Zobrazenie výsledkov ankety: Si spokojný so svojim Suzuki vzhľadom na to, čo za kúpnu cenu ponúka?

Hlasujúcich
171. V tejto ankete nemôžeš hlasovať
  • Som absolútne spokojný

49 28,65%
  • Som spokojný ale mám pár drobných výhrad

106 61,99%
  • Som viac nespokojný ako spokojný

14 8,19%
  • Som absolútne nespokojný

2 1,17%
Strana 4 z 25 PrváPrvá ... 2345614 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 31 až 40 z 241

Téma: Sklamanie zo Suzuki

1. Predvolené Re: Sklamanie zo Suzuki

Poviem Vám, SX4 je návykové auto treba si zvyknúť aj na jej neduhy ako je hrkotanie plastov pri studenom interiéri (pri ľavom prednom stĺpiku), alebo pri nerovnej ceste jemné klepotanie strmeňov na predných kolesách. No keď som presadol do Octavie bola to jazda tichšia od podvozku ako SX4 no nedala sa zabrzdiť ako SX4 lebo je ťažká a už mi ta SX4 zrástla s chrbtom a to je dôležité pre šoféra. Takže ju mám aj napriek jej chybám.

Predvolené Re: Sklamanie zo Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal paja Zobraziť príspevok
    Nerobte z SX4 zlé auto. Keď som ju išiel kupovať kamarát mi prekladal veškeré Anglické recenzie. Všetky boli písané v duchu šikovné auto za primeranú cenu. Pred Suzuki som mal fabiu sedan 4 roky najazdených
    36 000 km a predal som ju naprosto s hrdzavými výfukmi, s kvapkajúcim olejom z prevodovky, vŕzgajúcimi plastmi a prasknutým tesnením pod hlavu, tiekol olej do vody. Lak bol poškriabaný a nikdy som nebol na myčke.
    To bolo zlé auto. Na Suzuki nemôžem dopustiť. Komu sa neľúbi nemal si ju kupovať.
    Moje skúsenosti sú opačné - 6 ročná Fabia 70.000km bez poruchy, nikde ani kvapka oleja, plno škrabancov a ťukancov od kameňov, ale žiadna korózia, teda okrem výfuku.
    SX4 1,5 roka 17.000km - výfuk hrdzavý, jeden ťukanec od kameňa a pod ním riadna korózia, plasty už vŕzgajú v celom interiéri, výfukové potrubie od motora po katalyzátor /zvody/ hrdzavé už po pár km, nekvalitné stierače vydržali asi pol roka atd. Asi sa aj ja premenujem na "sklamaný zo suzuki"
    A k tomu tvojmu výroku "Komu sa neľúbi nemal si ju kupovať" - Keby som vedel aký šmejd je to pekné autíčko, tak by som ho určite nekúpil.
    Naposledy upravil acla; 30-06-2009 o 21:39
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1,6 Comfort 2WD, SUZUKI SX4 1,5 GLX ABS AC Urban Line,

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Asi nastal čas na založenie jednoduchej ankety, aby bol prehľad či je viac spokojných, alebo sklamaných

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Sklamanie zo Suzuki sa tuším mení na fóbiu/diagnózu
    Niekto má fóbiu zo Suzuki a niekto z Fiatu

PS: Nechcem nikoho uraziť, ale buďme objektívny

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal acla Zobraziť príspevok
    Niekto má fóbiu zo Suzuki a niekto z Fiatu

PS: Nechcem nikoho uraziť, ale buďme objektívny
    Objektívny?
    No neviem čo konkrétne sa pokazilo na SX4 tebe a Sklamanému zo suzuki, ale mne na Fiate Stilo r.v. 2001 sa stihli pokaziť tieto "detaily":

- 2x skapatý posilovač riadenia,
    - 1x rozpadnutá skriňa riadenia (auto prestalo zatáčať, volant sa mohol točiť dookola),
    - po daždi pravidelný výpadok ťahu motora (bolo treba vždy niekoľko krát naštartovať),
    - opakovane nefunkčný systém detekcie obsadenia spolujazdcovho sedadla, ktorý aktivoval airbag,
    - 1x rozpadnutý snímač (krúžok) natočenia volantu pre systém ESP,
    - 3x nutná rekalibrácia systému ESP,
    - 1x nefunkčný spínač brzdového pedálu,
    - 1x porucha škrtiacej klapky,
    - každý 2-3-tí deň falošné poplachy elektroniky ako chyba ABS, ASR, ESP, airbags atď.,
    - odtrhnuté/prasknuté vnútorne madlo vodičových dverí,
    - každé cca 3 mesiace vypálena žiarovka H7 (výmena = demontáž kolesa a podblatníka, alebo ekvilibristika s veľmi chudými rukami z vrchu),
    - po 115.000km a 5 rokoch totálne hrdzavé napínacie a vodiace kladky rozvodového remeňa,
    - opakované netesnosti klimatizácie,
    - 1x skapatý kompresor klimatizácie,
    - netesnosti chladiacej sústavy,
    - rozpadnuté gumové prachovky lanovodov ručnej brzdy = nemožnosť používania ručnej v zime pretože to sa automaticky = jej zamrznutiu,
    - 1x prehrdzavený durch pletenec výfukového potrubia,
    - koncový diel výfuku na total hrdzavý,

O tom že všetky čapy a ramená boli z blata sa už ani nejdem zmieňovať.

...no a na viac si už v tejto chvíli ani radšej nechcem rozpamätávať ďalej. Auto predané so stavom 120.000km vo veku 6,5 roka. Údržba za posledný pol rok (nepočítam výmenu oleja a fitrov) stála viac ako 50.000.- SKK.

Takže oproti tomu vŕzganie plastov na SX4 úúúúúplný detail.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1.3

No tak tomu hovorim masaker. Zlata moja Skoda 105, ked som ju este mal. Kebyze sa mi takto kazi, tak ide rovno pod lis. Ale myslim si, ze si mal strasnu smolu na ten konkretny model, lebo poznam zopar ludi, ktory maju Fiatov a zase az take problemy nemaju, aj ked hovoria, ze dalsieho Fiata uz kupovat nebudu.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal scorpio13 Zobraziť príspevok
    Ale myslim si, ze si mal strasnu smolu na ten konkretny model,...
    Pravdepodobne áno, blbý kus. Ale niečo takéto som ešte nikdy v živote nepočul, že by sa vyskytlo napr. u Suzuki, keď sme už na Suzuki fóre

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Objektívny?
    No neviem čo konkrétne sa pokazilo na SX4 tebe a Sklamanému zo suzuki, ale mne na Fiate Stilo r.v. 2001 sa stihli pokaziť tieto "detaily":
    .....
    Takže oproti tomu vŕzganie plastov na SX4 úúúúúplný detail.
    No väčšina toho sa ti určite nepokazila na 1,5 ročnom aute, takže si to vydiskutujme za 5 rokov. Ja som mal troch Fiatov, ale ani s jedným som nemal tolko problémov ako ty s tým Stilom a napriek tomu sa nesnažím nikoho presviedčať, aké vynikajúce auto je Fiat.
    A Hrdzavenie podvozku SX4, Rezonancia v palubovke, Ľahko poškrabateľné plasty, Vŕzganie plastov, Zahmlievanie okien SX4, Hrdza v aute atd. - to všetko sú len detaily ?
    Ak áno, prečo nejazdíš na Trabantovi ???
    Naposledy upravil acla; 30-06-2009 o 22:51

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Yo, len s tým rozdielom že Splash nie je moje prvé Suzuki. Swifta som mal 3 roky a tiež nebol nový a slúžil 100%. V rodine bol ďalší Swift a potom Ignis a slúžili rovnako bez problémov - žiadne poruchy.

Btw. nevšimol som si, že by som niekoho presviedčal že Suzuki je vynikajúce auto - celú dobu tu ja osobne meliem o tom, že za danú kúpnu cenu ponúka Suzuki seriózny výrobok a nevyvraciam, že napr. taká Honda je na tom o kus lepšie, ale nejaké vŕzganie plastov je úplne detinské čo i len spomínať.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Btw. stále som sa nejak nedočítal s čím okrem tých plastov máte problém?

Strana 4 z 25 PrváPrvá ... 2345614 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •