Strana 5 z 20 PrváPrvá ... 3456715 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 41 až 50 z 197

Téma: VW chce vstúpiť do SUZUKI

Moje Suzuki
    Suzuki Splash 1.0 SE (2009; Galactic grey)

Predvolené Re: VW chce vstúpiť do SUZUKI

VW este nikdy (!!!) nezrusil znacku, ktorej sa ujal. Vsetky znacky pod vplyvom VW zazili rozmach! Dobru noc. Zbytocny poplach.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Nie je na tom nic cudne, tiez si to myslim. Dnes vysla sprava, ze BMW chce vacsiu spolupracu s Peugeotom. Uz som na fore pisala, ze spajanie znaciek je nevyhnutne...

Aspoň budeme mať poriadny ús****ý diesel.

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

VW a poriadny dizel? HaHa. Samy traktor. VW z kazdej automobilky co pohlti urobi obycajny priemer. Vyuziju technologiu, trhy a rozsiria vsetky kompomenty pre vsetky svoje znacky. To uz co bude ked bude vsetko rovnake. Auto za 1,5 mil bude mat tie iste ovladace ako auto za 300 tisic. Od japoncov vyuziju ich male turbo benzinove motory, azijsky trh a suzuki tym len utrpi.
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Dušan, presne si to vystihol

S tvrdeniami o malých turbo-benzínoch by som bol opatrný. VW disponuje v tomto smere pokrokovejšou technológoiu kombinácie priameho vstreku do valca s preplňovaním, ktorú už aplikuje do viacerých druhov áut. Skratku určite poznáš.

K tým "traktorom". Áno, taký zetor má o 100% kultivovanejší chod ako komôrkový diesel v golfe alebo felícii od VW. No nové preplňované naftové motory s priamym vstrekom sú niekde úplne inde. Kto neverí, pozývam ho na exkurziu. Jeden taký mám v garáži s úspešne nabehanými 290tis km bez žiadneho servisného zásahu (krom pravidelných intervalových). Pradie si ako za mlada.

Ešte niečo - ekonomika nepustí. Vývoj nových technológií je ďaleko menej nákladný, ak sa vyvinuté komponenty použijú v čo najviac širokom spektre výrobkov. Toto spôsobí aj nižšiu cenu výrobkov s inak kvalitnými a pokrokovými súčiastkami, v čo sa môžeme tešiť aj my, koncoví spotrebitelia. Predsudky typu suzuki v tom len utrpí sú len nevedomým výkrikom do tmy.
    Naposledy upravil sklamany_zo_suzuki; 17-09-2009 o 16:15

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal sklamany_zo_suzuki Zobraziť príspevok
    ...Toto spôsobí aj nižšiu cenu výrobkov s inak kvalitnými a pokrokovými súčiastkami, v čo sa môžeme tešiť aj my, koncoví spotrebitelia. Predsudky typu suzuki v tom len utrpí sú len nevedomým výkrikom do tmy.
    Tak na toto by som sa isto nespoliehal. Monopol už každý z nás zažil a vôbec to nebolo (a sotva kedy bude, ak budú existovať monopoly) o najnižších cenách a najpokrokovejších produktoch.

To čo tlačí ceny dolu a vývoj dopredu je konkurencia a nie obsadenie trhu jedným subjektom. Monopol (ale aj výrazný majoritný podiel na trhu) skôr alebo neskôr vedie len k zneužívaniu postavenia na trhu.

A fakt neviem, čo také by Suzuki spojením s VW získalo? Vo finančnej tiesni ako sa zdá nie sú. Postavenie na trhu v Ázii majú výborné, v Európe slušné a z roka na rok lepšie. Technológie detto.

Čo myslíš, prečo ľudia kupujú Suzuki, alebo iné ázijské, resp. japonské značky? Ja by som povedal, že jeden z hlavných motívov je, že nechcú nič z európskej unifikovanej produkcie VW a PSA.
    Tie diesle si VW môže strčiť za klobúk, je kopa iných výrobcov, od ktorých sa dá nakupovať a sú minimálne konkurencie schopné, ak nie aj lepšie.

Ak sa s niekym spojiť, alebo výraznejšie spolupracovať, tak Honda, Subaru, Toyota... to by malo podľa môjho názoru oveľa väčší prínos pre všetky strany, ako VW Gruppe.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Suzuki spojenim s VW moze ziskat na kvalite a predajnosti a to neprehanam. Ved sa treba pozriet na Skodu. Kazda "samostatna" automobilka je v krize - pomoct moze len zabehnuty a najpredavanejsi monopol. Japonske znacky su tiez v krize, inak by neodstupovali z WRC a F1 pretekov...

Suzuki nepriraduj k silnejsim japoncom ako je napr. Toyota, ktorej kvalitou nesiaha ani po clenky a tym aj cenovy rozdiel je riadne viditelny. Ludia si Suzuki nekupuju kvoli presytenosti trhu PSA ci VW, ale preto, ze je to lacne i ked kvalitou daleko za inymi japonskymi znackami, ale je to predsa len japonec a nie korejske vozidlo - i ked kvalita je skoro na rovnakej urovni...

A teraz uprimne: mne by sa velmi paaaacilo byt v jednej "stajni" s Audi, Bentley, Lamborghini a co nevidiet i Porsche...
    Naposledy upravil nadineh; 17-09-2009 o 19:31

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal nadineh Zobraziť príspevok
    Suzuki spojenim s VW moze ziskat na kvalite...
    S tou kvalitou absolútne nesúhlasím. Povestný etalón kvality za ktorý bol VW (a najmä Golf) považovaný je už ta-tam.

Ved sa treba poriet na Skodu.
    To bolo, je o niečom úplne inom. VW kúpilo škodovku v čase (90-te roky) keď škodovka ako taká stála nad priepasťou bez výrobneho programu (Favoritka nebola auto ale rebriňák) a bez technológií.
    Výsledok: škodovka prežila, ale VW na nej zarobilo majland (najmä na Felícii, ktorú postavili na končiacej technológii VW s minimálnymi nákladmi, podobne ako dnes Seat Exeo). Či to je vo finále prínos alebo nie, ťažko súdiť.

Ludia si Suzuki nekupuju kvoli presytenosti trhu PSA ci VW, ale preto, ze je to lacne i ked kvalitou daleko za inymi japonskymi znackami, ale je to predsa len japonec a nie korejske vozidlo - i ked kvalita je skoro na rovnakej urovni....
    Áno aj nie! Kvalita je nižšia ako u Toyoty, alebo Hondy (najmä kvalita materiálov), ale to je daň za nižšiu cenu.
    Nemyslím si, že by Suzuki nedokázalo robiť vozy v rovnakej kvalite (či už materiálmi, alebo dielenským spracovaním) ako ostatné japonské značky. Ale snáď nikto nečaká, že napr. Splash alebo Swift za 10.000 bude v rovnakej kvalite ako Jazz za 14.000

A čo sa týka spoľahlivosti, isto nezaostáva.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

A co ty inu znacku z VW ako Golf nepoznas? Tak trochu vysvetlenia: kvalita VW Golf a napriklad Audi A3 je neporovnatelna!!! A to iste plati pre porovnanie Skody Fabia a VW Golf a tak by sme mohli ist dalej. Aka kvalita - taka cena.

A vlastne: je zbytocne robit poplach okolo spojenia VW a Suzuki. Od toho su "ini pani", ktori to vyriesia aj bez nas - "suzukistov". My budeme len tichi pozorovatelia dalsej velkej rozohratej partie a potom dalsich a dalsich, i ked hlavni hraci budu mat uplne ine mena...

Strana 5 z 20 PrváPrvá ... 3456715 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •