Strana 5 z 7 PrváPrvá ... 34567 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 41 až 50 z 64

Téma: Pohon 4x4 u SX4

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Pohon 4x4 u SX4

Citácia Pôvodne odoslal sklamany_zo_suzuki Zobraziť príspevok
    Nie, nemýlim sa. Slovo "zamkne" som vždy napísal do úvodzoviek a vedel som prečo. Ako píšeš, nedôjde k 100% zamknutiu, kedy by elektronická regulácia spojku natvrdo zopla, ale veľmi blízko sa k tomu priblíži hodnotou cca 80% PWM. Ale táto hodnota sa nemení. Pripoj osciloskop k vývodom 2 a 3 na riadiacej jednotke spojky, prípadne priamo na konektor spojky, nastav si časovku 400mikrosekúnd, alebo sa pripoj ampérmetrom do série s ovládaním spojky a meraj prúd spojkou, prípadne sa pripoj diagnostikou a sleduj tento prúd v diagnostickom SW. Naštartuj, navol "lock" a choď sa previesť. Vo všetkých popisovaných prípadoch zistíš, že hodnota signálu ovládania spojky v režime lock sa po celý čas nemení, teda je vždy pripojená zadná náprava k prednej rovnakou intenzitou. Toľko moje poznanie.
    Věřím tvým měřením i tomu, že jseš precizní experimentátor. Ale v tom případě buď v manuálu lžou, nebo je tvůj pohon další z věcí, která se ti na autě posrala. Nevím zatím jsem to neověřoval. S pohonem 4WD jako takovým jsem zatím neměl žádný problém ani jiné závady jsem za čtyři roky provozu neměl. Takže bych se v podstatě mohl přejmenovat na spokojený_ze_suzuki.
    "horský sokol"

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    buď v manuálu lžou, nebo je tvůj pohon další z věcí, která se ti na autě posrala.
    Možná je jedna z tých verzií, prípadne obe, alebo dokonca žiadna. Som totiž za to, že to akou silou je spojená spojka ešte nemusí vyjadrovať percentuálny pomer prenosu momentu medzi nápravami. Teda, že nemusí existovať úmera medzi percentuálnou hodnotou PWM (skutočnej sily zopnutia spojky) a percentuálnej hodnote pomeru rozdelenia krútiaceho momentu medzi prednú a zadnú nápravu. Asi to budú zložitejšie počty, kde sa budú brať do úvahy aj sklzy náprav a prevodové pomery medzi nápravami, preto možno tvrdiť, že prenos momentu v režime lock je 30 až 50% napriek stálemu zopnutiu spojky.
    Nič to však nemení na skutočnosti, že na mojej SX4ke je spojka v režime lock "uzamknutá" na nemennú hodnotu.
    Toľko môj názor na tento pohon.
    BTW - menil už niekto medzinápravovú spojku? (z rôznych dôvodov)
    Škoda Octavia 1.9 TDi AGR 1/1998, Škoda Octavia 1.9 TDi PD BKC 1/2006

Moje Suzuki
    SX "quattro"

Režim lock je režim lock ... Jediná podmienka je rýchlosť menšia ako 60km/h.
    Manuál (doslova) píše :
    - prepínač 2WD/4WD možno ovládať aj keď sa vozidlo hýbe, aj keď sa nehýbe
    - pri ovládaní prepínača 2WD/4WD sa uistite, či nie sú predné kolesá vytočené do strany

Myslím, že kolesá prednej nápravy v priamom smere sú (teda ďalšia?) podmienka. Pre istotu (nepoškodenia pohonu) vždy ...

Keď sa potrebujem dostať z "kaše" von, percentuálna hodnota PWM, prevodové pomery náprav, či rozdelenie krútiaceho momentu a ich vzájomné súvislosti ma nezaujímajú. Proste to tlačítko prepnem ... A je to!

Ale ... už dlho ma strašne zaujíma, ako sa vlastne točí bubon v automatickej práčke (doľava, doprava, pomaly, rýchlo) to je fakt nepochopiteľné ... možno si ten osciloskop a ampérmeter predsa len zadovážim ... už len vyriešiť, ako to dostanem do diagnostického SW ... No, aspoň že zapnúť / vypnúť to viem perfektne. Zatiaľ bolo vyprané vždy ...

Diagnostické hračky na práčku (oscilosop, ampérmeter a ostatné sračky čo popisuješ) ti budú zbytočné, pokiaľ sa nezaoberáš opravami práčiek. Tak isto je to aj s autami. V budúcnosti najskôr pouvažuj čo napíšeš, na čo a na koho reaguješ, kým sa budeš snažiť si z niekoho spraviť prdel. A keď sa začneš hlbšie zaoberať autami, napríklad aj z toho dôvodu, že to bude tvoja obživa, nestačí len vedieť čítať priručky a manuály, ale dobrý mechanik musí hlavne kvôli správnemu diagnostikovaniu závad aj vedieť, ako ktorá vec skutočne pracuje. To neplatí len o autách.
    Keďže tu bola debata o činnosti spojky pohonu 4x4 o ktorej čo to viem a boli tu prezentované nesprávne názory, tak som zareagoval. Keďže odznela znova odpoveď odporujúca mojim poznatkom, len som napísal spôsob, ako sa dopracovať k správnym výsledkom. Samozrejme bežného užívateľa nenútim robiť podobné úkony, rovnako ako bežný užívateľ práčiek nebude potrebovať merák, či osciloskop. Len keď niekto tomu neverí, nech sa páči, má tu vysvetlené know how.

Citácia Pôvodne odoslal pcs Zobraziť príspevok
    Myslím, že kolesá prednej nápravy v priamom smere sú (teda ďalšia?) podmienka....
    Nie, toto nie je podmienka činnosti či zapnutia režimu "lock". Je to len odporúčanie.

Moje Suzuki
    SX "quattro"

... pouvažuj čo napíšeš, na čo a na koho reaguješ ...
    Ďakujem za radu, ale naďalej sa budem slobodne rozhodovať čo napíšem (v rámci pravidiel), aj na čo a koho a ako budem reagovať.

K veci: istota = nepochybná pravda (nie "odporúčanie").

Keďže autoservis fakt nie je moja obživa a patrím k tým čo vedia čítať (aj manuály a príručky) mám teda z nich vyplývajúci názor, že pri prepínaní ovládača 2WD/4WD do akejkoľvek polohy (čiže aj LOCK) majú byť predné kolesá s istotou natočené priamo. To hovorí (podľa mňa) manuál výrobcu zariadenia.

Ale kedykoľvek si rád vypočujem aj odlišný názor skúseného odborníka ... aj keď bude príliš komplikovaný a ťažko zrozumiteľný pre adresáta a nakoniec sa aj tak nedozviem, ako to vlastne mám správne používať ... možno nabudúce.

Keď raz budem mať na každé zariadenie, ktoré používam, svojho súkromného skúseného odborníka, ktorý mi to bude vedieť vysvetliť zrozumiteľne a presne, vždy sa opýtam najprv jeho a manuály už potom čítať nebudem. Aj tak sa však nevyhnem riziku, že aj on sa "môže" (niekedy) mýliť ...

P.S. Zas tak "smrteľne" vážne, sa brať ozaj nemusíme. Tiež som nie_az_tak_maxi_nadseny_zo_suzuki. Ale vydržím to ...

Lokalita
    Praha CZ

...BTW - menil už niekto medzinápravovú spojku? (z rôznych dôvodov)
    Co jsem jen slyšel, tak tu spojku měnili ojediněle v rámci garance ve značkových servisech, ale myslím, že snad i neopodstatněně. Měnit po uplynutí garance je na pováženou, neb za tu cenu (40 000,. Kč) je možná lepší koupit jiné ojeté auto...
    "horský sokol"

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Myslím, že je to pro nás laiky naprosto dostačující vysvětlení principu. Někde bylo i video, kde německý mechanik dělá "zborku-rozborku".

Viskózní spojka
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

10. Predvolené Re: Pohon 4x4 u SX4

Myslím, že pred jazdou v ťažkom teréne je dobré aj odstaviť ESP.

Strana 5 z 7 PrváPrvá ... 34567 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •