Strana 3 z 7 PrváPrvá 12345 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 64

Téma: Pohon 4x4 u SX4

Predvolené Re: Pohon 4x4 u SX4

Tak tak, na rovine je to ako by to asi malo fungovat...ale ci aj v kopci
    niva je niva

2. Predvolené Re: Pohon 4x4 u SX4

V kopci pomaha pohon 4 kolky, odskusane viacej krat, mokra trava do kopca, mokra hlina, kamene, atd. Fakt to pomaha ked dam auto, alebo lock. Lock davam hlavne do vacsich kopcov a tazsieho terenu. Uz som v terene s tym autom odjazdil aspon 2000km. Zatial celkom v pohode. Jedine by to chcelo pneu s vacsimi drazkami.
    SX4 1.6 4x4 79kW

neviem ake mas, mozno by stacilo aj taketo
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	071120081176.jpg‎ 
Zobrazení:	278 
Veľkosť:	93,4 KB 
ID:	1014   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	071120081177.jpg‎ 
Zobrazení:	232 
Veľkosť:	51,2 KB 
ID:	1015   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	071120081179.jpg‎ 
Zobrazení:	253 
Veľkosť:	52,1 KB 
ID:	1016  

Lokalita
    Praha CZ

Stále nenacházím odpověď na to jaký je princip. Zda třecí lamely, což u nerozebiratelného kompletu považuji za divné, nebo ty vířivé proudy. To teplo vzniká u obou principů, ale ve druhém případě nedochází k destrukčnímu opotřebení. Nikdo to nerozebral, neb je to příliž nové, v servisech určitě vědí kulový a spousta lidí mluví o viskozní spojce, což u SX4 není, nebo o těch lamelách ovládaných elektromagnetem, což se mně moc nezdá. Proto zůstává stěžejní otázka: lze mezinápravovou spojku u SX4 upéct, nebo ne.

Ťažko pevedať, čo je vo vnútri. Predáva sa to ako celok, neexistuje do toho žiadny oficiálny náhradný diel. Osobne sa neodvážim verejne tipnúť, čo sa tam ukrýva, ani google veľa neprezradil. Mám síce svoju predstavu.....

Škoda Octavia 1.9 TDi AGR 1/1998, Škoda Octavia 1.9 TDi PD BKC 1/2006

Lokalita
    Praha CZ

Já mám také svojí představu, ale jsem si jistý, že v servisu mají takě jenom svojí představu, ale jaká je skutečnost nikdo neví až do okamžiku, kdy někdo provede pitvu. Ale to asi hned tak nebude.

Co je to za pohon? Ako co sa pripaja? Su veci, ktore by Vas dnes na vychode najmenej zaujimali, podstatne bolo ze auto islo a nezastavilo ani tam, kde vacsie SUV-cka ostali. Volil som pohon Lock, nakolko odhadzovat sneh vo vyske cca 25 cm miestami viac, na dlzke cca 150 metrov by bola praca na pol dna. Auto si cestu odhrnulo samo aspon z casti (plasty vydrzali ). Retaze neboli potrebne, co som bol prekvapeny. Prejdena vzdialenost pocas tejto "kalamitky" (nie je to az take hrozne ako to je vsade publikovatelne...bolo uz aj horsie) prejdetych po snehu cca 700 km v rezime Auto a z toho 50 km v rezime LOCK, kde si to situacia vyzadovala...spotreba nulovana pred vyjazdom 8 litrov na 100km...A potvrdila sa mi povera o cestaroch v SR, ze su to najmensí ludia v republike, staci len 5 cm snehu a uz ich nevidno, za 700 km som stretol jeden jediny pluh a aj ten ho mal hore... a na ceste zo 10 cm sneh...Co na to povedat???
    Škoda Felicia r.v.´99, Suzuki Sx4 1.6 GLX 4x4 r.v.´09, Subaru Impreza WRX STI ´09

mate to tazke v tych Kosiciach, vcera tam bola zena a myslela ze tam necha auto a domov pojde autobusom a to uz preslo par dni po "kalamite". Nevedela sa vyhrabat z parkoviska, je sice fakt ze ona si "4WD Lock" zapnut nevie, ale rezim "4WD Auto" mala zapnuty. Ked som sa jej pytal, ci citila smrad, tak povedala ze hej.
    A to je aj dovod preco sa niekto zamysla nad principom tejto spojky, jednoducho ci je ta spojka stavana na celu zivotnost auta, alebo ju trafi slak ovela skor.

Lokalita
    BB
    Moje Suzuki
    SX4 Outdoor Line 1,6 GS 4x4 AAC SE

V teste GV 1,9 DDiS bola publikovaná zaujímavá informácia, ktorá ma dosť zarazila:

"Vedeli ste, že ak jazdíte s autom s pripájateľným pohonom zadných kolies len po asfalte a nedáte systému z času na čas šancu pohon pripojiť, môže prestať fungovať?"

Čo vy na to?

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal kastan331 Zobraziť príspevok
    V teste GV 1,9 DDiS bola publikovaná zaujímavá informácia, ktorá ma dosť zarazila: "Vedeli ste, že ak jazdíte s autom s pripájateľným pohonom zadných kolies len po asfalte a nedáte systému z času na čas šancu pohon pripojiť, môže prestať fungovať?" Čo vy na to?
    Je to přesně tak. Nevím sice jaký přesný typ mezinápravové spojky má gévéčko, ale všechno se musí čas od čas prohnat. To máš jako s klimatizací. Když ji alespoň jednou za měsíc nezapneš (i v zimě), bude ztrácet na výkonosti a časem přestane fungovat zcela. Ta mezinápravová spojka má jemné součastky a mechanismy, které mohou zatuhnout, zakorodovat, nebo se zablokovat. Pokud se tedy zrovna nejedná o prachobyčejnou uzávěrku jako u Gazu.
    Naposledy upravil Beaumont; 08-12-2011 o 14:27
    "horský sokol"

Strana 3 z 7 PrváPrvá 12345 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •