Strana 7 z 7 PrváPrvá ... 567
Zobrazenie výsledkov 61 až 64 z 64

Téma: Pohon 4x4 u SX4

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Predvolené Re: Pohon 4x4 u SX4

V režime Lock by sa mali točiť (prešmykovať) 2 kolesá - po jednom na každej náprave.

Vypni 4x4 a postav sa prednými kolesami na lad - teoreticky by si sa nemal rozbehnúť.

A pri 4x4 auto by ťa malo rozbehnúť a po strate preklzu na predku zadok odpojiť.

Lock je do hlbokého snehu a na výjazd do strmých kopcov - nepoužívaj na bežné jazdenie auto je horšie ovládatelné do zákrut.

Medzi nápravový diferenciál SX4 nemá - nahrádza ho práve spojka pohonu 4x4. Pri zapnutom pohone lock sú vždy v zábere minimálne jedno predné a jedno zadné koleso.
    Škoda Octavia 1.9 TDi AGR 1/1998, Škoda Octavia 1.9 TDi PD BKC 1/2006

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal sklamany_zo_suzuki Zobraziť príspevok
    Medzi nápravový diferenciál SX4 nemá - nahrádza ho práve spojka pohonu 4x4. Pri zapnutom pohone lock sú vždy v zábere minimálne jedno predné a jedno zadné koleso.
    Je to tak jak říká sklamaný, co se týče jízdy v režimu lock po pevném rovném povrchu, tak se nestane vůbec nic kromě vyšší spotřeby, díky přednímu a zadnímu diferenciálu a řízenému rozdělení momentu mezi předek a zadek nedojde k žádnému pnutí jako je to v případě pevných uzávěrek. Občas si tak pomáhám, když tahám těžký přívěs a zatím jsem nic nezkurvil. Jediné co výrobce v manuálu nedoporučuje je jízda po namrzlé, nebo kluzké dlažbě v režimu lock. Blíže to nezdůvodňuje, ale já pro to mám jediné vysvětlení. Totiž to, že v tomto případě může docházet k tvrdým záběrovým rázům při prokluzu a tak jak je konstruována tato elektronicky řízená spojka by mohlo u ní dojít k poškození nejdůležitějšího jejího komponentu, a tím je ovládací mechanismus násobiče přítlačné síly této vícelamelové spojky.
    "horský sokol"

Lokalita
    Zvolen
    Moje Suzuki
    Ignis

Prečítal som celé vlákno ale nenašiel som prípad aký režim je pri SX4 najvhodnejší v prípade aký popisujem. pri jazde dolu.

SX4 máme teraz prvú zimu. vymenili sme ho za Ignisa lebo ten bol na snehové cesty priľahký a iba s predným pohonom. A raz cestou dolu zo Skalky-pri Kremnici sa nám stalo že auto sa v zákrute zrazu z povrchu ujazdeného primrznutého a následne mierne povoleného snehu "odtrhlo" a šup? už to išlo do hodín. Na ceste obohnatej z jednej strany zvodidlami a z druhej snehovým závejom a v klopenej zákrute nebol šanca na nejaké vyrovnanie a prácu s plynom či čarovanie s brzdami.Tak sa chcem spýtať akú kombináciu použiť pri SX4 na čo najbezpečnejšie schádzanie (dolu kopcom) na tvrdej ale klzkej ceste.4x4 auto a ESP zapnuté?4x4 auto ale ESP vypnuté?4x4 lock ESP zapnuté?4x4 lock ESP vypnuté?

Strana 7 z 7 PrváPrvá ... 567

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •