Strana 4 z 7 PrváPrvá ... 23456 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 31 až 40 z 64

Téma: Pohon 4x4 u SX4

Lokalita
    SLOVENSKO
    Moje Suzuki
    SX4 S-CROSS 4x4 1.6 VVT

Angry Re: Pohon 4x4 u SX4

V princípe súhlasím, až na fakt, že autor naozaj odbočil od témy ako uvádza lebo Suzi GV je stála 4-kolka.

Tot vsjo.

fantstic 4
    A stále SUZUKI
    SX4, SX4 S-CROSS .........
    ALLDRIVE FOREVER

2. Predvolené Re: Pohon 4x4 u SX4

Zdravim!

Dnes som po nejakych dvoch mesiacoch cakania dosiel domov na novej SX4ke 1.6 NAVI edicia + tempomat a kamera. Viac menej vsetky elektronicke funkcie a srandicky som si odskusal, vsetko sa mi pacilo ale ked som uz stal v garazi, tak som si spomenul, ze som sa dako nedostal k vyskusaniu pohonu 4x4.. tak som skusil to tlacitko, prva poloha 2WD, druha poloha AUTO, rozsvietila sa kontrolka na palubovke ale ked som siel do polohy LOCK, tak to len kliklo do nej ale gombik v nej neostal (vratil sa do spatnej polohy AUTO) a ani sa rozsvietilo LOCK na palubovke. Je na to daky figel, kedy to len funguje ci ako?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Pohon 4x4 u SX4

Citácia Pôvodne odoslal Pavelo Zobraziť príspevok
    ....ale ked som siel do polohy LOCK, tak to len kliklo do nej ale gombik v nej neostal (vratil sa do spatnej polohy AUTO) a ani sa rozsvietilo LOCK na palubovke. Je na to daky figel, kedy to len funguje ci ako?
    Musíš dlhšie podržať ovládač stlačený v polohe LOCK

4. Predvolené Re: Pohon 4x4 u SX4

Citácia Pôvodne odoslal Pavelo Zobraziť príspevok
    Zdravim!

Dnes som po nejakych dvoch mesiacoch cakania dosiel domov na novej SX4ke 1.6 NAVI edicia + tempomat a kamera. Viac menej vsetky elektronicke funkcie a srandicky som si odskusal, vsetko sa mi pacilo ale ked som uz stal v garazi, tak som si spomenul, ze som sa dako nedostal k vyskusaniu pohonu 4x4.. tak som skusil to tlacitko, prva poloha 2WD, druha poloha AUTO, rozsvietila sa kontrolka na palubovke ale ked som siel do polohy LOCK, tak to len kliklo do nej ale gombik v nej neostal (vratil sa do spatnej polohy AUTO) a ani sa rozsvietilo LOCK na palubovke. Je na to daky figel, kedy to len funguje ci ako?
    Přesně jak píše admin. Podržet cca. 3 sekundy a přední kola mají být natočená rovně. Nevím proč, ale někde jsem tuto informaci dostal.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Pepin Zobraziť príspevok
    Přesně jak píše admin. Podržet cca. 3 sekundy a přední kola mají být natočená rovně. Nevím proč, ale někde jsem tuto informaci dostal.
    Přesněji řečeno, kola nemusí být natočena rovně, ale jízda v přímém směru. Pokud stojíš, tak můžeš mít kola klidně v plném rejdu. Když při tom pojedeš do mírné zatáčky, tak se také neděje nic. Je to z důvodu rozdílu otáček levé a pravé hřídele v rejdu. Pokud za této situace přiřadíš ten pohon, tak může docházet k rázům. Jednotka to vyhodnotí jako prokluz.
    "horský sokol"

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Je to z důvodu rozdílu otáček levé a pravé hřídele v rejdu.
    Nie. Je to z dôvodu rozdielu otáčok predných a zadných kolies. Lock "uzamyká" medzinápravovú spojku.
    Škoda Octavia 1.9 TDi AGR 1/1998, Škoda Octavia 1.9 TDi PD BKC 1/2006

Lokalita
    Praha CZ

To je sice pravda, ale její aktivace je odvozena od ABS potažmo od snímačů otáček jednotlivých kol. Kdyby to záleželo jen na rozdílu otáček přední a zadní nápravy, tak by nebyl důvod jízdy v přímém směru v okamžiku přiřazování módu loock. Přední náprava nemá samostatný snímač jenom pro aktivaci pohonu 4WD. Tak dokonalý ten mechanismus zase není.
    "horský sokol"

Režim lock je režim lock. Jeho aktivácia je nezávislá od ABS či rozdielu otáčania kolies. Jednoducho sa spojka "zamkne" na základe požiadavky ovládača a hotovo. Jediná podmienka je rýchlosť menšia ako 60km/h.

Lokalita
    Praha CZ

Tak to se tedy mýlíš. Spojka se nezamkne, ale dává v případě módu LOCK na zadek 30 - 50% kroutícího momentu (tedy za každých okolností alespoň 30 procent). Narozdíl od módu AUTO, kdy na zadek jde podle míry prokluzu 0 - 50 %. Tento typ spojky nikdy nefunguje jako mezinápravová uzávěrka.
    "horský sokol"

Nie, nemýlim sa. Slovo "zamkne" som vždy napísal do úvodzoviek a vedel som prečo. Ako píšeš, nedôjde k 100% zamknutiu, kedy by elektronická regulácia spojku natvrdo zopla, ale veľmi blízko sa k tomu priblíži hodnotou cca 80% PWM. Ale táto hodnota sa nemení.
    Pripoj osciloskop k vývodom 2 a 3 na riadiacej jednotke spojky, prípadne priamo na konektor spojky, nastav si časovku 400mikrosekúnd, alebo sa pripoj ampérmetrom do série s ovládaním spojky a meraj prúd spojkou, prípadne sa pripoj diagnostikou a sleduj tento prúd v diagnostickom SW. Naštartuj, navol "lock" a choď sa previesť. Vo všetkých popisovaných prípadoch zistíš, že hodnota signálu ovládania spojky v režime lock sa po celý čas nemení, teda je vždy pripojená zadná náprava k prednej rovnakou intenzitou. Toľko moje poznanie.

Strana 4 z 7 PrváPrvá ... 23456 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •