem. Potom hodím foto samotnej rozpery a tiež namontovanej. cena za rozperu OMP je 119€.
    Som zvedavý ako sa to bude chovať s ňou v zákrutách.
    JAPAN POWER ------ Gallery ------ YouTube video

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Predvolené Predná rozpera (medzi tlmiče)

Budes mat problem s poistkami co mas v motore s tou malou plastovou krabickou. Stoji v ceste a mozno ze aj s nadrzkou na brzdovu kvapalinu. Tiez som si myslel ze to je rozpera na Ignis ale je to na Ignis Sport. V tychto detailoch je tam rozdiel. tu nadobku na brzdovku mam dalej od celneho okna a trochu inak tvarovanu tu poistkovu krabicku. Tiez mam omp a vysla ma na 4 000 SK pred rokom Myslim ze to pomohlo, riadenie je citlivejsie a ked nie aspon sa mi kasna nekruti.
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Predná rozpera (medzi tlmiče)

Lee, ty sa chystáš tiež pretekať? Alebo len pre prípad naháňačky s polišmi?

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

Duško ale táto by mala byť priamo na tohoto 5dv - Ignisa a nie na sport. Snáď tam sadne.
    Marián: zatiaľ s Ignisom nie ale bude to o niečo lepšie.
    už som mal tento rok jazdiť Brg trophy ale dom ma nepusti. časovo sa nedalo čo je škoda. možno budúci rok.

Už som dal kamrátovi keď v nedeľu odchádzal naspäť do Írska zohnať búračku Ignis sport kvôli brzdám a keď bude dobrá cena búračky aj dopravy možno by som doviezol celé. Uvidím. Hlavne mi ide o tie brzdy: držiaky strmenov a strmene a celé zadné uloženie. Hadice, kotúče a platničky sa už dá nové.

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

Rozpera je už doma. Duško máš pravdu zavadzia tá poistková skrinka. Budem musieť najako prerobiť ale zatiaľ neviem ako. Nádobka na brzdovku ešte neviem ale je to natesno. A neviac sa mi zdá že aj hadica klímy zavadzia. Len to neviem na sto pro lebo som ju len prikladal.
    Tak to teraz fakt neviem kedy ju namontujem. Tie veci mi spravili škrt cez čas a ten teraz nato nemám.

Tu je foto:

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

To je presne ta ista ktoru mam ja cize je to na Sporta. Klima ti zavadzat nebude. Klimovu hadicu mam prichytenu o rozperu kedze montazou rozpery prides o jeden uchyt klimy ktory je pri ulozeni tlmica. Fotky pre porovnanie:

P.S. Vidim ze stale lepia nalepku OMP naopak. Takto ako mas rozperu tak to je presne opacne. Z tohoto pohladu mas na pravom uchyte rozpery 3 otvory. 2x na srob (uchytenie tlmica) a jeden krat na taky vycnelok kde je povodne uchyt pre hadicu od klimy. Na druhej strane mas len 2x otvor na srob pre uchytenie tlmica takze inak to ist nemoze.
    Naposledy upravil Duch; 04-07-2009 o 00:07

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

vďaka duško za fotky. tie poistky budem musieť nejako vyriešiť ale neviem ak to nevojde cez tú nádržku na brzdovku.
    s tou nálepkou máš pravdu je naopak. ide opačne. ja som ju už skúšal priložiť.
    tie šrouby čím to prichytíš nedržia nič čo by mi mohlo eventuálne dole spadnúť. je to pri tlmiči ale neviem či tam niečo nie je. nemusím sa báť?

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Na lavom tlmici z pohladu celom k autu je uchyt tej klimatizacnej trubky ako sme uz spominali to je vsetko. Nepadne ti nikde neboj ona drzi aj sama ale radsej ju potom priviaz na rozperu aby sa pri jazde nekyvala. Na pravej strane nie je nic. Su to sroby len na tlmice.

Odporucany sposob instalacie je ze povolis vsetky 4 sroby 2x na kazdej strane. Opatrne zdvihnes auto zpredu, cize tym hydraulickym zdvihakom, sledujes ako sa karoseria zdviha a tlmice ostavaju na zemi. Ked to uz bude len tak tak ze zachvilu by sa ti tlmice rozisli lebo karoseria bude vyssie tak prestanes zdvihat auto, prilozis rozperu, spustis auto, zasrobujes a hotovo. Ja som to robil najprv bez zdvihania auta. Odsroboval matky, nahodil rozperu nasroboval a bolo. Potom mi bolo povedane ze to sa tak nerobi. Tak som zdvihol auto a neveril by si ale ked som povolil tlmice tak rozpera bola kratka. Normalne sa karoseria rozsirila trochu a ked tam vtedy das rozperu tak ta udrzi karoseriu napnutu. Cize uchytenia tlmica budu tlacit proti sebe ale rozpera im nedovoli sa hybat. Na geometrii som nebol ani nebolo treba. Vsetko ostalo ako malo. Ak si das pozor aby ti nepadli tlmice lebo sa uz nebudu dotykat kasni tak sa ti geometria nezmeni ved kolesa sa stale dotykaju zeme aj ked uz na nich moc velka vaha neposobi.
    Naposledy upravil Duch; 04-07-2009 o 23:00

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

Vďaka duško. Pozeral som nato dnes tak zbežne keď ma zas poriadny leják vyhnal z domu a všimol som si že tá menšia poistková skrinka sa bude dať presunúť aby nezavadzala. Snáď s ňou nebudú problémy. O čo si oprel vpredu zdvihák?
    Keď bude čas tak sa do toho pustím. nemám síce taký zdvihák ale chalani oproti majú zdvihákov dosť aj na traktor

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Vpredu mas na to urcene miesto. V strede narazniku predneho. Pred stabilizatorom taky vystupok dost velky. Nemam to odfotene ale mal by si to mat aj v uzivatelskom manuale napisane.
    Naposledy upravil Duch; 05-07-2009 o 23:26

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •