Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 11

Téma: Ako to je s povinnou výbavou v zahraničí?

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Predvolené Ako to je s povinnou výbavou v zahraničí?

Dávám to do téhle témy pro trefný název.
    Domácích se to netýká,ale jako zajímavost.
    Mělo by to tak být i s hasícími přístroji v Polsku, vestami v Rakousku a pod. ???

Za chybějící slovenskou kartu první pomoci dal Čech 48 eur. Neprávem
    Naposledy upravil ROSI45; 20-06-2009 o 12:30

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Ako to je s povinnou výbavou v zahraničí?

Welcome to Slovakia - the small big country

Hanba, hanba, hanba! Ani sa nečudujem, že 90% turistov príde na Slovensko jediný krát v živote a už sa viac sem nikdy nevrátia. Lebo keď ich náhodou neokradnú na ulici, alebo v reštaurácii, tak si na nich počkajú fízli.

Aj u nás v Trenčíne je bežne vidieť "papuče" v zásade na autách cudzích evidenčných čísiel a všelijaké "domáce" prémiové krabice nemeckej produkcie si parkujú kde sa im zachce a preháňaju sa po pešej zóne tak, že nejeden krát musia rodičia deti ratovať.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    SX4 1,5

....práve teraz dávali v tel.novinách na JOJ-ke reportáž o tom že v Poľsku musí mať hasiaci prístroj každé auto. A potvrdil to aj náš policajný hovorc Martin Korch. Takže Viedeň-neviedeň, z hrušky dolu.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal armas Zobraziť príspevok
    ....A potvrdil to aj náš policajný hovorc Martin Korch.
    No, len Martin Korch (po)tvrdil aj to, že tí slovenskí fízli za žiadnych okolností nekontrolujú karty prvej pomoci a nedávajú za to pokuty.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    SX4 1,5

...aj v Španielsku by si mal mať dva trojuholníky, pred auto a za auto. Vždy si niečo vymyslia.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Tak, dnes vyšiel tento článok na SME.sk, ktorý vnesie snáď trochu svetla do problematiky.

To podstatné je:

Nič neplatiť, radí právnik
    „Dôležité je vedieť, že vám v takom prípade nemôžu zobrať vodičský preukaz," cituje český denník radu právnika Jana Kněžínka. Kto pokutu zaplatí, stráca šancu sa proti nej odvolať.

K prípadnému priestupkovému konaniu bude český vodič predvolaný na Slovensko. „Nikto nemá povinnosť sa konania zúčastniť. Tým síce stratí možnosť sa obhajovať, ale medzinárodne uznávaná Viedenská dohoda jasne hovorí, že auto musí mať povinnú výbavu podľa predpisov krajiny, v ktorej je registrované. Takže je takmer nemožné, aby to obvinený vodič nevyhral," hovorí Václav Špička z českého Autoklubu.

Jiři Rousek z firmy Poltrade si myslí, že priestupkové konanie by sa zrejme ani nekonalo. „Myslím si, že slovenskí policajti jednoducho skúšajú a v momente, keď sa niekto začne brániť, znížia pokutu, prípadne s tým úplne prestanú".

Nezákonné, ale bežné
    Nezákonné správanie slovenských policajtov potvrdzuje aj vyjadrenie Marcely Bednárovej zo slovenského ministerstva vnútra. „Povinnosť byť vybavený novou autolekárničkou s návodom prvej pomoci sa nevzťahuje na cudzincov, ktorí na Slovensku prídu vlastným autom."

Korch je ACAB takze ho treba brat s rezervou, tak ako aj ostatnych.
    Za karticku im netreba nic platit a ked uz su velmi odvazni a nastoja na nejakej pokute, tak nech to riesia cez DI.

Neviete nahodou ako je to s vybavou na UA?
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Maňo Zobraziť príspevok
    Korch je ACAB takze ho treba brat s rezervou, tak ako aj ostatnych.
    A navyše dobre platený z našich daní

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Exclamation Re: Ako to je s povinnou výbavou v zahraničí?

Lokalita
    Praha CZ

Je to všechno stejná blbost jako celá Evropská unie. Nikdo se nedokáže domluvit, podle toho co je v článku napsáno bych kupříkladu v případě že mám namontované pevné tažné zařízení a schválené v zemi registrace, nemohl cestovat do země kde je toto tažné zařízení povoleno pouze demontovatelné.
    Jasně bylo řečeno, že povinná výbava se vztahuje k zemi registrace, to že někoho budou v cizí zemi policajti buzerovat pro kraviny je jiná věc. Jako ostrašující případ lze uvést buzerace českých i jiných cizích řidičů na drogy při cestování do Německa.
    A co se týče článků v novinách, velká část z nich jsou nepřesné bláboly a nebo rovnou kachny.
    "horský sokol"

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •