Strana 6 z 20 PrváPrvá ... 4567816 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 51 až 60 z 197

Téma: VW chce vstúpiť do SUZUKI

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: VW chce vstúpiť do SUZUKI

Citácia Pôvodne odoslal nadineh Zobraziť príspevok
    A co ty inu znacku z VW ako Golf nepoznas?
    Samozrejme, že poznám a v mnohých z nich som mal tú česť stráviť aspoň nejakú tú chvíľu.
    Tak trochu vysvetlenia: kvalita VW Golf a napriklad Audi A3 je neporovnatelna!!!...
    To by stálo za "laboratórnu prácu" koľko percent dielov je absolútne identických a potom by sme mohli diskutovať ďalej
    Aka kvalita - taka cena.
    To máš pravdu a preto som vyvracal tvoje vyjadrenie, že by spojením, resp. spoluprácou s VW získalo Suzuki na kvalite. Kvalita nie je o tom s kým sa kto spojí
    My budeme len tichi pozorovatelia dalsej velkej rozohratej partie a potom dalsich a dalsich, i ked hlavni hraci budu mat uplne ine mena...
    Rovnako súhlasím len s tým dovetkom, že pánom nejde o to, aby nám ponúkli to najlepšie za najnižšiu cenu, ale o to, aby s minimálnou investíciou vyryžovali čo najväčší výnos.
    A to je dôvod prečo sa na VW Gruppe pozerám cez prsty, lebo ich hyenistická marketingová politika posledného cca desaťročia je zjavná
    Ale to je môj názor, čo človek to pohľad a len čas ukáže

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Kvalita nie je len o dielcoch, ale aj o mene znacky, ktoru zastupuju a to je rozdiel. Zajazdi si na Tuaregu a potom presadni do Q7 - jedna stajna, ale veeelky rozdiel...

Ak by sa Suzuki stalo clenom takehoto klubu, netreba mat strach...

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

Takže:

VW je jeden veľký bordel. Nie je tak kvalitný ako si niekto myslí.
    1. Elektrické časti pre VW dodávajú tý istý subdodávatelia pre VW aj pre ostatné značky - Suzuki má od toho istého dodávateľa elektroinštaláciu ako má Tuareg, Cayenne,
    2. Plasty sú od tých istých dodávateľov
    3. Sedačky v Tuaregu a Cayenne dodáva ten istý výrobca ako do KIA CEED
    4. VW má veľmi veľké problémy s kvalitou a poruchovosťou - veľmi veľa konštrukčných chýb
    5. Tuareg, Q7, Cayenne používa JAPONSKÉ PREVODOVKY - VW nevie takú vyrobiť - Vozia sa priamo z YP a dovážajú sa sem hotové.

Nehrajme sa tu že VW je dobrá značka. Kedysi sa chcel spojiť s Hondou kvôli ich motorom a prevodovkám. Suzuki chce kvôli malým motorom ktoré VW nevie poriadne vyrobiť. Suzuki patrí v 1,3VVT k špičke.

Videl som veľa výrobných liniek, veľa dodávateľov, veľmi veľa dielov a problémov o ktorých vie máľo ľudí. Robil som v automobilovom priemysle roky a pochodil som veľa dodávateľov a videl aj výrobné linky automobiliek a riešenie problémov a môžem porovnávať.
    VW je 100rokov pred opicami. Keby som sa mal rozhodnúť medzi GOLF alebo CEED tak by som si vybral CEED - je určite kvalitnejší a bezpečnejší. A videl som tiež aké mal CEED veľké problémy pri nábehu.
    HOWK
    JAPAN POWER ------ Gallery ------ YouTube video

Moje Suzuki
    Suzuki Splash 1.0 SE (2009; Galactic grey)

Co su to za hluposti? 1.2 TSI patri na spicku triedy. Pred dvermi je aj jeho nepreplnovana verzia. Pride mi to tu ako typicke forum fanusikov (majitelov) niektorej znacky. Zatracuje sa tu vsetko, aj to, co uz roky patri medzi naj vo svojej triede. Ak by VW neboli dobre, ich predaje by klesli. Trh sa oklamat neda. VW, naopak, rozsiruje segmenty a (!) patri medzi drahsie vozidla ako jeho konkurencia (Ford, Opel a ine, mainstreamove, nepremiove znacky)... Je to trochu zbytocne zhadzovanie fora, ktore by malo, podla mna, sluzit na vzajomnu pomoc, radu a pod. Pride mi to cele len o tom, ze nemate na Golfa. :-/

Moje Suzuki

No, este trosku k Fabii - Polu. Nie je pravda, ze kvalitou su neporovnatelne. To urcite nie. Je to ta ista kvalita a rozhodne to kvalita je. Viem, o com hovorim. A Golf nikdy nebol etalon kvality vo svojej triede! Tam bola vzdy Corolla. Golf vsak platil za jedno z najlepsich aut svojej triedy. A to je rozdiel. Kto v tom rozdiel nevidi, je jeho chybou.
    Naposledy upravil lorenzlubos; 18-09-2009 o 08:07

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal lorenzlubos Zobraziť príspevok
    No, este trosku k Fabii - Polu. Nie je pravda, ze kvalitou su neporovnatelne. To urcite nie. Je to ta ista kvalita a rozhodne to kvalita je. Viem, o com hovorim.
    To snáď nemyslíš važne?

A Golf nikdy nebol etalon kvality vo svojej triede! Tam bola vzdy Corolla. Golf vsak platil za jedno z najlepsich aut svojej triedy. A to je rozdiel. Kto v tom rozdiel nevidi, je jeho chybou.
    Golf bol držiak a etalón, keď sa ešte Corolla ani do Europy nevozila! Konkrétne som mal na mysli Golf 2.

Moje Suzuki

Jasne, ze myslim. Zvez sa vo Fabii/Pole a pochopis. Mozno...

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

... Je to trochu zbytocne zhadzovanie fora, ktore by malo, podla mna, sluzit na vzajomnu pomoc, radu a pod. Pride mi to cele len o tom, ze nemate na Golfa. :-/
    Len veľmi krátko: Čo človek to názor a každý ma naň svoje dôvody (ktoré tu prezentuje) a svoje skúsenosti. Fórum nemusí byť predsa len o veciach, ktoré slúžia na pomoc s problémami iných, ale aj o diskusii o veciach, ktoré sa značky o ktorej fórum je týkajú. Nevidím dôvod prečo nie.

K tomu zhadzovaniu, skus si prečítať vetu:
    Pride mi to cele len o tom, ze nemate na Golfa. :-/
    Ale všetko v dobrom.

Trh sa oklamat neda. VW, naopak, rozsiruje segmenty a (!) patri medzi drahsie vozidla ako jeho konkurencia (Ford, Opel a ine, mainstreamove, nepremiove znacky)...
    Trh sa dá oklamať veľmi ľahko, to je dnešný marketing a reklama.

Proste niektorým z nás sa nepáči myšlienka nedajbože fúzie Suzuki s VW Gruppe a vyjadrujeme sa k tomu, prečo sa nám to nepáči. Podľa mňa to je korektná diskusia.

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

A budeš vysadať dolámaný a chrbát v keli. Mal som Fábiu ako sužobné auto a je to strašný črep.
    JAPAN POWER ------ Gallery ------ YouTube video

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

To už mam za sebou Fábiu ani zadarmo

Strana 6 z 20 PrváPrvá ... 4567816 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •