Zobrazenie výsledkov ankety: Si spokojný so svojim Suzuki vzhľadom na to, čo za kúpnu cenu ponúka?

Hlasujúcich
171. V tejto ankete nemôžeš hlasovať
  • Som absolútne spokojný

49 28,65%
  • Som spokojný ale mám pár drobných výhrad

106 61,99%
  • Som viac nespokojný ako spokojný

14 8,19%
  • Som absolútne nespokojný

2 1,17%
Strana 6 z 25 PrváPrvá ... 4567816 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 51 až 60 z 241

Téma: Sklamanie zo Suzuki

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Predvolené Re: Sklamanie zo Suzuki

už jen si dát do zubů a roztrhat občanky
    Troch náhledu by neškodila. Jde JENOM o auto !

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Objektívny?
    No neviem čo konkrétne sa pokazilo na SX4 tebe a Sklamanému zo suzuki, ale mne na Fiate Stilo r.v. 2001 sa stihli pokaziť tieto "detaily":

- 2x skapatý posilovač riadenia,
    - 1x rozpadnutá skriňa riadenia (auto prestalo zatáčať, volant sa mohol točiť dookola),
    - po daždi pravidelný výpadok ťahu motora (bolo treba vždy niekoľko krát naštartovať),
    - opakovane nefunkčný systém detekcie obsadenia spolujazdcovho sedadla, ktorý aktivoval airbag,
    - 1x rozpadnutý snímač (krúžok) natočenia volantu pre systém ESP,
    - 3x nutná rekalibrácia systému ESP,
    - 1x nefunkčný spínač brzdového pedálu,
    - 1x porucha škrtiacej klapky,
    - každý 2-3-tí deň falošné poplachy elektroniky ako chyba ABS, ASR, ESP, airbags atď.,
    - odtrhnuté/prasknuté vnútorne madlo vodičových dverí,
    - každé cca 3 mesiace vypálena žiarovka H7 (výmena = demontáž kolesa a podblatníka, alebo ekvilibristika s veľmi chudými rukami z vrchu),
    - po 115.000km a 5 rokoch totálne hrdzavé napínacie a vodiace kladky rozvodového remeňa,
    - opakované netesnosti klimatizácie,
    - 1x skapatý kompresor klimatizácie,
    - netesnosti chladiacej sústavy,
    - rozpadnuté gumové prachovky lanovodov ručnej brzdy = nemožnosť používania ručnej v zime pretože to sa automaticky = jej zamrznutiu,
    - 1x prehrdzavený durch pletenec výfukového potrubia,
    - koncový diel výfuku na total hrdzavý,

O tom že všetky čapy a ramená boli z blata sa už ani nejdem zmieňovať.

...no a na viac si už v tejto chvíli ani radšej nechcem rozpamätávať ďalej. Auto predané so stavom 120.000km vo veku 6,5 roka. Údržba za posledný pol rok (nepočítam výmenu oleja a fitrov) stála viac ako 50.000.- SKK.

Takže oproti tomu vŕzganie plastov na SX4 úúúúúplný detail.
    Ty vole tak to je sila Nechcel by som
    JAPAN POWER ------ Gallery ------ YouTube video

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

Citácia Pôvodne odoslal sklamany_zo_suzuki Zobraziť príspevok
    Aby sme sa rozumeli:
    Na aute sa mi nekazí nič (zatiaľ). Nespokojný som s použitým materiálom a odfušovaným prevedením či už
    Exteriéru:
    -dvere nelícujú s karosériou tak dokonale ako by mali (všimol som si to už na viacerých SX4kách,
    -plechy tenšie oproti iným značkám v podobnej triede,
    -plasty na dverách vyšediveli po dvoch mesiacoch (mal som 10ročnú felíciu a vonkajšie plasty boli skoro ako nové bez akejkoľvek extra údržby)
    -výfuk po roku neskutočne hrdzavý
    -oplastovanie nalepené ako keby to robil sused cigáň v garáži - prečnievajúce lepidlo, trvalé stopy na plastoch po odmasťňovaní acetónom (myslím, že toto robili na predajni)
    - a na to všetko mi ešte aj nakrivo namontovali zadné zásterky v Suzuki Servise so skrutkami, ktoré po dvoch týždňoch jazdenia zhrdzaveli (to som zvedavý, do čoho sú zakrútené)

Interiéru (síce pekný, ale):
    -časom vŕzgajúce plasty (také pazvuky nevydávala ani moja 30-ročná 120ka)
    -vŕzgajúca sedačka (toho času už odstránené)

Motor - má tichučký a kultivovaný chod, no treba ho na môj vkus (a skúsenosti) dlhšie potočiť pri štarte

Prevodovka - už sa mi pri bežnom radení nejakým zázrakom akoby "pomiešali" rýchlosti 1. a 2. rýchlostný stupeň nešli zaradiť vôbec, 3. a 4. sa radili ako 1. a 2. a 5. šiel ako 3. Po zaradení spiatočky sa všetko dalo do normálu.

Toto ma v rýchlosti teraz napadlo. Určite toho bude viac, keď sa zajtra pozriem na auto.
    Prečo som ho teda kupoval? Nuž páčilo sa mi a stále sa mi páči (dizajn je naozaj skvostný no ako vieme, ten od Suzuki aj tak nie je) a niektoré nedostatky som si hneď nevšimol a iné sa začali prejavovať až používaním. Skúšobnú jazdu som abolvoval na 1.5, kde ma nemilo prekvapil slabý ťah motora. No predajca ma učičíkal tvrdením, že pri 1.6ke je to omnoho živšie. Živšie to je, ale nie omnoho - možno teraz, ako som začal doňho tankovať V-Power racing to má už ten správny ťah. Ďaľší dôvod - mali sme v práci Swifta, bol to čistokrvný Japonec, kvalitou úplne niekde inde, ako moja SX4ka, očakával som adekvátnu prácičku vykonanú aj na mojom aute, no maďari asi vedeli, že ide na Slovensko. To služobné doteraz potrebuje k svojmu životu len vodu, olej a benzín. Nekritizujem Suzuki ako také, kritizujem konkrétne moje auto a myslím, že aj všetky SX4ky vyrobené v Ostrihome.

Ako prvé auto som od r.1997 vlastnil Š120LS, nabehal som na nej za 6 rokov niečo cez 100tis km, niečo z toho aj na LPG. Potom som presedlal na otcovu novú 206ku 1.4, ktorej sme spolu nakrútili 70tis km zhruba pol na pol. V r.2005 som si kúpil jazdenú felíciu combi 1.6ku, ktorá mala 130tis km. V lete r2008 som ju predal, keď som kúpil SX4 1.6ku 4x4, vtedy mala felícia natočené necelých 200tis km. Popri tom som jazdil veľa na služobných autách krížom krážom väčšinou len po Slovensku. Cez malú corsu 1.0, accent, ladanivu, megan 1.6, octaviu 1.9TDi, passat 1.9TDi až po ducato 2.5TD. Ak mi niekto povie, že mám síce vodičák 12 rokov, ale asi málo najazdené, nie je o čom..

Luxusné autá som obiehal so škodovkou aj ja, hlavne nesmeli stáť nízko na plynovom pedáli.

Nie je žiadna vecička vo výbave, ktorú skoro dennodenne nepoužívam (okrem pípajúceho nezapnutého bezp. pásu, ktorý som odpojil krátko po kúpe). Takže nedal som peniaze navyše do niečoho, čo nevyužijem.

Mimochodom, thalia je už nová chlapci a tá veru s tou starou spoločné toho veľa nemá. No meniť za ňu určite nebudem. Aj kôli tomu som si kupoval SX4, že má dobrý "prechodový prierez" a 4WD. Mimochodom, počul som aj jedno porekadlo na renault - "Od auta s pi.ou vo znaku, nedočkáš sa zázraku

Podľa všetkého bola chyba spustiť kritiku na Suzuki auto, na fóre Suzukiclub. Sorry páni, môj názor ste si vypočuli, už sa to viackrát nestane. Budem prispievať už len duchaplnými, odbornými a užitočnými príspevkami. Aj keď som nespokojný s určitými vecami na mojom aute, nebojte sa, spávam pokojne. Priznal som si môj omyl v kúpe, a snažím sa robiť si radosť aspoň tými vecami, čo sa mi na tomto aute páčia a čo fungujú na 100%.

p.s: acla, tým avatarom si ma totálne dostal, začal som škrabkať po LCD a potom som už začal pi.ovať, ako sa tá mucha dostala pod displej
    Plechy na nových autách sú zväčša o rovnakej hrúbke. Si pozri Audi A8 aké má plechy. Veľmi tenké len má veľa výztuh. Inak dnešné autá nemôžu mať plechy ako Škoda 100L .
    Plasty dnes dávajú väčšinu značkám tí istí výrobcovia. Ako zošediveli?
    Tie dvere Ti odstávajú? Ak áno : REKLAMUJ. Ja by som reklamoval hneď.
    Výfuk sa už riešil. Najdi to.
    Pokiaľ máš SX4 s oplastovaním tak to robia V PREDAJNIACH. REKLAMUJ.

Celkovo na tvojom mieste by som reklamoval. Raz si za to zaplatil a dosť peňazí.

Ale napriek tomu to nie sú extra vady. Možno si narazil na kus z nočnej smeny.

Mne sa tiež zdalo keď som mal IGNISA asi 0,5roka že pri otváraní predných dverí to vydáva príliš silný zvuk. Tak to rapkalo. Reklamoval som a vymenili mi komplet tie brzdiče na dverách.

Škoda OCTAVIA: možno pohodlnejšie ale auto z tvarohu ktoré nebrzdí.
    ŠKODA FABIA: väčší šrot som nevidel.
    Škodovka prestala vyrábať autá po skončení Felície. Odvtedy sú to len kopy šrotov.

Ako dlho máš vodičák neznamená že veľa jazdíš. Takže môžeš mať vodičák aj 30 rokov ale najazdené málo a skúsenosti mizerné. Dĺžka vodičáku neznamená skúsenosť za volantom.
    JAPAN POWER ------ Gallery ------ YouTube video

Lokalita
    Žilina
    Moje Suzuki
    SX4 1,5

Citácia Pôvodne odoslal sklamany_zo_suzuki Zobraziť príspevok
    Aby sme sa rozumeli:

Podľa všetkého bola chyba spustiť kritiku na Suzuki auto, na fóre Suzukiclub. Sorry páni, môj názor ste si vypočuli, už sa to viackrát nestane. Budem prispievať už len duchaplnými, odbornými a užitočnými príspevkami. Aj keď som nespokojný s určitými vecami na mojom aute, nebojte sa, spávam pokojne. Priznal som si môj omyl v kúpe, a snažím sa robiť si radosť aspoň tými vecami, čo sa mi na tomto aute páčia a čo fungujú na 100%.
    Ale preco??
    ber to tak ze si zavrtal do nasich milacikov .
    Ja osobne som rad ak upozornis aj na "neduhy" ved aj o tomto ma byt forum (asi?)

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Poďme, poďme, hlasujeme hore, nech dostaneme nejaký objetívny výsledok aspoň z 50-tich hlasov

ja som tiez od auta ako je SX4 v plnej palbe cakal trosku viac, co sa tyka kvality, keby som do toho presadol zo zigulaka, tak problem nemam, lenze medzitym som mal Thaliu a dodnes mam este Corsu. Obidve auta boli kvalitou lepsie ako SX4. A nemozete mi mat za zle, ked si kupim auto za 550 litrov, ze od neho ocakavam aspon taku kvalitu ako mali tie dve o polovicu lacnejsie auta.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS

Tak toto je inac od veci diskusia
    Hoši vy co ste nespokojni ste kde boli ked sa vase auto kupovalo?
    Vacsina veci na ktore sa ponosujete su viditelne na prvy alebo druhy pohlad, a ak nahodou nie tak su to vseobecne zname nedostatky z dostupnych recenzii na nete.
    A to ostatne ako korozia, nepresne zlicovanie plechov, ale aj tie pomiesane rychlosti a co ja viem co este sa da vsetko reklamovat! Cakate na co? Az vam skonci zaruka?
    Ja vidim problem v tom, ze ocakavate od 4-kolky za 500 tacov taku kvalitu ako od nejakej RAV4-ky co stoji pomaly raz tolko. Auto sa nekupuje ako rifle, ze pacia sa mi, tak si ich kupim bez toho, aby som si prestudoval co to auto je vlastne zac... jedine ze ste milionari ale potom sa uz nie je vobec preco stazovat

Citácia Pôvodne odoslal kisuzu Zobraziť príspevok
    Tak toto je inac od veci diskusia
    Hoši vy co ste nespokojni ste kde boli ked sa vase auto kupovalo?
    Vacsina veci na ktore sa ponosujete su viditelne na prvy alebo druhy pohlad, a ak nahodou nie tak su to vseobecne zname nedostatky z dostupnych recenzii na nete.
    A to ostatne ako korozia, nepresne zlicovanie plechov, ale aj tie pomiesane rychlosti a co ja viem co este sa da vsetko reklamovat! Cakate na co? Az vam skonci zaruka?
    Ja vidim problem v tom, ze ocakavate od 4-kolky za 500 tacov taku kvalitu ako od nejakej RAV4-ky co stoji pomaly raz tolko. Auto sa nekupuje ako rifle, ze pacia sa mi, tak si ich kupim bez toho, aby som si prestudoval co to auto je vlastne zac... jedine ze ste milionari ale potom sa uz nie je vobec preco stazovat
    nikdy som ziadne recenzie pred kupou auta necital, tie som zacal citat az po kupe SX4. Na predvadzacej jazde nemas sancu zistit, ze na tom konkretnom kuse co si kupis sa zle radia rychlosti. Ked sme zo zaciatku cokolvek reklamovali, v servise nam nechceli dat ziaden papier o tom, ze prevzali vozidlo, oni take nerobia. To som dovtedy nikdy nezazil. Tak sme si spisali sami taky papier a chceli sme od nich aby ho pri prevzati potvrdili. Reakcia o mesiac nam prisiel list od pravnika, ze reklamacia je neopravnena, lebo na aute sme sa pred kupou previezli a vedeli sme ako sa na nom radia rychlosti, co vobec nebola pravda. ... RAV4 je trosku vacsie auto, takze do jednej cenovej kategorie s SX4, by som ho nedaval a v konecom dosledku pri uplatneni odpoctu DPH, co suzuki neumoznuje by to ani drahsie nebolo. Lenze moja zena si vybrala SX4 na zaklade dizajnu a aj preto ze to je male auto, razvor 2500, cize taky ako corsa na ktoru bola zvyknuta, lebo mala obavy z vacsieho auta. Co je na tom take tazke pochopit ze niekto si kupi auto, lebo sa mu paci.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    SX4 Urban Line 1,6 GS AAC/AT

Citácia Pôvodne odoslal profiter Zobraziť príspevok
    nikdy som ziadne recenzie pred kupou auta necital, tie som zacal citat az po kupe SX4.
    ....si vybrala SX4 na zaklade dizajnu
    ......Co je na tom take tazke pochopit ze niekto si kupi auto, lebo sa mu paci.
    Suzuki Swift 1,3 GLX (1998-2003), Suzuki Ignis 1.3 GS AC (2004-2009), Honda Jazz 1,4 Comfort (2009-2013), Suzuki SX4 1,6 GS AAC/AT (2013-...)

Všetky tieto chyby sú banálne ako vŕzganie plastov a podobne lebo aj tak ich nepočujete lebo mate zapnuté rádio. Podstatne veci sú :
    -pohodlie šoféra čo ma SX4 vynikajúce
    -dobré jazdné vlastnosti
    -dobrá priechodnosť terénom keďže sa jedná o 4x4
    -dostatok pľacu vo vnútri auta
    -poruchovosť auta
    -a možnosť odparkovať auto kde koľvek a kedy koľvek (kradnutie aut)
    -a podobne
    Tieto veci porovnávajte trebarz i s Octaviu.
    Male chybičky krásy na Suzuki sa dajú vykompenzovať tými ostatnými superlatívmi

Strana 6 z 25 PrváPrvá ... 4567816 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •