Zobrazenie výsledkov ankety: Si spokojný so svojim Suzuki vzhľadom na to, čo za kúpnu cenu ponúka?

Hlasujúcich
171. V tejto ankete nemôžeš hlasovať
  • Som absolútne spokojný

49 28,65%
  • Som spokojný ale mám pár drobných výhrad

106 61,99%
  • Som viac nespokojný ako spokojný

14 8,19%
  • Som absolútne nespokojný

2 1,17%
Strana 5 z 25 PrváPrvá ... 3456715 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 41 až 50 z 241

Téma: Sklamanie zo Suzuki

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Sklamanie zo Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal acla Zobraziť príspevok
    A Hrdzavenie podvozku SX4, Rezonancia v palubovke, Ľahko poškrabateľné plasty, Vŕzganie plastov, Zahmlievanie okien SX4, Hrdza v aute atd. - to všetko sú len detaily ?
    Ak áno, prečo nejazdíš na Trabantovi ???
    Plasty, plasty, plasty, plasty....

Hrdzavé výfukové potrubie - ak pamätám diskusiu z tej témy o podvozku, aj podvozok, aj výfuk predajca rieši v rámci záruky, napriek tomu, že sa na to záruka až tak úplne nevzťahuje.

Ak áno, prečo nejazdíš na Trabantovi ???
    No comment. O diskusiu na tejto úrovni strácam záujem

Aby sme sa rozumeli:
    Na aute sa mi nekazí nič (zatiaľ). Nespokojný som s použitým materiálom a odfušovaným prevedením či už
    Exteriéru:
    -dvere nelícujú s karosériou tak dokonale ako by mali (všimol som si to už na viacerých SX4kách,
    -plechy tenšie oproti iným značkám v podobnej triede,
    -plasty na dverách vyšediveli po dvoch mesiacoch (mal som 10ročnú felíciu a vonkajšie plasty boli skoro ako nové bez akejkoľvek extra údržby)
    -výfuk po roku neskutočne hrdzavý
    -oplastovanie nalepené ako keby to robil sused cigáň v garáži - prečnievajúce lepidlo, trvalé stopy na plastoch po odmasťňovaní acetónom (myslím, že toto robili na predajni)
    - a na to všetko mi ešte aj nakrivo namontovali zadné zásterky v Suzuki Servise so skrutkami, ktoré po dvoch týždňoch jazdenia zhrdzaveli (to som zvedavý, do čoho sú zakrútené)

Interiéru (síce pekný, ale):
    -časom vŕzgajúce plasty (také pazvuky nevydávala ani moja 30-ročná 120ka)
    -vŕzgajúca sedačka (toho času už odstránené)

Motor - má tichučký a kultivovaný chod, no treba ho na môj vkus (a skúsenosti) dlhšie potočiť pri štarte

Prevodovka - už sa mi pri bežnom radení nejakým zázrakom akoby "pomiešali" rýchlosti 1. a 2. rýchlostný stupeň nešli zaradiť vôbec, 3. a 4. sa radili ako 1. a 2. a 5. šiel ako 3. Po zaradení spiatočky sa všetko dalo do normálu.

Toto ma v rýchlosti teraz napadlo. Určite toho bude viac, keď sa zajtra pozriem na auto.
    Prečo som ho teda kupoval? Nuž páčilo sa mi a stále sa mi páči (dizajn je naozaj skvostný no ako vieme, ten od Suzuki aj tak nie je) a niektoré nedostatky som si hneď nevšimol a iné sa začali prejavovať až používaním. Skúšobnú jazdu som abolvoval na 1.5, kde ma nemilo prekvapil slabý ťah motora. No predajca ma učičíkal tvrdením, že pri 1.6ke je to omnoho živšie. Živšie to je, ale nie omnoho - možno teraz, ako som začal doňho tankovať V-Power racing to má už ten správny ťah. Ďaľší dôvod - mali sme v práci Swifta, bol to čistokrvný Japonec, kvalitou úplne niekde inde, ako moja SX4ka, očakával som adekvátnu prácičku vykonanú aj na mojom aute, no maďari asi vedeli, že ide na Slovensko. To služobné doteraz potrebuje k svojmu životu len vodu, olej a benzín. Nekritizujem Suzuki ako také, kritizujem konkrétne moje auto a myslím, že aj všetky SX4ky vyrobené v Ostrihome.

Ako prvé auto som od r.1997 vlastnil Š120LS, nabehal som na nej za 6 rokov niečo cez 100tis km, niečo z toho aj na LPG. Potom som presedlal na otcovu novú 206ku 1.4, ktorej sme spolu nakrútili 70tis km zhruba pol na pol. V r.2005 som si kúpil jazdenú felíciu combi 1.6ku, ktorá mala 130tis km. V lete r2008 som ju predal, keď som kúpil SX4 1.6ku 4x4, vtedy mala felícia natočené necelých 200tis km. Popri tom som jazdil veľa na služobných autách krížom krážom väčšinou len po Slovensku. Cez malú corsu 1.0, accent, ladanivu, megan 1.6, octaviu 1.9TDi, passat 1.9TDi až po ducato 2.5TD. Ak mi niekto povie, že mám síce vodičák 12 rokov, ale asi málo najazdené, nie je o čom..

Luxusné autá som obiehal so škodovkou aj ja, hlavne nesmeli stáť nízko na plynovom pedáli.

Nie je žiadna vecička vo výbave, ktorú skoro dennodenne nepoužívam (okrem pípajúceho nezapnutého bezp. pásu, ktorý som odpojil krátko po kúpe). Takže nedal som peniaze navyše do niečoho, čo nevyužijem.

Mimochodom, thalia je už nová chlapci a tá veru s tou starou spoločné toho veľa nemá. No meniť za ňu určite nebudem. Aj kôli tomu som si kupoval SX4, že má dobrý "prechodový prierez" a 4WD. Mimochodom, počul som aj jedno porekadlo na renault - "Od auta s pi.ou vo znaku, nedočkáš sa zázraku

Podľa všetkého bola chyba spustiť kritiku na Suzuki auto, na fóre Suzukiclub. Sorry páni, môj názor ste si vypočuli, už sa to viackrát nestane. Budem prispievať už len duchaplnými, odbornými a užitočnými príspevkami. Aj keď som nespokojný s určitými vecami na mojom aute, nebojte sa, spávam pokojne. Priznal som si môj omyl v kúpe, a snažím sa robiť si radosť aspoň tými vecami, čo sa mi na tomto aute páčia a čo fungujú na 100%.

p.s: acla, tým avatarom si ma totálne dostal, začal som škrabkať po LCD a potom som už začal pi.ovať, ako sa tá mucha dostala pod displej

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Vitara 2017

Nie su to len plasty, plasty, plasty......tych neduhov je tam kopa /vid vsetky tie temy, o ktorych sa tu pisalo/. To by sa jednoducho stavat pri aute za 390.000 /moje tolko stalo/ nemalo.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal sklamany_zo_suzuki Zobraziť príspevok
    Podľa všetkého bola chyba spustiť kritiku na Suzuki auto, na fóre Suzukiclub. Sorry páni, môj názor ste si vypočuli, už sa to viackrát nestane.
    Vôbec si nemyslím, že to bola chyba. Každý máme svoj názor a právo naň.

Tak sa skúsme zhodnúť na názore, že to bolo nerozumné

Citácia Pôvodne odoslal vlad39 Zobraziť príspevok
    Nie su to len plasty, plasty, plasty......tych neduhov je tam kopa /vid vsetky tie temy o ktorych sa tu pisalo/. To by sa jednoducho stavat pri aute za 390.000 /moje tolko stalo/ nemalo.
    Presne to som tým myslel aj ja, ale... No comment. O diskusiu na tejto úrovni nie je záujem. Ako som si vôbec dovolil kritizovať Suzuki na www.suzukiclub.sk.
    Moja vina, moja vina, moja prevelká vina...
    Prosím o odpustenie, už sa to viac nestane
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1,6 Comfort 2WD, SUZUKI SX4 1,5 GLX ABS AC Urban Line,

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal vlad39 Zobraziť príspevok
    To by sa jednoducho stavat pri aute za 390.000 /moje tolko stalo/ nemalo.
    Áno, niektoré veci by si mohli Maďari lepšie ustrážiť, lebo by sa nemali, alebo nemuseli stávať.
    Ale dokonalosť neexistuje. Ináč by sa nestalo na fungel novom Passate 3,2 V6 pri stave na tachometri 500km že sa prevodovka rozhodla na dialnici zaradiť 2-jku a inú rýchlosť od tej chvíle nepoznala Tomu hovorím problém ...toľko asi moje príspevky k tejto diskusii.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Presne to som tým myslel aj ja, ale... No comment. O diskusiu na tejto úrovni nie je záujem. Ako som si vôbec dovolil kritizovať Suzuki na www.suzukiclub.sk.
    Moja vina, moja vina, moja prevelká vina...
    Prosím o odpustenie, už sa to viac nestane
    Skús si ešte raz prečítať tie "inkriminované" príspevky! OK?
    Keď v normálnej vecnej diskusii napíšeš niečo ako "Tak sa voz na Trabante" čo je úplne mimo misu, tak o takú diskusiu ja osobne fakt nemám prečo stáť.
    Rovnako ako následne vyššie invektívy.

Môžeme diskutovať vecne a argumentovať ako inteligentní dospelí ľudia a potom dôjsť aj k nejakému záveru.
    Alebo trieskať "výroky mimo" a potom to zmysel nemá.

Prepáč, ale tvoje "vysokointeligentné argumenty", že všetky vyššie spomínané závady a chyby SX4 sú len drobné detaily ma zviedli k názoru, že to ani nemôžeš myslieť vážne, tak som sa len snažil prispôsobiť, ale vidím, že som urobil chybu, lebo ty si tu šéf a šéf má vždy pravdu.......
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1,6 Comfort 2WD, SUZUKI SX4 1,5 GLX ABS AC Urban Line,

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

No comment.
    Ponechám, nech si vytvorí názor k tejto veci každý sám.

Strana 5 z 25 PrváPrvá ... 3456715 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •