Zobrazenie výsledkov ankety: Si spokojný so svojim Suzuki vzhľadom na to, čo za kúpnu cenu ponúka?

Hlasujúcich
171. V tejto ankete nemôžeš hlasovať
  • Som absolútne spokojný

49 28,65%
  • Som spokojný ale mám pár drobných výhrad

106 61,99%
  • Som viac nespokojný ako spokojný

14 8,19%
  • Som absolútne nespokojný

2 1,17%
Strana 7 z 25 PrváPrvá ... 5678917 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 61 až 70 z 241

Téma: Sklamanie zo Suzuki

Predvolené Re: Sklamanie zo Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Objektívny?
    No neviem čo konkrétne sa pokazilo na SX4 tebe a Sklamanému zo suzuki, ale mne na Fiate Stilo r.v. 2001 sa stihli pokaziť tieto "detaily":

- 2x skapatý posilovač riadenia,
    - 1x rozpadnutá skriňa riadenia (auto prestalo zatáčať, volant sa mohol točiť dookola),
    - po daždi pravidelný výpadok ťahu motora (bolo treba vždy niekoľko krát naštartovať),
    - opakovane nefunkčný systém detekcie obsadenia spolujazdcovho sedadla, ktorý aktivoval airbag,
    - 1x rozpadnutý snímač (krúžok) natočenia volantu pre systém ESP,
    - 3x nutná rekalibrácia systému ESP,
    - 1x nefunkčný spínač brzdového pedálu,
    - 1x porucha škrtiacej klapky,
    - každý 2-3-tí deň falošné poplachy elektroniky ako chyba ABS, ASR, ESP, airbags atď.,
    - odtrhnuté/prasknuté vnútorne madlo vodičových dverí,
    - každé cca 3 mesiace vypálena žiarovka H7 (výmena = demontáž kolesa a podblatníka, alebo ekvilibristika s veľmi chudými rukami z vrchu),
    - po 115.000km a 5 rokoch totálne hrdzavé napínacie a vodiace kladky rozvodového remeňa,
    - opakované netesnosti klimatizácie,
    - 1x skapatý kompresor klimatizácie,
    - netesnosti chladiacej sústavy,
    - rozpadnuté gumové prachovky lanovodov ručnej brzdy = nemožnosť používania ručnej v zime pretože to sa automaticky = jej zamrznutiu,
    - 1x prehrdzavený durch pletenec výfukového potrubia,
    - koncový diel výfuku na total hrdzavý,

O tom že všetky čapy a ramená boli z blata sa už ani nejdem zmieňovať.

...no a na viac si už v tejto chvíli ani radšej nechcem rozpamätávať ďalej. Auto predané so stavom 120.000km vo veku 6,5 roka. Údržba za posledný pol rok (nepočítam výmenu oleja a fitrov) stála viac ako 50.000.- SKK.

Takže oproti tomu vŕzganie plastov na SX4 úúúúúplný detail.
    no keby som si ja pred sx4-kou kupil fiat, tak by som sa tiez teraz tesil zo suzuki, ja som mal tu "smolu", ze som si kupil auta, s ktorymi stacilo chodit do servisu raz za 30 000km a tankovat benzin. Inak mozno ta prevodovka v SX4-ke, ktora je porovnatelna so zigulakom, pochadza tiez z dielne fiatu (nakoniec aj ziguli je vlastne fiat), takze ja sa vlastne nepravom hnevam na suzuki, mozno zato moze fiat. Inak keby mi nejaky predajca povedal, kupte si radsej benzin, lebo diesel je od fiatu a je tam na pi... prevodovka, tak by som si mozno aj dal povedat.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Premenujte toto diskusne forum na "antifiatovske", bude to lepsie sediet. Ak si niekto kupuje jazdene auto od neznameho majitela, vzdy musi ratat s tym, ze nie vsetko bude "koser". Ak by si Suuzuukii mal toho Fiata od novoty, urcite by si opisovane problemy nemal. Ja som mala za svoju dost dlhu sofersku eru 5 Fiatov a pokial viem, okrem Tipa diesel vsetky behaju - posledneho - Stilo vlastni nas rodinny priatel a nemoze si ho vynachvalit. On totiz vedel, ake auto a hlavne od koho ho kupuje.

Ale spat k Suzuki: chcela som nieco ine, co prejde aj nejaky ten teren na chalupu, odvezie trochu viac ako kufre, vyzera dizajnovo k svetu a ma dobru vybavu a cenu. Po dlhom preberani ostatnych znaciek zvitazila Suzuki Grand Vitara. Dnes ju mam skoro rok a je mi jasne, preco tak dobra vybava za dobru cenu - malokto by bez toho totiz o tejto znacke uvazoval. Chyby, ktore Vitara ma, si nevsimam hoci to nie su zrovna za tie peniaze drobnosti. Dolezite je, ze ma zatial odvezie tam, kam to potrebujem a citim sa za volantom dobre. Ale ak by som mala opat stat pred rozhodnutim, ci Suzuki, alebo nieco ine - nepoznam jednoznacnu odpoved...

Lokalita
    Banská Bystrica
    Moje Suzuki
    SX4 1,6 DDiS

My sme sa doma s polovičkou porozprávali ako by malo vyzerať naše prvé nové auto . Ja som niečo vytipoval cez internet a potom sme začali obchadzať predajcov. Ja by som doteraz chodil od jedneho k druhemu a porovnával, tak som to prenechal polovičke. Vybrala SX4 a mne sa páči čím dalej tým viac. Máme ju pol roka a dnes by som ju bral bez zaváhania.
    A na koniec, porovnať to s Thaaliou je scestné.
    S Sx4 1,6 DDiS - S Wagon R+ 1,3 - S Burgman 650 executive - S Samurai

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal nadineh Zobraziť príspevok
    Dnes ju mam skoro rok a je mi jasne, preco tak dobra vybava za dobru cenu - malokto by bez toho totiz o tejto znacke uvazoval. Chyby, ktore Vitara ma, si nevsimam hoci to nie su zrovna za tie peniaze drobnosti. Dolezite je, ze ma zatial odvezie tam, kam to potrebujem a citim sa za volantom dobre. Ale ak by som mala opat stat pred rozhodnutim, ci Suzuki, alebo nieco ine - nepoznam jednoznacnu odpoved...
    V podstate s tebou nadineh súhlasím.

Ako som už skôr povedal, sú aj lepšie, resp. kvalitnejšie spracované autá, ale pomer cena/kvalita/výbava je bermudský trojuholník, ktorého "súčet strán" sa rovná vždy "nejakej stanovenej hodnote". A od tej závisí kvalita auta.

Preto je vhodné predtým ako človek auto kúpi si dôkladne ujasniť koľko chce investovať a čo od auta chce a očakáva a zistiť čo zač je práve to auto ktoré kupuje a nie po funuse nariekať, že on si myslel alebo čakal to alebo ono.

Btw. momentálny stav ankety 21 spokojných, resp. skôr spokojných, oproti 2 nespokojným má tiež nejakú výpovednú hodnotu.

Lokalita
    Topoľčany

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Btw. momentálny stav ankety 21 spokojných, resp. skôr spokojných, oproti 2 nespokojným má tiež nejakú výpovednú hodnotu.
    Pravdepodobne ešte nezahlasoval Passion resp. "sklamany zo suzuki"

Čo sa týka sklamania tak si myslím že o tom sa tu nedá debatovať, Suzuki má ďaleko viac plusov ako mínusov. Ostatné značky, či už francuzske, nemecké atď. tiež niesú úplne 100%né, aj keď možno sú na inej úrovni (aj cenovej).

Život tiež nemá len samé plusy a to vystihuje suzuki slogan Way of life!

Suma sumárum
    Suzuki Splash 1,2 GS Lagoon Turquoise

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Hlasoval som za druhu moznost. Na 5. dver Ignise mi vrzgala pristrojovka ked bola studena. Na 3. dver co mam teraz mi hrka mechanizmus posuvania spolujazdcovej sedacky. Uplne detaily. Obe auta pouzivam v meste, na pretekoch stale a ani jednemu nic nie je. Menim len spotrebny material olej, brzdy, filtre.... Ten 5. dverovy mal 80 000km, ked mal 10 000km som s nim zacal jazdit preteky. Ked si zoberem jeho nakupnu cenu, moznosti vyuzitia, kvalita, vykon tak som mal dat radsej ABSOLUTNE spokojny lebo vrzganie pristrojovky je fakt blbost. 70 tis ozaj poriadneho jazdenia, blbosti a nejakych drobnych nehod a to auto ani neceklo. Uz vyse roka ho nemam predal som ho, momentalne mam Ignis Sport ten 3. dver. Kupil som ho ked mal 15 000km, teraz ma 34 000. taktiez mesto/preteky vsetko a bez problemov aj ked este nema vela km najazdenych.
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Citácia Pôvodne odoslal nadineh Zobraziť príspevok
    Premenujte toto diskusne forum na "antifiatovske", bude to lepsie sediet. Ak si niekto kupuje jazdene auto od neznameho majitela, vzdy musi ratat s tym, ze nie vsetko bude "koser". Ak by si Suuzuukii mal toho Fiata od novoty, urcite by si opisovane problemy nemal. Ja som mala za svoju dost dlhu sofersku eru 5 Fiatov a pokial viem, okrem Tipa diesel vsetky behaju - posledneho - Stilo vlastni nas rodinny priatel a nemoze si ho vynachvalit. On totiz vedel, ake auto a hlavne od koho ho kupuje.
    ...
    v tom mojom prispevku je trochu ironie, co sa tyka fiatu, ja proti dizlovemu motoru nemam ziadne vyhrady, iba proti prevodovke a to ci je aj ona od fiatu je otazne. Mozno je, mozno nieje, kazdopadne ja som si kupil suzuki, takze by som to ani nemal riesit.
    Jednoducho chapem ze niekto si tu da nick "sklamany zo suzuki".

Ked porovnam moje pocity po kupe noveho H. Getz a po kupe Ignisa, tak musim povedat, ze po kupe Ignisa (po nejakom tom tyzdni) tam iste sklamanie v dosledku prejavovania sa roznych technickych "nedokonalosti" bolo. Oproti pocitom z Getzu boli tie z Ignisa omnoho zmiesanejsie .. ale Getz bol prve nove auto po Skodovke, takze pri Ignise som mal uz ine kriteria. Cize asi je to aj o uhle pohladu a postupom casu mi tie veci, z ktorych som bol na Ignise sklamany, vadia coraz menej (az na ten posahany plynovy pedal). nie ze by som si na tie "zavady" zvykol, proste v porovnani s moznostami a schopnostami auta sa pre mna javia ako nepodstatne.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Lokalita
    Bratislava

SX4 je moje prvé auto, aj keď jazdil som na aj na FAB-ke., ci Renaulte. Aj ja som bol nespokojný s vrzganím plastov pod prístrojovou doskou a divnými pazvukmi vo dverách po kúpe, po pár 100 km to prestalo. Teraz je ticho. A UZ SOM SPOKOJNY .

Lokalita
    Banská Bystrica

Citácia Pôvodne odoslal udenac Zobraziť príspevok
    No ja mam SX4 - 2wd 1,5 glx - vysla ma na 319 000 Sk.
    V madarsku sa dala kupit pod 300....
    Jasne ze silnejsi motor, 4wd a nejaka vybava a mas cenu cez pol miliona...
    ale porovnavam cenu 319 tis v danej kategorii a vybave s cim lepsim si sa stretol???
    mam to iste auto a som nadmieru spokojny... nikto v cene 319000Skk nepredaval (ked som ho ja kupoval) auto porovnatelne so suzuki.. a kedze nie som milionar a nemusim mat kozeny interier a pod tak mi staci aj moja SX4-ka
    SUZUKI SX4 1,5 Urban Line

Strana 7 z 25 PrváPrvá ... 5678917 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •