Strana 2 z 7 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 64

Téma: Pohon 4x4 u SX4

Predvolené Re: Pohon 4x4 u SX4

Plus svetla vyska samozrejme. O aky teren islo? Lebo ja by som bol fakt zvedavy, ze co ta SX4 4x4 dokaze ... ze ci to je porovnatelne napr. s H. Tucson?
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

V blate zapadol aj peto nagy, ked sutazil s nejakym pretekarom, ale fakt si nepamatam na com sutazil, ci to bolo SUV alebo cistokrvny offroad. 4 kolesa v blate, z ktorych su v konecnom dosledku iba 2 pohanane to nie je nic pre SX4 a ani pre tucson. To uz by sa hadam patrilo mat aj nejake uzavierky diferencialov. Ja som si teda SX4-ku do blata nekupil, este tak na lyzovacku namiesto retazi.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal profiter Zobraziť príspevok
    V blate zapadol aj peto nagy....

Ale ved preto som zvedavy na porovnanie napr. s tym Tucsonom, lebo to je rovnaka trieda aut aj co sa tyka systemu pohonu. Nebudeme predsa SX4ku porovnavat s PS-10 alebo V3S. Takze kto odtialto ma SX4 4x4 a trosku odvahy, mohol by pre nas spravit nejake video ze co to dokaze (resp. nedokaze )
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

5. Predvolené Re: Pohon 4x4 u SX4

heh, video, ma nenapadlo, skoda.
    Ja som bol na "polnej" ceste po dazdi, ktora bola do sikma, tym padom ma stale tahalo na jednu stranu. mam akurat foto ako auto vyzeralo potom. Mam domontovane zasterky, ktore dost pomohli, aby auto nebolo zafrkane uplne cele.

Aj aj by som to rad porovnal s nejakym inym autom ktore ma 4x4. Kamarat ma nissan navara, ale on si ho setri, nie ako ja, ze skusam co to dokaze.
    minule som dokusal do kopca na mokrej trave, 2wd ledva islo, ked som dal 4wd, tak bez problemov.
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	blatova cesta.jpg‎ 
Zobrazení:	303 
Veľkosť:	55,3 KB 
ID:	778  
    SX4 1.6 4x4 79kW

Lokalita
    Martin
    Moje Suzuki
    SUZUKI SX4 1,5i Freeze

7. Predvolené Re: Pohon 4x4 u SX4

Citácia Pôvodne odoslal Maňo Zobraziť príspevok
    ... nie je ziadny rozdiel medzi 2WD a 4WD auto....
    S tymto nesuhlasim. Ak zapnem 2WD a v dazdi/na snehu pridam, tak len predne kolesa presmykuju pokial ESP neuberie z plynu. Pri AUTO rezime sa hned pripoja aj zadne kolesa a odpich je uplne niekde inde. Mam aj pocit ze pri AUTO rezime nieje az take lahke presmyknut predne kola. Chce to trosku viac plynu. Akoby na zadne kola pri rozjazde isla nejaka sila. Druhe tvrdenie je ale len pocit.
    Suzuki SX4 Outdoor Line
    1,6 GS 4x4 ABS ESP AAC MP3
    Bright Red

...to druhe tvrdenie by vysvetlovalo to co som cital v tej recenzii, ze v AUTO rezime je na zadok prenasanych 10 percent momentu uz od sameho zaciatku, bez ohladu nato ci presmyknu predne kolesa.

Ja som skúšal aký je rozdiel v pohone zatiaľ len na mokrej tráve.
    2WD chova sa ako každá klasická predokolka, kolesa hrabu a auto sa veľmi pomaly rozbieha, AUTO je to ako keby ma zo zadu niekto/niečo roztláčal, ale predne kolá stále hrabú, ťah je už citeľný, nakoniec LOCK, tu je pohon 4x4 najzjavnejší, kolá nehrabú (mozno bolo malo plynu cca 3500 tis ot), pohyb vpred je v tomto mode najrýchlejší.
    Kedze pred tym mi rukami presli auta Subaru Impreza a Forester (stare modely pohon s AWD, rodelenie sily 50:50, novsie maju uz asi trochu zmeneny pomer) sa da 4WD Lock prirovnat k ich pohonu. Auto za mokra a uz vobec nie za mokra nezahrabe (za mokra mozno, za sucha neverim). Uvidime co v zime, asi bude v najkrajnejšom prípade použivaný režim lock (cúvanie z garaže a výjazd k domu, do teraz som maval na Felde pripravený stale posyp). Rezim auto len na cerstvo zasnezenej ceste. Zatial spokojnost s riesenim tohoto pohonu.

Neviem ci to uz niekto nehodil tento link, ale pre istotu:

Video o tom aky je rozdiel pri jednotlivych rezimoch pohonu v rozjazde na snehu/mokry asfalt (alebo take nieco):

sice v japoncine, ale da sa.

som len zvedavy co urobi sx4 v kopci, nie na rovine.

Strana 2 z 7 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •